کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
خرید komplete 12

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای waves

دانلود وی اس تی
جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: آینده کار آهنگسازی در ایران

1. saeedd آواتار ها
    saeedd
    شماره کاربری
    13832
    کاربر تازه وارد
    اردیبهشت /۱۳۹۱
    25
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی3
    11
    سپاس از شما 2 بار در 2 پست
    Follows
    0
    Following
    0

پیش فرض آینده کار آهنگسازی در ایران

سلام دوستان میخواستم ببینم آینده کار آهنگسازی در ایران به چه شکل هست و یک شخص آهنگ ساز در چه فیلد ها یا مکان هایی میتونه کار بکنه؟ چون تا اونجا که میدونم راه انداختن استودیو سرمایه زیادی احتیاج داره، و اینکه کدوم فیلد تنظیم، میکس، مسترینیگ یا ... تو ایران بیشتر تقاضا داره؟

سطح کار آهنگسازها و استودیو های ایران با کشور های دیگه خیلی متفاوت هست؟

#1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت 14:31

2. # ADS
    مجری تبلیغات
    فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

صفر تا صد آموزش کیوبیس به زبان فارسی پک ۱
    صفر تا صد آموزش کیوبیس به زبان فارسی پک ۲
    آموزش فارسی تکنیکها و ترفندهای اف ال استودیو
    آموزش فارسی جامع میکس حرفه ای آهنگ با پلاگینهای ویوز waves
    آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ یک آهنگ از ابتدا تا انتها با پلاگینهای ویوز
    آموزش فارسی پلاگین اکولایزر فاب فیلتر FabFilter Pro-Q 2
    آموزش فارسی صفر تا صد استودیو وان Studio one

آموزش فارسی صفر تا صد آموزش ایبلتون لایو Ableton Live
    صفر تا صد آموزش فارسی مسترینگ با فاب فیلتر و ویوز
    آموزش فارسی صفر تا صد میکس و مسترینگ با ایزوتوپ
    آموزش فارسی و حرفه ای میکس وکال رپ
    آموزش فارسی تکنیکها و ترفندهای کیوبیس ۹ cubase
    آموزش فارسی گرم کردن وکال صدای خواننده با izotope nectar2 ایزوتوپ
    صفر تا صد آموزش فارسی پرو تولز – پک ۱

صفر تا صد آموزش فارسی پروتولز – پک ۲
    آموزش فارسی ساخت موسیقی متن فیلم توسط هانس زیمر
    آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
    آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
    آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
    آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
    آموزش فارسی ساخت ریتم ۶.۸ ایرانی ، بندری ، ترکی ، عربی
    کارگاه آموزش فارسی آکوردها،ملودی ،هارمونی و کنترپوان

کارگاه آموزشی میکس حرفه ای آهنگ با کیوبیس
    آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
    جعبه آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
    آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
    آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    جعبه آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

آموزش فارسی کامل سینتی سایزرهای massive- fm8- sylenth- prologe
    آموزش فارسی اصولی آهنگسازی با کامپیوتر
    آموزش فارسی ساخت ملودی بر اساس فواصل و گامها
    صفر تا صد آموزش فارسی ادوبی ادیشن Adobe Audition CC
    آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
    آموزش فارسی دی جی با نرم افزار TRAKTOR PRO
    حرفه ای ترین آموزش فارسی میکس و مسترینگ با فاب فیلتر Fab Filter
    ۲۶۰ الگوی ریتم آماده در سبکهای مختلف برای نرم افزارهای آهنگسازی

3. blacky آواتار ها
    blacky
    شماره کاربری
    36914
    مدیـر ارشـد سایت
    فروردین /۱۳۹۲
    mazandaran
    2,281
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی4666
    8,343
    سپاس از شما 6,959 بار در 2,389 پست
    Follows
    5
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedd تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    سلام دوستان میخواستم ببینم آینده کار آهنگسازی در ایران به چه شکل هست و یک شخص آهنگ ساز در چه فیلد ها یا مکان هایی میتونه کار بکنه؟ چون تا اونجا که میدونم راه انداختن استودیو سرمایه زیادی احتیاج داره، و اینکه کدوم فیلد تنظیم، میکس، مسترینیگ یا ... تو ایران بیشتر تقاضا داره؟

درود به شما
    ببینید اولی چیزی که باید قبولش کنید اینکه شما فقط به عشق این کار وارد میشید
    یعنی اولش فقط عشقه به موزیکه
    اینکه بعدا به کجا می رسید به خیلی چیزها بستگی داره
    بیشترین درامد ماله خواننده هاست بقیه با فاصله خیلی زیادی ازش قرار دارن

شانس یه ...توره که تو ایران تو هر زمینه ای بهش خیلای نیاز دارید
    مثلا من به شخصه واسه تنظیم های حامد برادران و مسعود جهانی تره هم خورد نمی کنم
    ولی حقیقت اینه بازار موسیقی دست این هاست

این اشخاص نه تنها به عنوان تنظیم کننده بلکه به عنوان تولید کننده و اسپاسنر دارن فعالیت می کنن
    هرچند تا ادمی هم که بخوان معروف می کنن

شما اگه فکر درامد انچنانی هستین دنبال خوانندگی باشید اونم با همکاری اشخاصی مث برادران و جهانی

اگه فکر یه جریان و ایده ی جدیدی هستین که اون خودش علاوه بر دانش و تجربه ی زیاد نیاز به علاقه مفرد به موسیقی داره دست به کار بشید و ایده پردازی های جدیدی بکنید

در هر صورت شانس چیزی نیست که در اختیار شما باشه پس منتظرش نباشید
    شما برید دنبال علاقه اصلیتون که نمی دونم اهنگسازیه تنظیم یا هر دوش یا میکس و مستر و....
    یا همه با هم
    فقط یادتون باشه اینجا ایرانه و خیلی چیزها تصاد فی و شانسی اتفاق میوفته

#2 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت 16:05

4. 2 کاربر زیر از blacky برای این پست سپاسگزاری کرده اند

5. saeedd آواتار ها
    saeedd
    شماره کاربری
    13832
    کاربر تازه وارد
    اردیبهشت /۱۳۹۱
    25
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی3
    11
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط blacky تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود به شما
    ببینید اولی چیزی که باید قبولش کنید اینکه شما فقط به عشق این کار وارد میشید
    یعنی اولش فقط عشقه به موزیکه
    اینکه بعدا به کجا می رسید به خیلی چیزها بستگی داره
    بیشترین درامد ماله خواننده هاست بقیه با فاصله خیلی زیادی ازش قرار دارن

شانس یه ...توره که تو ایران تو هر زمینه ای بهش خیلای نیاز دارید
    مثلا من به شخصه واسه تنظیم های حامد برادران و مسعود جهانی تره هم خورد نمی کنم
    ولی حقیقت اینه بازار موسیقی دست این هاست

این اشخاص نه تنها به عنوان تنظیم کننده بلکه به عنوان تولید کننده و اسپاسنر دارن فعالیت می کنن
    هرچند تا ادمی هم که بخوان معروف می کنن

شما اگه فکر درامد انچنانی هستین دنبال خوانندگی باشید اونم با همکاری اشخاصی مث برادران و جهانی

اگه فکر یه جریان و ایده ی جدیدی هستین که اون خودش علاوه بر دانش و تجربه ی زیاد نیاز به علاقه مفرد به موسیقی داره دست به کار بشید و ایده پردازی های جدیدی بکنید

در هر صورت شانس چیزی نیست که در اختیار شما باشه پس منتظرش نباشید
    شما برید دنبال علاقه اصلیتون که نمی دونم اهنگسازیه تنظیم یا هر دوش یا میکس و مستر و....
    یا همه با هم
    فقط یادتون باشه اینجا ایرانه و خیلی چیزها تصاد فی و شانسی اتفاق میوفته
    ممنون، به دنبال درآمد که حداقل تا چند سال آینده نیستم و همونطور که شما گفتید میخوام فعلا دانش موسیقی خودم رو زیاد کنم و همچنین دانش نرم افزاری و آهنگ سازی( الان با FL-Studio کار میکنم)، ولی فکر میکنم آدم تو محیط کاری قرار بگیره بهتر میتونه دانش و تجربش رو افزایش بده، برای همین از شغل ها یا کارهای موجود در ایران پرسیدم، برای مثال اگر به سطح قابل قبول برسم ایا میتونم برای خودم استودیو بزنم یا برای مرکز دیگه ای(در ایران یا خارج از ایران) کار کنم ؟

تعداد کل آرای این پست : 1
    تعداد آرای مثبت : 1
    #3 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت 17:27

6. کاربران زیر از شما saeedd عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

7. saram آواتار ها
    saram
    شماره کاربری
    26370
    کاربر بسیار فعال
    آذر /۱۳۹۱
    288
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی110
    294
    سپاس از شما 117 بار در 78 پست
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedd تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

هیچ آینده ای نداره.باید به عنوان شغل دوم و تفریحی نگاه کنی.تنها زمانی به عنوان شغل اول بهش نگاه کن که بچه مایه دار باشی و نیازی به کار کردن ندذاشته باشی یا اینکه دارای ایده های نویی باشی که اونم در مورد خوانندگی صدق میکنه و نه آهنگسازی مثل چاووشی یگانه شادمهر که با ایده های نو و منحصر به فرد و متفاوتی پا به عرضه موسیقی گزاشتند و موفق شدند وگرنه اینکه بخواهی مثل بقیه و همشکل اهنگ بسازی یا خوانندگی کنی دیگه دموده شده و بازار نمیخواد کارهای تکراری رو.اصلا به این فکر نکن که همه ی زندگی و تحصیل و فرضت های شغلی اداری و استخدامی ها و اینا رو ول بکنی و فدای موسیقی کنی و بچسبی صبح تا ضب به موسیقی.الان شاید با خودت بگی نه اینطوریا نیست و من موفق میشم...بعدا به حرفم میرسی بزار چند سال بگذره.....الان مهم نیست که چقدر از راه موسیقی درآمد دار ی.هر موقع متاهل شدی و دارای زن و بچه،اونوقت اگه تونستی با کار فقط موسیقی یک زندگی رو بچرخونی و خونه داشته باشی و ماشین و زن و بچه رو تمام کمال تامین کنی ،اونوقت میتونی رو کار موسیقی به عنوان شغل اول حساب کنی وگرنه بعدا پشیمون میشی که کل زندگیتو گزاشتی برا موسیقی.همیشه در این موارد به نصیحت اونایی گوش کن که چندین سال حداقل بالای 10 سال از عمرشون رو روی کار موسیقی گزاشتند و وارد چرخه ی زندگی و ازدواج و بچه و مشکلات نداشتن خونه و مسکن و ماشین و اینا گزاشتند.وگرنه اگه بخوای از 90 درصد کاربرا بپرسی چون هنوز تو کورش مشکلات زندگی نیستند و ازدواج نکردند و تو خونه ی پدرشون هستند و بار مالی به دوشون نیست بهت حتما میگم به موسیقی به عنوان شغل اول نگاه کن.
    به هر رو از من گفتند بود.تا چشم رو هم بزاری میبینی وقت ازدواجت شده و شما هم نه شغل دولتی داری نه سرمایه ای داری و نه پس اندازی......این شغل هم جوریه که هرچی بیشتر بری توش و حرفه ای تر بشی همونقدر هم باید خرج بیشتر کنی و هی وسایل استودیوتو عوض کنی دقیقا مثل بدنسازیه که اولش با تخم مرغ و سیب زمنی شروع میشه و بعد یک سال باید کراتین بخری پودر وی بخری و همینطور خرج پشت خرج و چیزی هم پس انداز نمیتونی بکنی برای فردا و آیندت.!حرفامو جدی بگیر.در ضمن اف ال و اینا هم دانش موسیقی نیست.باید برای اهنگسازی یا آأم خلاق و ایده پرداز فوق فوق قهاری باشی که نیازی به یادگیری هارمونی و کنترپوان و سلفژ و پولیفونی و اینا نداشته باشی (مثلا چاووشی یا یگانه) که احتمال این 1 در 1 میلیون هست و یا اینکه باید بری این مباحث رو یاد بگیری که نیاز به کلاس داری مخصوصا یادگیری سلفژ هارمونی کنترپوان و اینا همه کلاس میخواد و هزینه های گزافی دارهسال ها زمان نیاز داری....در مورد افراد خلاق مورد اول من تا حالا ندیدم کسی تو سایت های وطنی موسیقی عضو باشه تا حالا!!!که اتفاقا بازار صنعت موسیقی ایران در دست همین چند نفر هست که تعدادشون به 30 نفر هم نمیرسه و نمیزارند کسی دیگر قد علم کنه در این وادی.

ویرایش توسط saram : ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت 20:16
    #4 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت 19:42

8. 2 کاربر زیر از saram برای این پست سپاسگزاری کرده اند

9. saeedd آواتار ها
    saeedd
    شماره کاربری
    13832
    کاربر تازه وارد
    اردیبهشت /۱۳۹۱
    25
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی3
    11
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saram تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    هیچ آینده ای نداره.باید به عنوان شغل دوم و تفریحی نگاه کنی.تنها زمانی به عنوان شغل اول بهش نگاه کن که بچه مایه دار باشی و نیازی به کار کردن ندذاشته باشی یا اینکه دارای ایده های نویی باشی که اونم در مورد خوانندگی صدق میکنه و نه آهنگسازی مثل چاووشی یگانه شادمهر که با ایده های نو و منحصر به فرد و متفاوتی پا به عرضه موسیقی گزاشتند و موفق شدند وگرنه اینکه بخواهی مثل بقیه و همشکل اهنگ بسازی یا خوانندگی کنی دیگه دموده شده و بازار نمیخواد کارهای تکراری رو.اصلا به این فکر نکن که همه ی زندگی و تحصیل و فرضت های شغلی اداری و استخدامی ها و اینا رو ول بکنی و فدای موسیقی کنی و بچسبی صبح تا ضب به موسیقی.الان شاید با خودت بگی نه اینطوریا نیست و من موفق میشم...بعدا به حرفم میرسی بزار چند سال بگذره.....الان مهم نیست که چقدر از راه موسیقی درآمد دار ی.هر موقع متاهل شدی و دارای زن و بچه،اونوقت اگه تونستی با کار فقط موسیقی یک زندگی رو بچرخونی و خونه داشته باشی و ماشین و زن و بچه رو تمام کمال تامین کنی ،اونوقت میتونی رو کار موسیقی به عنوان شغل اول حساب کنی وگرنه بعدا پشیمون میشی که کل زندگیتو گزاشتی برا موسیقی.همیشه در این موارد به نصیحت اونایی گوش کن که چندین سال حداقل بالای 10 سال از عمرشون رو روی کار موسیقی گزاشتند و وارد چرخه ی زندگی و ازدواج و بچه و مشکلات نداشتن خونه و مسکن و ماشین و اینا گزاشتند.وگرنه اگه بخوای از 90 درصد کاربرا بپرسی چون هنوز تو کورش مشکلات زندگی نیستند و ازدواج نکردند و تو خونه ی پدرشون هستند و بار مالی به دوشون نیست بهت حتما میگم به موسیقی به عنوان شغل اول نگاه کن.
    به هر رو از من گفتند بود.تا چشم رو هم بزاری میبینی وقت ازدواجت شده و شما هم نه شغل دولتی داری نه سرمایه ای داری و نه پس اندازی......این شغل هم جوریه که هرچی بیشتر بری توش و حرفه ای تر بشی همونقدر هم باید خرج بیشتر کنی و هی وسایل استودیوتو عوض کنی دقیقا مثل بدنسازیه که اولش با تخم مرغ و سیب زمنی شروع میشه و بعد یک سال باید کراتین بخری پودر وی بخری و همینطور خرج پشت خرج و چیزی هم پس انداز نمیتونی بکنی برای فردا و آیندت.!حرفامو جدی بگیر.در ضمن اف ال و اینا هم دانش موسیقی نیست.باید برای اهنگسازی یا آأم خلاق و ایده پرداز فوق فوق قهاری باشی که نیازی به یادگیری هارمونی و کنترپوان و سلفژ و پولیفونی و اینا نداشته باشی (مثلا چاووشی یا یگانه) که احتمال این 1 در 1 میلیون هست و یا اینکه باید بری این مباحث رو یاد بگیری که نیاز به کلاس داری مخصوصا یادگیری سلفژ هارمونی کنترپوان و اینا همه کلاس میخواد و هزینه های گزافی دارهسال ها زمان نیاز داری....در مورد افراد خلاق مورد اول من تا حالا ندیدم کسی تو سایت های وطنی موسیقی عضو باشه تا حالا!!!که اتفاقا بازار صنعت موسیقی ایران در دست همین چند نفر هست که تعدادشون به 30 نفر هم نمیرسه و نمیزارند کسی دیگر قد علم کنه در این وادی.
    بله، درسته، حالا به عنوان شغل هیچی، به عنوان اینکه آدم برای کار خوانندگی خودش استفاده کنه و ایده هاش رو بتونه پیاده سازی کنه، چی؟ و اگر دقت کنید من نوشتم نرم افزار آهنگ سازی + دانش موسیقی هر دو باهم، و نگفتم fl دانش موسیقیه!
    الان کسانی که اینجا یا در فروم های دیگر حرفه ای کار آهنگسازی میکنند نمی تونند ازش کسب در آمد کنند؟ حالا چه شخصی، چه دولتی ، چه در اینترنت، آموزش ساز و...

#5 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت 22:10

10. کاربران زیر از شما saeedd عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

11. blacky آواتار ها
    blacky
    شماره کاربری
    36914
    مدیـر ارشـد سایت
    فروردین /۱۳۹۲
    mazandaran
    2,281
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی4666
    8,343
    Follows
    5
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saram تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود دوست عزیز
    خیلی از مباحثت رو قبول دارم
    ولی محسن یگانه ای که نام بردی چیزه جدیدی به موسیقی اضافه نکرده خودش یه کپی کاره قهاره از ایده های شادمهر
    مثلا سامان جلیلی و احمدوند مگه ادم های خلاقی هستن یا حمید عسکری

اتفاقا اینجا کاملا برعکسه
    تو ایران همه کپی کارا معروف شدن

من چند ساله تو موسیقی هستم به غیر از کلاس گیتار هیچ کلاسی هم نرفتم بقیه موارد رو خودم یاد گرفتم
    ولی ولی
    ولی شرایط بعضی موقع جوری پیش نمیره که شما بتونی معروف شی
    معروفیت الان تو ایران هیچ رابطه ای با خلاقیت نداره

من به عنوان کسی که بالای ده سال تو موسیقی هستم دارم میگم
    من با کلاس های گیتار و اهنگ و تنظیم ها نه چندان زیادماهی حداقل دو سه تومن درمیارم که بر فرض مثال با یه کارمند براری می کنه

اینجا ایرانه از دهه هشتاد به این ور تو مارکت ایران فقط سیروان خسروی و زانیار بودن تونستن سبک و ایده ی جدید بیارن
    با تو بعضی زمینه ها هم چاوشی

بقیه همه کپی کردن و بس

#6 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ در ساعت 01:43

12. کاربران زیر از شما blacky عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

13. blacky آواتار ها
    blacky
    شماره کاربری
    36914
    مدیـر ارشـد سایت
    فروردین /۱۳۹۲
    mazandaran
    2,281
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی4666
    8,343
    Follows
    5
    Following
    0

بله، درسته، حالا به عنوان شغل هیچی، به عنوان اینکه آدم برای کار خوانندگی خودش استفاده کنه و ایده هاش رو بتونه پیاده سازی کنه، چی؟ و اگر دقت کنید من نوشتم نرم افزار آهنگ سازی + دانش موسیقی هر دو باهم، و نگفتم fl دانش موسیقیه!
    الان کسانی که اینجا یا در فروم های دیگر حرفه ای کار آهنگسازی میکنند نمی تونند ازش کسب در آمد کنند؟ حالا چه شخصی، چه دولتی ، چه در اینترنت، آموزش ساز و...
    چرا من برای اون دوستمونم گفتم من خیلی ها رو تو همین سایت می شناسم درامد نسبتا خوبی دارن
    ولی اون درامد انچنانی که شما مد نظرتونه کلی داستان و اما اگر داره

من از 16 سالگی وارد موسیقی شدم الان 29 سالمه
    دارم این حرف بهتون می زنم
    شما اگه بتونید یه سازی رو اموزش بدید و درکنارش اهنگسازی و تنظیم هم بکنید درامد معمولی می تونید داشته باشید مثل قشر زیادی از جامعه
    و حداقل چیزی که می تونید بهش افتخار کنید اینه که کار مورد علاقتون رو دارید انجام می دید

#7 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ در ساعت 01:48

14. 2 کاربر زیر از blacky برای این پست سپاسگزاری کرده اند