کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای waves

دانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایت

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 4 1 2 3 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40

موضوع: دل و دست (با آهنگسازی و صدای محمد امیدوار تهرانی)

1. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    سپاس از شما 345 بار در 91 پست
    Follows
    0
    Following
    0

Post دل و دست (با آهنگسازی و صدای محمد امیدوار تهرانی)

درود دوستان هنرمندم...
    زمستان 1374 بود که شعر و ملودی اولیه ی این ترانه به ذهنم رسید و آن را بر روی نوار کاست ضبط کردم تا از یادم نرود و اکنون بعد از بیش از بیست سال تصمیم گرفتم تا آن را رسما آهنگسازی کنم... این هفتادمین اثری است که با صدای بنده ضبط می شود اما دریغا که تا کنون نتوانسته ام هیچ یک از آثارم را منتشر کنم و هیچ حمایتی در این همه سال از بنده نشد.... تشکر می کنم از آقای حسام علیزاده ی عزیز نوازنده ی گیتار این اثرهمچنین از تیم خوبی که در هنگام ضبط بر واژه به واژه ی اثر نظارت داشتند. آقای فرهاد هوشیار آقای علی امیدوار تهرانی و دوست عزیز دیگری که اسمشان الان در خاطرم نیست و بسیار به حس ترانه و شعر کمک کردند. امیدوارم دوستش داشته باشید و شما دوستان و یاران هنرمندم دل و دست من باشید برای ادامه ی این مسیر با نظرات خوبتان چراکه مرا دیگر امیدی نیست برای ادامه ی این زندگی...

Note Editor: Encore 5
    Daw: Cubase5
    Samples: Edirol Orkhestral Ediro Super Quarted Kontakt Real Guitar 2 and Hypersonic
    Mix and Mastering Tools:
    Fab Filter
    Elephent
    Studio:
    Mic: Behringer B2
    Sound Car and Mixer: Alesis Master Control
    Monitors: Alesis MK2
    Pre Amp: Behringer Mic2200

نام اثر: دل و دست
    سال تولید اولیه: 1374
    سال تولید نهایی: 1396
    ترانه سرا آهنگساز تنظیم کننده و خواننده: محمد امیدوار تهرانی
    نوازنده ی گیتار: حسام علیزاده

لینک های دانلود:
    با کیفیت عالی:
    تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

با کیفیت معمولی و حجم کمتر:
    تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

تعداد کل آرای این پست : 8
    تعداد آرای مثبت : 8
    #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ در ساعت 07:32

2. 11 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

3. # ADS
    مجری تبلیغات
    فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

صفر تا صد آموزش کیوبیس به زبان فارسی پک ۱
    صفر تا صد آموزش کیوبیس به زبان فارسی پک ۲
    آموزش فارسی تکنیکها و ترفندهای اف ال استودیو
    آموزش فارسی جامع میکس حرفه ای آهنگ با پلاگینهای ویوز waves
    آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ یک آهنگ از ابتدا تا انتها با پلاگینهای ویوز
    آموزش فارسی پلاگین اکولایزر فاب فیلتر FabFilter Pro-Q 2
    آموزش فارسی صفر تا صد استودیو وان Studio one

آموزش فارسی صفر تا صد آموزش ایبلتون لایو Ableton Live
    صفر تا صد آموزش فارسی مسترینگ با فاب فیلتر و ویوز
    آموزش فارسی صفر تا صد میکس و مسترینگ با ایزوتوپ
    آموزش فارسی و حرفه ای میکس وکال رپ
    آموزش فارسی تکنیکها و ترفندهای کیوبیس ۹ cubase
    آموزش فارسی گرم کردن وکال صدای خواننده با izotope nectar2 ایزوتوپ
    صفر تا صد آموزش فارسی پرو تولز – پک ۱

صفر تا صد آموزش فارسی پروتولز – پک ۲
    آموزش فارسی ساخت موسیقی متن فیلم توسط هانس زیمر
    آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
    آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
    آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
    آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
    آموزش فارسی ساخت ریتم ۶.۸ ایرانی ، بندری ، ترکی ، عربی
    کارگاه آموزش فارسی آکوردها،ملودی ،هارمونی و کنترپوان

کارگاه آموزشی میکس حرفه ای آهنگ با کیوبیس
    آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
    جعبه آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
    آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
    آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    جعبه آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

آموزش فارسی کامل سینتی سایزرهای massive- fm8- sylenth- prologe
    آموزش فارسی اصولی آهنگسازی با کامپیوتر
    آموزش فارسی ساخت ملودی بر اساس فواصل و گامها
    صفر تا صد آموزش فارسی ادوبی ادیشن Adobe Audition CC
    آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
    آموزش فارسی دی جی با نرم افزار TRAKTOR PRO
    حرفه ای ترین آموزش فارسی میکس و مسترینگ با فاب فیلتر Fab Filter
    ۲۶۰ الگوی ریتم آماده در سبکهای مختلف برای نرم افزارهای آهنگسازی

4. Violinist آواتار ها
    Violinist
    شماره کاربری
    22280
    مـعاونت کل
    مهر /۱۳۹۱
    Tehran
    4,347
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی13877
    9,502
    سپاس از شما 19,352 بار در 5,391 پست
    Follows
    3
    Following
    0

درود برادر تهرانی !
    برای تایید شدنِ پروژه ، نیازی به ارسال تاپیک و اطلاع دادنِ این موضوع نیست و فقط باعث شلوغ کاری و سردرگمی خواهد شد .
    لطفن موارد مربوط به تایید پروژه.ها را ( اگر بیش از یک شبانه روز طول کشیده بود ) در چت. باکسِ سایت و یا به یکی از مدیران در پیغام بازدیدکننده اطلاع دهید .
    مدیران مربوطه به محض مشاهده و همچنین صحیح بودنِ محتوای تاپیک ، عملِ تایید را انجام خواهند داد .

تعداد کل آرای این پست : 5
    تعداد آرای مثبت : 5
    Music is my love
    Music is my life
    Music is my everything

iP شما همواره رصد میشود :

تدریس ِ حضوری و تخصصی ِ آهنگسازی و تنظیم در تمامه سبک ها و میکس و مستر در تهران پذیرفته میشود

صفحه اینستاگرام من
    mehrzad.mehregan

اکانت تلگرام من
    http://t.me/mehrmehrzad
    #2 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ در ساعت 07:57

5. 4 کاربر زیر از Violinist برای این پست سپاسگزاری کرده اند

6. Violinist آواتار ها
    Violinist
    شماره کاربری
    22280
    مـعاونت کل
    مهر /۱۳۹۱
    Tehran
    4,347
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی13877
    9,502
    Follows
    3
    Following
    0

در ضمن باید قبول کنید که موزسین.های سبک.های خاص و سنگین ، اکثرن تنبل هستند در موارد مربوط به شناساندنِ خودشان و آثارشان به عموم !
    امیدوارم از حرفهایم دلگیر نشوید .
    چون فقط از سر دلسوزی و رفاقت هست .
    چون سبکتان سبک مورد علاقه.ی شخصی خودم است .
    شما نشسته اید در خانه و فقط مینوسید ، میسازید و میخوانید و بعد با چهار نفر از اعضای خــانوده و دوست و آشنا چند روزی آن ترک را گوش می.دهید و آنها هم چند تا به به/چه چه میکنند و حرفایی همچون ( وااای ممد عجب صدایی داری ! حیفی بخدااا ! حقِ تو رو خوردن ! ) و این قبیل جملات میشنوید و تمام میشود میرود پی کارش !
    و باز دوباره موزیک و ترک بعدی و باز همین صحبت های کلیشه ای !
    خودتان ، خودتان را در این لوپ و چرخه ی بیست ساله گرفتار کرده اید و هیچ کار مفیدی هم حاضر نیستید برای شناساندنِ خودتان و آثارتان به جامعه موسیقی و در سطح وسیع انجام بدهید .
    خیالتان راحت !
    با در خانه نشستن و انتظار برای اینکه یک روزی یک حامی و اسپانسر زنگ خانه تان رو بزند و بگویید " بفرمایید برویم امشب در برج میلاد اجرای زنده داری" هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و تا ابد وضع به همین منوال خواهد ماند .
    اینهمه خواننده ی در پیت و تقلید کننده های دست چندمِ خواننده های آن ور آبی با پخش کارهایشان در وبسایت های موزیک و کانال های تلگرامی و حتی با ویدیوهای یک دقیقه ای در اینستاگرام به شهرت رسیده اند .
    از آنها که دیگر کمتر نیست سطح کارتان .
    اینهمه کانال تلگرام هست که چند میلیون مِمبِر دارند .
    کافیست آثار خوبتان را برای ادمینِ کانال ها بفرستید تا یک شبه کارتان بخ گوش چند میلیون نفر برسد !
    از این چند میلیون نفر حداقل دویست هزار نفر هستند که به سبک کارهای شما علاقه دارند و اگر از کارتان خوششان بیاید حتمن اسم شما در خاطرشان خواهد ماند و کارهایتان را دنبال خواهند کرد .
    اگر باز هم اتفاقی نیفتاد ، مشکل را در خودتان جستجو کنید !
    زیرا شما شدیدن در مورد سبکتان تعصب و غیرتِ گاهن بی مورد نشان میدهید !
    در همه ی موارد زندگیتان همچون لوازم الکترونیکی ، موبایل، کامپیوتر ، تیپ و لباس ، اتومبیل و . . . دنبالِ مدرن و جدید شدن هستید ،
    اما به موزیک و آواز که میرسید شدیدن مقامت نشان میدهید در مدرن شدن !
    بالاخره شونده ها هم حق دارند که همراه با مدرن شدنِ تمامه موارد زندگی ، موزیک های مدرن و جدید هم گوش کنند .
    واقعن چه اشکالی دارد در کنار اینهمه کار پاپ/کلاسیک که ساخته اید و خوانده اید ، چند تا موزیک با تنظیم. های دَنس ، ترنس ، هاوس و زیر مجموعه های الکترونیک داشته باشید ؟
    من هر دفعه که لیست وی اس تی های کارهای شما را نگاه میکنم ، همیشه همین ها را میبینم ، و همه هم مربوط به همین سبکی هستند که شما دل نمیکنید ازش !
    نمیگم بروید در سبکِ کارهای خواننده هایی ماکان بَند و ساسی مانکن و مسیح آهنگ بخوانید !
    بحث من در مورد نوع ارکستر و سبک تنظیم هستش .
    همان ملودی های مورد پسند خودتان را ، آنهایی را که به سلیقه ی عوام نزدیک تر هستند را با ارکستر الکترونیک تنظیم کنید و بعد درست حسابی پخش کنید .
    آنوقت اگر باز هم اتفاقی نیفتاد زانوی غَم بغل بگیرید و اسپانسرها رو دشنام بدهید !
    الان دوره ای است خواننده ها با یک ترک به شهرت میرسند .
    فقط کافیست آن یک ترک با سلیقه روز مردم سازگار باشد .
    فعلن یک مقدار غرور خود را کنار بگذارید و یک موزیک عام تر بسازید و بخوانید .
    بعد که به شهرت رسیدید از شهرتتان استفاده کنید و کارهای خاص ترتان را به گوش فَن هایتان برسانید .
    چون چه بخواهیم و چه نخواهیم ، قشر عظیمی از مخاطبین موزیک را در تمامه دنیا مردم عام تشکیل میدهند .
    فقط برای شونده های خاص موزیک ساختن و خواندن ، هیچ شهرتی را به ارمغان نخواهد آورد .
    شهرت که نباشد ، هیچ اسپانسری سرمایه گذاری نخواهد کرد بر روی موزیکی که مخاطب خیلی کمی دارد .
    این یک امر طبیعی است که یک تهیه کننده بر روی موزیک و سبکی پول خرج کند که برایش بازگشت مالی و سود داشته باشد .
    من هم اگر تهیه کننده بودم ، بر روی موزیکی که تاریخ مصرفش گذشته و هنوز در پنجاه سال پیش گیر کرده و فقط یک درصد از مردم جامعه به شنیدنش علاقه دارند ، سرمایه گذاری نمیکردم !
    بلاخره سلیقه مردم ما ، چه بَد و چه خوب ، در حال حاضر این نوع موزیک است ، و اگر بخواهیم بر خلاف جریان آب شنا کنیم ، فقط خودمان را غرق و نابود میکنیم .
    اما راه منطقی این است که ابتدا سبک آثارمان را به سلیقه عوام نزدیکتر کنیم ،
    و بعد که شهرت و قدرت لازم را بدست آوردیم ، آنوقت دست به یک حرکت انقلابی بزنیم و کم کم سطح سلیقه ی عام را بالاتر ببریم .
    با پافشاری بیهوده و در شانِ خود ندانستنِ برخی سبک های عام تر و همچنین بدون هیچ تلاشی منتظرِ سرمایه گذار ماندن که بیاید موزیکِ نوستالژیک و فاخر ما را ( که هیچ شونده ای هم ندارد ) حمایت کند ، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد !
    خیالتان راحت باشد !
    در حال حاضر فقط خود شما باید برای خودتان کاری بکنید .
    قدرتِ انجام اینکار فقط در دستانِ خودتان است .
    تنبلی را کنار بگذارید .
    ابتدا فکری به حالِ آپدیت کردنِ موزیک. هایتان بکنید .
    و بعد ،
    از این دنیای وسیعِ مجازی وَ سایبری که 80 درصدِ جامعه به آن دسترسی دارند نهایتِ استفاده را ببرید .
    بنده خودم حاضرم برای آپدیت کردنِ سبکِ تنظیم کارهایتان هر کمکی لازم باشد برایتان دریغ نمیکنم .
    اصلن یکبار یکی از ترانه هایتان را بدهید من برایتان در حال و هوای امروزی تر ملودی سازی و تنظیم کنم .

تعداد کل آرای این پست : 4
    تعداد آرای مثبت : 3
    Music is my love
    Music is my life
    Music is my everything

تدریس ِ حضوری و تخصصی ِ آهنگسازی و تنظیم در تمامه سبک ها و میکس و مستر در تهران پذیرفته میشود

صفحه اینستاگرام من
    mehrzad.mehregan

اکانت تلگرام من
    #3 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ در ساعت 08:57

7. 4 کاربر زیر از Violinist برای این پست سپاسگزاری کرده اند

8. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

درود بر شما اولا چت باکس را دیدم و برای من قفل بود و امکان تایپ نداشتم لذا این مورد که فرمودید ابتدا به ذهن خودم رسید نیازی به یاداوری نبود.
    دوما متاسفم که بعد از این همه مدت هنوز هم تصور می کنید هدف من از کار موسیقی معروف شدن و شهرت است. برای بار هزارم هدف من انتشار آثارم هست همین! آن یک درصد جامعه هم نیاز به خواننده دارند و نیاز به آهنگساز دارند آن یک درصد جامعه که موسیقی های دهه ی پنجاه و شصت را دوست دارند نیاز به خواننده دارند! ندارند؟ بسیار خوب من می خواهم برای همان یک درصد بخوانم! اشکالی دارد؟ خوب حالا چه کنم که آثارم پخش شوند تا همان یک درصد با آثارم آشنا شوند؟

سوما با عرض پوزش اما موضع شما از روی غرور هست نه بنده! شما الان دارید از موضع نصیحت و غرور صحبت می کنید و من ادعایی ندارم که کار من بهترین است و یا بقیه بیسواد هستند! بر روی کارم هم نه غیرت دارم نه تعصب! این موسیقی است که بلد هستم تخصصی در ترنس و ... ندارم و لذتی از انجام آن نمی برم این به این معنا نیست که ترنس بد است یا سبک ساسی و ... را در شان خودم نمی دانم! نه! این فقط به این معناست که آن کار ها نیز تخصص و استعداد خودش را می طلبد من این استعداد را ندارم! شهرام شب پره بودن استعداد می خواهد من و موسیقی من و ژن من فاقد این استعداد است. همین! در مورد تنبلی هم بسیار کم لطفی می کنید! اگر تنبل بودم بیست سال دست به تولید هیچ کاری نمی زدم شبانه روز بیدار نمی ماندم در طی بیست سال گذشته شبهایی بوده که اصلا نخوابیدم یا ماکزیمم بیست دقیقه خوابیده ام اگر معنای اینها سخت کوشی نیست و در نظر شما تنبلی است لابد مفهوم واژگان نیز به قول شما مدرن شده و در حقیقت برعکس شده! در طی این مدت برای پخش آثارم نزدیک به یکصدهزار ایمیل به نهادها و اشخاص مختلف زده ام دست روی دست نگذاشته ام که! من تخصصم ساخت همین نوع موسیقی هست! تخصصم آواز کلاسیک هست خوب یا بد مغرورانه یا متواضعانه این تخصص من هست و در این زمینه لحظه ای بیکار ننشسته ام! تخصص من پخش کارهایم نیست من بیزنس من نیستم من حتی نمی دانم با ادمین این کانال ها چگونه باید صحبت کنم که حرفم را بپذیرند! تخصص من روابط عمومی و اجتماعی بالا نیست. انسان همه کاره که نیست دوست عزیز هر کسی را بهر کاری ساخته اند تخصص من همین نوع موسیقی است نه بحث غرور است نه تواضع نه پافشاری! من نیاز به کمک افرادی دارم که تخصصشان در زمینه ی پخش و انتشار آثار موسیقی ارکسترال باشد این کار من نیست ساده بگویم بلد نیستم این کار را!!! چهارما نقطه ی شروع کار هر کسی نقطه ی ثبت و ضبط کارنامه ی کاری او در ذهن مخاطبهاست فرض کنید اندی با این کارنامه الان بخواهد کار انقلابی کند و از این به بعد مثلا ارکسترال بخواند! نتیجه چه خواهد شد؟ همین طرفدارانش را نیز از دست می دهد. بنابراین شناسنامه ی کاری من خوب یا بد 99 درصد هواخواه یا به قول شما یک درصد همین است نمی شود اول ترنس بسازم و بعد مثلا به قول شما بعد از شهرت ناگهان حرکت انقلابی بزنم.
    پنجما قیاسی که بین مدرن شدن موبایل و ماشین و سبکموسیقی داشتید به نظرم مع الفارق هست اولا چیزی که مدرن می شود پیشرفت می کند نه پسرفت! ماشین سی سال پیش نه ایربگ داشت نه حتی کولر و دنده ی اتوماتیک اما الان دارد! اما در قلمرو موسیقی: موسیقی سی سال پیش آکوردهای آلتراسیونی داشت مدولاسیونهای زیبا داشت پلی فونیک بود و چندین لایه ی کنترپوانی زیر صدای خواننده داشت (به آثار واروژان رجوع کنید) موسیقی مدرن امروز چه شده؟ پیشرفت کرده؟ شده یک سیکل تکراری از آکوردهای اسپنیش منقرض شده که تازه همان را هم کامل استفاده نمی کنند + یک ریتم با کیک قوی و یک صدای تماما تیون شده بدون کنترپوان و هارمونی! اگر این نماد مدرن شدن است خدا رو شکر که مدرن نیست آثار بنده. بعد هم "پاپ کلاسیک" به معنای "قدیمی" که نیست دوست عزیز! پاپ کلاسیک یعنی: موسیقی پاپی که اصول تنظیم آن بر مبنای اصول هارمونی کلاسیک است از نظر ارکستراسیون کنترپوان و حتی قوانین وصل آکوردها در هارمونی همین!
    اگر احساس کردید سخنانم تند و تلخ هستند لطفا ناراحت نشوید چون دقیقا بازخورد نوشتار شما هستند. درست همانند خودتان برایتان نوشتم. از نظر من سخنان شما و ادبیاتی که به کار بردید تلخ و تند نبود امیدوارم از نظر شما ادبیات من نیز که بازخورد رفتار شماست تند و تیز نباشد. تشکر از شما

تعداد کل آرای این پست : 5
    تعداد آرای مثبت : 5
    ویرایش توسط alone_composer : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ در ساعت 17:27
    #4 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ در ساعت 16:44

9. 6 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

10. Violinist آواتار ها
    Violinist
    شماره کاربری
    22280
    مـعاونت کل
    مهر /۱۳۹۱
    Tehran
    4,347
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی13877
    9,502
    Follows
    3
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود بر شما
    اگر احساس کردید سخنانم تند و تلخ هستند لطفا ناراحت نشوید چون دقیقا بازخورد نوشتار شما هستند. درست همانند خودتان برایتان نوشتم. از نظر من سخنان شما و ادبیاتی که به کار بردید تلخ و تند نبود امیدوارم از نظر شما ادبیات من نیز که بازخورد رفتار شماست تند و تیز نباشد. تشکر از شما
    نه اتفاقن از بحث های بی پرده و صریح لذت میبرم .
    متنفرم از این تعارف های مسخره ای که در جامعه ی ما رواج دارد .
    مخصوصن در مورد موزیک ، که واقعن با کسی شوخی ندارم و دوست هم ندارم کسی با من با تعارف و در لَفافه در مورد موزیک صحبت کند !
    بحث من اصلن شخصی و کوبیدنِ شما نیست .
    بحثِ من به هیچوجه در مقام مقایسه. ی سلایق شخصی من و شما نیست .
    من هم همان موزیک هایی که شما میپسندید را عاشقانه دوست دارم و چیزی غیر از این هم گوش نمیدهم در خلوت خودم !
    اما در حال حاضر قدرتِ تعیین سطح موسیقی در دستان من نیست .
    شاید در دهه پنجاه این قدرت وجود داشت که موزیک خوب را براحتی برای اکثریت جامعه رواج داد و مردم هم با جان و دل اینگونه آثار خوب ، که تمامه قواعد و تکنیک های موسیقی کلاسیک در آنها رعایت شده بود را میشنیدند و لذت میبردند .
    اما الان دهه نود است و مردم و طرز فکر و شعور آنها هم مثل دهه پنجاه نیست .
    منظور من از مدرن شدن ، موزیک دامبولی و یکبار مصرف نیست !
    نه طرز فکر شما به این نوع موزیک های سخیف میخورد و نه جنس صدای شما .
    من نمیگویم صدایتان را بیندازید توی بینی و اتوتیون و ملوداین را هم تا خرخره ببنید به صدا !
    همین صدا ، سبک ملودی را حفظ کنید ،
    اما ارکستر را مدرن تر و امروزی تر کنید .
    ترمس و هاوس را هم فقط مثال زدم .
    مگر با صداهای به اصلاح سینتی سایزری و مجازی نمیشود هارمونیِ دلخواه خود را نواخت ؟
    مگر با سینت نمیشود چند لایه کنترپوآن زیر وکال نواخت ؟
    مگر با صداهای مجازی نمیشود آکورد 6 ، 7 ، 9 ، 13 و هارمونی دیسونانس نواخت ؟!
    البته خودتان بهتر میدانید که روی آکوردهای سه صدایی و ساده ی مینور / ماژور هم میشود موزیک خوب و فاخر و عمیق ساخت .
    برای ساخت ملودی و موزیکِ خاص حتمن نباید سراغِ هارمونی های عجیب غریب و پیچیده رفت .
    روی لوپِ آکوردی معروفِ اسپنیش هم موریک خوب که تحسین اساتید را به ارمغان داشته کم نداریم در دنیای موسیقی .
    چرا وقتی حرف از موزیک مدرن میشود شما ذهنتان به سمت کیک قوی و هِد زدنِ دختران و پسران تین ایج در ماشین میرود ؟!
    اصلن چه اشکالی دارد یک موزیک که از لحاظ ملودی و هارمونی و جنس صدای خواننده در سطح قابل قبولی ( همچون کارهای شما ) قرار دارد ، کیک و بیس قوی الکترونیک هم داشته باشد ؟
    چرا نباید قشر عام جامعه هم موزیک هایی در سبک کاری شما بشنوند ؟!
    آیا این ظلم نیست که آنها را با موزیک های مصرفی خودشان رها کنیم و بهشان بگوییم ( مهم نیست که کارهای مرا دوست ندارید ! من مصرانه همچنان برای آن یک درصد میخوانم ! ) ؟؟
    اعتقاد دارم هنرمند آتارش در درجه اول باید قابل قبول دل خودش باشد !
    اما به مخاطبین هم باید توجه شود .
    یک نقاش هرچقدر که تابلو بکشد و آنها را در کنج خانه ی خود نگاه دارد به تعالی و. کمال نمیرسد ، تا وقتیکه که آتارش در گالری ها به نمایش عموم در آید .
    رفتار شما در مورد اینکه میگویید ( من فقط برای آن یک درصد میخوانم و همینکه آن قشر کم کارهایم را بشنوند برایم کافی است ) قدری شعار گونه است !
    نمیشود که دست روی دست بگذاریم فقط بگوییم ، خب عوام موزیک خوب را نمیفهمند و حقشان است که برخی خواننده ی سودجو هر خزئبلاتی را به اسم موزیک به خوردشان بدهند ! پس بروند پی کارشان !
    موزسین های واقعی ، کسانیکه سبک های فاخر و خوب کار میکنند ، چه کاری برای بالا بردنِ سطح شنیداری عوام کرده اند ؟
    بنده عرض کردم که مقداری ، ارکستر و فرمِ تنظیمِ کارهایتان را همسو با امروز و عام تر کنید .
    چه اشکالی دارد در موزیک هایمان کاری کنیم که شونده های عام هم موزیک خوب و اصولی بشوند ؟!
    نمونه اش اِبی ، که فهمید اگر بخواهد سبک تنظیم هایش هنوز هم مانند پوست شیر و سایه و خاکستری و . . . باشد ، باید قید تمامه مخاطبینش را بزند !
    چون طرفدارنِ آن نوع ارکسترها و ملودی.ها یا از دنیا رفته اند و یا پیر و فرتوت شده اند و جانی برای گوش دادن به موسیقی ندارند !
    بنابراین مقداری نرمش به خرج داد تا قشر امروزی جوان را هم راضی نگه دارد .
    رجوع شود به آهنگ ( بیا کنارم سروناز بی تاب ... )
    که هم سازهای آکوستیک دارد ،
    هم ملودی امروزی و در عین حال خوبی دارد
    هم هارمونی و آکوردهای غنی و کنتوپوآن دارد
    و هم سازهای سینتی سایزری و مجازی
    و همچنین کیک قوی دارد !
    یا حامی ، که سالها فقط در سبک دهه پنجاهی و بقول معروف بابک بیاتی و واروژانی آواز خواند .
    99% از مردم هم او را نمیشناختند .
    اما چند سالی است که علاوه بر آن سبک دهه پنجاهی ، کارهای امروزی تر و با ارکسترهای مدرن تر و عوام پسند تر میخواند .
    حتی ترنس و راک هم در کارنامه اش دارد ، در عین حال که صدایش همان صدا است و هارمونی هم تقریبن همان هارمونی .
    اتفاقن من اعتقاد دارم صدای قدرتمند شما روی یک تنظیم مدرن و الکترونیک ( و یا تلفیقِ الکترونیک و آکوستیک جواب میدهد ) و کار جذابی از آب در میاید .
    نیازی هم به اتوتیون و افکت های مجازی روی صدایتان نیست، چون دقیق و اصولی میخوانید .

شما میگویید دنبال شهرت نیستم و اگر یک درصد از مردم هم کارهایم را بشنوند برایم کافی است !؟
    نمیشود شهرت را کنار گذاشت و در عین حال توقع داشت که آثارتان به گوش شنونده ها ( حتی همان یک درصد ) برسد .
    هر چند بنظر من این ظلم در حق شونده های عام و آن 99 درصد است که بتوانیم با مقداری نرمش و آپدیت کردنِ کارهایمان ، آنها را هم در شنیدنِ موزیک خوب و ملودی ها و هارمونی های اصولی و زیبا سهیم کنیم ، اما اینکار را نکنیم !
    و همچنین چه بخواهیم چه نخواهیم ، موزیک در این کشور جایگاه درستی ندارد و هیچ چیزش روی اصول و برنامه ریزی نیست .
    حمایت دولتی که اصلن وجود ندارد .
    و در کنار آن یک باند بازی و لابی بازی توسطِ این خواننده. های به اصلاح اتوتیونی و مصرفی و روضه خوان شکل گرفته که اجازه نمیدهند خواننده ها و موزیسین های کار درست و بهتر از خودشان به شهرت و محبوبیت برسند .
    زیرا در آن صورت بازارِ پُر رونقشان کساد میشود و دستشان و حقه هایی که بر روی صدایشان در استدیو اعمال میشود برای ملت رو خواهد شد !

درست است ، شما بیزینس مَن نیستید !
    اصلن وظیفه ی شما نیست کارهایتان را پخش و منتشر کنید و به گوش شنوندگان برسانید .
    شما فقط باید بسازید و بخوانید و کمپانی ها برای عقد قرارداد و نشر آتارتان خدمتتان برسند .
    اما در صورتیکه در یک کشورِ هنر دوست و توسعه یافته که همه چیَزش روی اصول است زندگی میکردید !
    نه در کشوری که هنوز هم خیلی ها به موزسین مطرب میگویند و کاری که انجام میدهد را حرام میدانند !
    بقدری شأن موسیقیدان را پایین آورده اند که هنرمند نه تنها باید اینهمه احساس و انرژی و هزینه برای تولید آهنگ.هایش صرف کند ، بلکه خودش هم باید کارهایش منتشر کند و هزینه ی نشر را بدهد ! :|

در آخر ،
    مطمئن باشید که شخصیت و شعور موسیقاییِ شما برایم مهم و با ارزش است که اینهمه برایتان تایپ کردم و نوشتم .
    این پست ( فکر کردن در موردِ اینکه چه بنویسم ، تایپ ، دوباره خوانی و ویرایشِ متن ) دقیقن دو ساعت از وقتم را گرفت .
    اما چون برایم ارزش قائل شدید و یک متن طولانی نوشتید ، وظیفه دانستم که دوباره برایتان یک متن طولانی بنویسم .
    حتی قید دیدنِ اپیزود اولِ فصلِ هفتم سریال Game Of Throne را هم زدم ، با اینکه خیلی هیجان داشتم ببینم و برای فردا شب گذاشتم
    ممنونم از شما که وقت گذاشتید و کامل توضیح دادید

تعداد آرای مثبت : 4
    Music is my love
    Music is my life
    Music is my everything

صفحه اینستاگرام من
    mehrzad.mehregan

اکانت تلگرام من
    #5 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ در ساعت 12:14

11. 6 کاربر زیر از Violinist برای این پست سپاسگزاری کرده اند

12. artinviolin آواتار ها
    artinviolin
    شماره کاربری
    78187
    کاربر پیـشرفته
    شهریور /۱۳۹۳
    1,158
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی517
    1,113
    سپاس از شما 721 بار در 435 پست
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود بر شما اولا چت باکس را دیدم و برای من قفل بود و امکان تایپ نداشتم لذا این مورد که فرمودید ابتدا به ذهن خودم رسید نیازی به یاداوری نبود.
    دوما متاسفم که بعد از این همه مدت هنوز هم تصور می کنید هدف من از کار موسیقی معروف شدن و شهرت است. برای بار هزارم هدف من انتشار آثارم هست همین! آن یک درصد جامعه هم نیاز به خواننده دارند و نیاز به آهنگساز دارند آن یک درصد جامعه که موسیقی های دهه ی پنجاه و شصت را دوست دارند نیاز به خواننده دارند! ندارند؟ بسیار خوب من می خواهم برای همان یک درصد بخوانم! اشکالی دارد؟ خوب حالا چه کنم که آثارم پخش شوند تا همان یک درصد با آثارم آشنا شوند؟

سوما با عرض پوزش اما موضع شما از روی غرور هست نه بنده! شما الان دارید از موضع نصیحت و غرور صحبت می کنید و من ادعایی ندارم که کار من بهترین است و یا بقیه بیسواد هستند! بر روی کارم هم نه غیرت دارم نه تعصب! این موسیقی است که بلد هستم تخصصی در ترنس و ... ندارم و لذتی از انجام آن نمی برم این به این معنا نیست که ترنس بد است یا سبک ساسی و ... را در شان خودم نمی دانم! نه! این فقط به این معناست که آن کار ها نیز تخصص و استعداد خودش را می طلبد من این استعداد را ندارم! شهرام شب پره بودن استعداد می خواهد من و موسیقی من و ژن من فاقد این استعداد است. همین! در مورد تنبلی هم بسیار کم لطفی می کنید! اگر تنبل بودم بیست سال دست به تولید هیچ کاری نمی زدم شبانه روز بیدار نمی ماندم در طی بیست سال گذشته شبهایی بوده که اصلا نخوابیدم یا ماکزیمم بیست دقیقه خوابیده ام اگر معنای اینها سخت کوشی نیست و در نظر شما تنبلی است لابد مفهوم واژگان نیز به قول شما مدرن شده و در حقیقت برعکس شده! در طی این مدت برای پخش آثارم نزدیک به یکصدهزار ایمیل به نهادها و اشخاص مختلف زده ام دست روی دست نگذاشته ام که! من تخصصم ساخت همین نوع موسیقی هست! تخصصم آواز کلاسیک هست خوب یا بد مغرورانه یا متواضعانه این تخصص من هست و در این زمینه لحظه ای بیکار ننشسته ام! تخصص من پخش کارهایم نیست من بیزنس من نیستم من حتی نمی دانم با ادمین این کانال ها چگونه باید صحبت کنم که حرفم را بپذیرند! تخصص من روابط عمومی و اجتماعی بالا نیست. انسان همه کاره که نیست دوست عزیز هر کسی را بهر کاری ساخته اند تخصص من همین نوع موسیقی است نه بحث غرور است نه تواضع نه پافشاری! من نیاز به کمک افرادی دارم که تخصصشان در زمینه ی پخش و انتشار آثار موسیقی ارکسترال باشد این کار من نیست ساده بگویم بلد نیستم این کار را!!! چهارما نقطه ی شروع کار هر کسی نقطه ی ثبت و ضبط کارنامه ی کاری او در ذهن مخاطبهاست فرض کنید اندی با این کارنامه الان بخواهد کار انقلابی کند و از این به بعد مثلا ارکسترال بخواند! نتیجه چه خواهد شد؟ همین طرفدارانش را نیز از دست می دهد. بنابراین شناسنامه ی کاری من خوب یا بد 99 درصد هواخواه یا به قول شما یک درصد همین است نمی شود اول ترنس بسازم و بعد مثلا به قول شما بعد از شهرت ناگهان حرکت انقلابی بزنم.
    پنجما قیاسی که بین مدرن شدن موبایل و ماشین و سبکموسیقی داشتید به نظرم مع الفارق هست اولا چیزی که مدرن می شود پیشرفت می کند نه پسرفت! ماشین سی سال پیش نه ایربگ داشت نه حتی کولر و دنده ی اتوماتیک اما الان دارد! اما در قلمرو موسیقی: موسیقی سی سال پیش آکوردهای آلتراسیونی داشت مدولاسیونهای زیبا داشت پلی فونیک بود و چندین لایه ی کنترپوانی زیر صدای خواننده داشت (به آثار واروژان رجوع کنید) موسیقی مدرن امروز چه شده؟ پیشرفت کرده؟ شده یک سیکل تکراری از آکوردهای اسپنیش منقرض شده که تازه همان را هم کامل استفاده نمی کنند + یک ریتم با کیک قوی و یک صدای تماما تیون شده بدون کنترپوان و هارمونی! اگر این نماد مدرن شدن است خدا رو شکر که مدرن نیست آثار بنده. بعد هم "پاپ کلاسیک" به معنای "قدیمی" که نیست دوست عزیز! پاپ کلاسیک یعنی: موسیقی پاپی که اصول تنظیم آن بر مبنای اصول هارمونی کلاسیک است از نظر ارکستراسیون کنترپوان و حتی قوانین وصل آکوردها در هارمونی همین!
    درود به تو دوست عزیز
    بنده نظرمو اگه اشکالی نداره میگم امیدوارم مفید باشه
    والا اولین باری که موزیک شما رو توی سایت دیدم یادمه ک چندین بار گوشش کردم خوب بود انصافا
    بار دوم باز با اشتیاق وقتی اسمتون و دیدم اومدم و گوش کردم اما دیدم موزیک تو همون مایه های قبلی هست اما بازم لذت بردم
    بار سوم همین داستان
    الان اگه اشتباه نکنم فک میکنم چهارمین باری که من از شما موزیک توی سایت دیدم راستش و بخواین این بار اصلا نیومدم توی تایپیکتون الان هم چون دیدم مهرزاد مهرگان پست گذاشته اومدم ببینم چی گفته
    دلیلش هم این بود که از دید منه شنونده کاراتون خیلی شبیه به همه حتی صداها و سازهای مورد استفاده... فضای اهنگ و خواننده و....
    خب شما میفرمایید دوست دارید به سبک ارکسترال و هارمونی قدیمی دهه پنجاه موزیک بسازید من میگم خیلی هم عالی
    چون خودم همیشه با اون موزیک ها و تنظیم ها حال میکنم و لذت میبرم
    اما........
    دوست عزیز متاسفانه ن تران های شما با ترانه سراهای اون زمان مثل جنتی عطایی و سرفراز و.... برابری داره ن اهنگهای شما با اهنگسازان ان زمان مثل زولاند و ...
    ن تنظیمهای شما با تنظیم کننده هایی مثل چشم اذر و واروژان و ....
    و البته ن خوانندتون جنس صدایی خاص با تحریرهای خاص و سبک خاص مثل خوانندگان قدیمی که مو به تن ادم سیخ میکنه وقتی گوش میدی داره
    با تمام احترام به عنوان شخصی که عاشق اهنگهای قدیمی هستش باید عرض کنم که موزیکتون همون بار اول برای من لذت بخش بود در صورتی که موزیکهای دهه 50 رو هرچی گوش میدم بیشتر لذت میبرم
    امیدوارم از حرفهام دلگیر نشده باشید و صریح بودنم باعث بشه تا تجدید نظر کنید
    ضمن اینکه دوست عزیز خدایی نکرده تخریب شما و موزیکتون هیچ سودی به حال ما نداره همچنین موفقیت شما هم سودی به حال ما نداره
    اما به عنوان یه هم انجمنی شاید کمکی کرده باشم اگر برداشت سو نشه از حرفهام البته
    موفق باشید

#6 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ در ساعت 19:40

13. 2 کاربر زیر از artinviolin برای این پست سپاسگزاری کرده اند

14. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط artinviolin تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود به تو دوست عزیز
    بنده نظرمو اگه اشکالی نداره میگم امیدوارم مفید باشه
    والا اولین باری که موزیک شما رو توی سایت دیدم یادمه ک چندین بار گوشش کردم خوب بود انصافا
    بار دوم باز با اشتیاق وقتی اسمتون و دیدم اومدم و گوش کردم اما دیدم موزیک تو همون مایه های قبلی هست اما بازم لذت بردم
    بار سوم همین داستان
    الان اگه اشتباه نکنم فک میکنم چهارمین باری که من از شما موزیک توی سایت دیدم راستش و بخواین این بار اصلا نیومدم توی تایپیکتون الان هم چون دیدم مهرزاد مهرگان پست گذاشته اومدم ببینم چی گفته
    دلیلش هم این بود که از دید منه شنونده کاراتون خیلی شبیه به همه حتی صداها و سازهای مورد استفاده... فضای اهنگ و خواننده و....
    خب شما میفرمایید دوست دارید به سبک ارکسترال و هارمونی قدیمی دهه پنجاه موزیک بسازید من میگم خیلی هم عالی
    چون خودم همیشه با اون موزیک ها و تنظیم ها حال میکنم و لذت میبرم
    اما........
    دوست عزیز متاسفانه ن تران های شما با ترانه سراهای اون زمان مثل جنتی عطایی و سرفراز و.... برابری داره ن اهنگهای شما با اهنگسازان ان زمان مثل زولاند و ...
    ن تنظیمهای شما با تنظیم کننده هایی مثل چشم اذر و واروژان و ....
    و البته ن خوانندتون جنس صدایی خاص با تحریرهای خاص و سبک خاص مثل خوانندگان قدیمی که مو به تن ادم سیخ میکنه وقتی گوش میدی داره
    با تمام احترام به عنوان شخصی که عاشق اهنگهای قدیمی هستش باید عرض کنم که موزیکتون همون بار اول برای من لذت بخش بود در صورتی که موزیکهای دهه 50 رو هرچی گوش میدم بیشتر لذت میبرم
    امیدوارم از حرفهام دلگیر نشده باشید و صریح بودنم باعث بشه تا تجدید نظر کنید
    ضمن اینکه دوست عزیز خدایی نکرده تخریب شما و موزیکتون هیچ سودی به حال ما نداره همچنین موفقیت شما هم سودی به حال ما نداره
    اما به عنوان یه هم انجمنی شاید کمکی کرده باشم اگر برداشت سو نشه از حرفهام البته
    موفق باشید
    درود بر شما دوست قدیمی و عزیز...

پیام شما را خواندم چند بار. ابتدا نمی خواستم جواب بدهم می دانید چرا؟ چون در طی نزدیک به 40 سال با افراد زیادی صحبت کرده ام و جامعه ی موسیقیمان را می شناسم. نیازی نیست توضیح دهید که هدفتان از نوشتن چه بوده چرا که 40 سال زمان کافی است برای کسب شناخت از دوستان... بگذریم.

با من صریح صحبت کردید و امیدوار بودید که ناراحت نشوم. حالا من هم کمی با شما صریح صحبت می کنم به همان شیوه. می دانید دوست عزیزم مشکل بزرگ بسیاری از ما ایرانیان چیست؟ مشکل بزرگ بسیاری از ما این است که انتقاد کردن صحیح و درست را یاد نداریم. تقصیر خودمان نیز نیست البته در مدرسه آنقدر که ریاضی و تاریخ و دینی در مغز ما از کودکی فرو کرده اند به ما یاد نداده اند که اساسا انتقاد یعنی چه و انتقاد سالم و سازنده با انتقاد کشنده و نابود کننده تفاوت دارد. حتی به ما نیاموخته اند که "حق نداریم" نظر شخصی خودمان را به عموم جامعه تعمیم دهیم و اسمش را نیز در کمال بی انصافی بگذاریم: انتقاد.

دوست عزیز آثار شما را قبلا شنیده ام و اینکه می فرمایید به موسیقی قدیمی علاقه مند هستید را در کنار این شنیدار سنجیده ام پس نیازی به این ادعا نیست چون چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. من در خوشبینانه ترین حالت ممکن فرض می کنم شما بدون ناراحتی از پاسخ قبلی من در این تاپیک و بدون حب و بغض نظرتان را نوشته اید. و دقیقا با همین نیت به بررسی نوشتارتان مو به مو می پردازم (هرچند تجربه به من هزار باره نشان داده که این بحث ها هیچ فایده ای ندارد متاسفانه)

آیا شما می دانید بین نظر شخصی و سلیقه ای و نظر علمی و تخصصی تفاوت وجود دارد؟ مثالی می زنم: شما یک فیلم ساز جوان هستید و من هیچ تخصصی در فیلم سازی ندارم! حال مرا می گذارند به عنوان رییس شورای نظارت بر آثار سینمایی ایران. کار شما می آید زیر دست من. من که چیزی از فیلم سر در نمی آورم پس اینگونه نظر می دهم: خیلی فضای فیلم سرد بود!!! خیلی گرم بود!!! چقدر کودکانه بود!!! چقدر سنگین بود!!! چقدر سبک بود!!! اه چقدر طولانی بود!!! ای وای چرا انقدر کوتاه بود!!! تلخ بود!!! خیلی شیرین بود!!! و نظراتی از این دست و با همین دست نظرات (شخصی) خط بطلان می کشم بر روی حاصل زحمات شما و کارتان را رد می کنم. حال شما در مقام اعتراض بر می آیید بعد من به شما می گویم: تو انتقاد پذیر نیستی!!! خوب الان در این مثال به شما نشان دادم که چقدر زشت و دور از انصاف است چنین نقدی. نظرات سلیقه ای و شخصی بسیار بسیار محترم هستند اما تا وقتی که در همان حوزه باقی بمانند. شما حق دارید بگویید: از نظر شخصی من کار تو زیبا نیست و من دوستش ندارم. اما شما چنین کرادیتی را ندارید که نظرتان را به همه ی جامعه تعمیم بدهید.

به من حق بدهید که وقتی تایید زنده یاد استاد محمد نوری، استاد محمد رضا صادقی و همین اواخر نیز استاد انوشیروان روحانی که با بسیاری از خوانندگان قدیمی کار کرده اند در مورد تحریر و نوع صدای من وجود دارد سخن ایشان را بیشتر از سخن کاربر "آرتین ویولون" قبول داشته باشم. درست است؟

اگر انتقاد شما این باشد که در فلان قسمت از آهنگ در وصل دو آکورد مثلا تونیک به دومینانت اکتاو موازی در هارمونی پیانو وجود دارد آنگاه این می شود یک نقد "علمی" در این صورت "وظیفه ی من" این هست که دوباره کارم را اصلاح کنم. اگر شما انتقاد کنید که: "در فلان قسمت که فلان نت را خوانده ای نوع استفاده از فک و دهان فلان اشتباه را داشته و مثلا صدا با حالت شیپوری شنیده می شود این می شود یک نقد علمی و من "وظیفه دارم" آن را اصلاح کنم. اما اگر نقد شما این است که تنظیم ها آن طوری نیست که چشم آذر بود این می شود نظر شخصی شما مگر اینکه پارتی تور را برایتان بفرستم و مو به مو برایم شرح دهید که به چه دلیل این طور است در ثانی هیچ وظیفه ای ندارم که کاری بسازم مثل واروژان یا چشم آذر من خودم هستم نه کپی شخص دیگر خود خودم! حاصل این خود می شود این موسیقی حال شما دوست ندارید از نظر شما یکنواخت است از نظر شما جذاب نیست بسیار هم خوب این ها همه محترم است اما بی انصافی است وقتی برای خودتان چنین جایگاهی قائل هستید که این نظر را به اجتماع تعمیم دهید. چون اگر بحث سلیقه ی شخصی است من برعکس شما دهها نفر را می شناسم که این کارها را دوست دارند و هر شب می شنوند.

معیار شما برای خاص بودن یک صدا چیست؟ این که مو به تنتان سیخ شود؟ مثلا چند میلیمتر اگر سیخ شود آنگاه آن از نظر شما یک صدای خاص است؟ دوست عزیز این چه حرفی است؟ چقدر این حرف پایه و اساس منطقی و منصفانه دارد؟ صدای خوب از دید علمموسیقی تعریف دقیق منطبق با فیزیک صوت دارد نه تعریف سلیقه ای و شخصی. نکته ی بعدی اینکه من نه 4 آهنگ بلکه 70 آهنگ خوانده ام و این آثار در طی بیست سال گذشته ساخته و اجرا شده اند. دلیل ندارد که اگر کاری در این انجمن می فرستم الزاما همین آخرین کاری باشد که تولید کرده ام که شما دنبال تفاوت در آثارم می گردید.

نکته ی دیگر اینکه چرا انقدر دنبال تفاوت هستید؟ چه چیزی در نسل جوان ما باعث شده که انقدر ناپایدار و عجول باشند و مدام ناراضی و همش به دنبال تفاوت!! دوست عزیز قرار نیست یک خواننده هر کارش با کار بعدی اش متفاوت باشد. مگر زیبایی گل سرخ هر سال تغییر می کند؟ آیا گل سرخ برای اینکه در نظر شما زیبا بماند باید خودش را مدام آپدیت کند؟ خیر برای گل سرخ اصلا مهم نیست که من یا شمای نوعی دوستش داریم یا نه! او زیباست در ذات خویش زیباست. از صدها سال به همین صورت بوده و به همین صورت خواهد ماند. ممکن است شما گل سرخ را دوست نداشته باشید خوب می روید به دنبال گل محمدی و یک نفر دیگر هم می رود به دنبال گل سرخ! پس هیچ الزامی نیست که همه ی افرادی که موسیقی قدیمی دوست دارند کار مرا حتما و صد در صد دوست داشته باشند. کمااینکه در همان قدیم داریوش می خواند، شماعی زاده هم می خواند هیچ کدام هم شبیه به هم نمی خوانند. من به عنوان نمونه از صدای شماعی زاده متنفر هستم آیا می توانم تعمیم بدهم و بگویم همه باید از صدای او متنفر باشند؟؟؟

این اولین باری نیست که این بحث ها را می نویسم... هر بار به خودم می گویم دیگر بس است اما متاسفم که در جامعه ای زندگی می کنم که آنقدر سیاه و بد است که از حتی همکار خودم کسی که هم خانواده ی من است کسی که مثل من موسیقی کار می کند هم باید ضربه بخورم! وقتی یک نفر زحمت می کشد و ما می دانیم و می فهمیم به جای کمک یا حداقل سکوت ما هم یک مشت نثارش می کنیم چیزی به جز "مرگ" یار و یاور حقیقی انسان نخواهد بود.

پاینده باشید

تعداد کل آرای این پست : 3
    #7 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ در ساعت 03:01

15. 5 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

16. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

جناب blacky عزیز دلم بسیار برای سادگی خودم میسوزه... خیلی خیلی به حضور شما امیدوار بودم. ممنون از موضع گیریهاتون و اینکه شما هم نشون دادید چقدر در سراب زندگی می کنیم.... مرسی دوستان دست مریضاد افتخار می کنم که دوستانی چون شما دارم...

تعداد کل آرای این پست : 3
    ویرایش توسط alone_composer : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ در ساعت 03:33
    #8 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ در ساعت 03:02

17. 4 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

18. artinviolin آواتار ها
    artinviolin
    شماره کاربری
    78187
    کاربر پیـشرفته
    شهریور /۱۳۹۳
    1,158
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی517
    1,113
    سپاس از شما 721 بار در 435 پست
    Follows
    0
    Following
    0

درود بر شما دوست قدیمی و عزیز...

پیام شما را خواندم چند بار. ابتدا نمی خواستم جواب بدهم می دانید چرا؟ چون در طی نزدیک به 40 سال با افراد زیادی صحبت کرده ام و جامعه ی موسیقیمان را می شناسم. نیازی نیست توضیح دهید که هدفتان از نوشتن چه بوده چرا که 40 سال زمان کافی است برای کسب شناخت از دوستان... بگذریم.

با من صریح صحبت کردید و امیدوار بودید که ناراحت نشوم. حالا من هم کمی با شما صریح صحبت می کنم به همان شیوه. می دانید دوست عزیزم مشکل بزرگ بسیاری از ما ایرانیان چیست؟ مشکل بزرگ بسیاری از ما این است که انتقاد کردن صحیح و درست را یاد نداریم. تقصیر خودمان نیز نیست البته در مدرسه آنقدر که ریاضی و تاریخ و دینی در مغز ما از کودکی فرو کرده اند به ما یاد نداده اند که اساسا انتقاد یعنی چه و انتقاد سالم و سازنده با انتقاد کشنده و نابود کننده تفاوت دارد. حتی به ما نیاموخته اند که "حق نداریم" نظر شخصی خودمان را به عموم جامعه تعمیم دهیم و اسمش را نیز در کمال بی انصافی بگذاریم: انتقاد.

دوست عزیز آثار شما را قبلا شنیده ام و اینکه می فرمایید به موسیقی قدیمی علاقه مند هستید را در کنار این شنیدار سنجیده ام پس نیازی به این ادعا نیست چون چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. من در خوشبینانه ترین حالت ممکن فرض می کنم شما بدون ناراحتی از پاسخ قبلی من در این تاپیک و بدون حب و بغض نظرتان را نوشته اید. و دقیقا با همین نیت به بررسی نوشتارتان مو به مو می پردازم (هرچند تجربه به من هزار باره نشان داده که این بحث ها هیچ فایده ای ندارد متاسفانه)

آیا شما می دانید بین نظر شخصی و سلیقه ای و نظر علمی و تخصصی تفاوت وجود دارد؟ مثالی می زنم: شما یک فیلم ساز جوان هستید و من هیچ تخصصی در فیلم سازی ندارم! حال مرا می گذارند به عنوان رییس شورای نظارت بر آثار سینمایی ایران. کار شما می آید زیر دست من. من که چیزی از فیلم سر در نمی آورم پس اینگونه نظر می دهم: خیلی فضای فیلم سرد بود!!! خیلی گرم بود!!! چقدر کودکانه بود!!! چقدر سنگین بود!!! چقدر سبک بود!!! اه چقدر طولانی بود!!! ای وای چرا انقدر کوتاه بود!!! تلخ بود!!! خیلی شیرین بود!!! و نظراتی از این دست و با همین دست نظرات (شخصی) خط بطلان می کشم بر روی حاصل زحمات شما و کارتان را رد می کنم. حال شما در مقام اعتراض بر می آیید بعد من به شما می گویم: تو انتقاد پذیر نیستی!!! خوب الان در این مثال به شما نشان دادم که چقدر زشت و دور از انصاف است چنین نقدی. نظرات سلیقه ای و شخصی بسیار بسیار محترم هستند اما تا وقتی که در همان حوزه باقی بمانند. شما حق دارید بگویید: از نظر شخصی من کار تو زیبا نیست و من دوستش ندارم. اما شما چنین کرادیتی را ندارید که نظرتان را به همه ی جامعه تعمیم بدهید.

به من حق بدهید که وقتی تایید زنده یاد استاد محمد نوری، استاد محمد رضا صادقی و همین اواخر نیز استاد انوشیروان روحانی که با بسیاری از خوانندگان قدیمی کار کرده اند در مورد تحریر و نوع صدای من وجود دارد سخن ایشان را بیشتر از سخن کاربر "آرتین ویولون" قبول داشته باشم. درست است؟

اگر انتقاد شما این باشد که در فلان قسمت از آهنگ در وصل دو آکورد مثلا تونیک به دومینانت اکتاو موازی در هارمونی پیانو وجود دارد آنگاه این می شود یک نقد "علمی" در این صورت "وظیفه ی من" این هست که دوباره کارم را اصلاح کنم. اگر شما انتقاد کنید که: "در فلان قسمت که فلان نت را خوانده ای نوع استفاده از فک و دهان فلان اشتباه را داشته و مثلا صدا با حالت شیپوری شنیده می شود این می شود یک نقد علمی و من "وظیفه دارم" آن را اصلاح کنم. اما اگر نقد شما این است که تنظیم ها آن طوری نیست که چشم آذر بود این می شود نظر شخصی شما مگر اینکه پارتی تور را برایتان بفرستم و مو به مو برایم شرح دهید که به چه دلیل این طور است در ثانی هیچ وظیفه ای ندارم که کاری بسازم مثل واروژان یا چشم آذر من خودم هستم نه کپی شخص دیگر خود خودم! حاصل این خود می شود این موسیقی حال شما دوست ندارید از نظر شما یکنواخت است از نظر شما جذاب نیست بسیار هم خوب این ها همه محترم است اما بی انصافی است وقتی برای خودتان چنین جایگاهی قائل هستید که این نظر را به اجتماع تعمیم دهید. چون اگر بحث سلیقه ی شخصی است من برعکس شما دهها نفر را می شناسم که این کارها را دوست دارند و هر شب می شنوند.

معیار شما برای خاص بودن یک صدا چیست؟ این که مو به تنتان سیخ شود؟ مثلا چند میلیمتر اگر سیخ شود آنگاه آن از نظر شما یک صدای خاص است؟ دوست عزیز این چه حرفی است؟ چقدر این حرف پایه و اساس منطقی و منصفانه دارد؟ صدای خوب از دید علمموسیقی تعریف دقیق منطبق با فیزیک صوت دارد نه تعریف سلیقه ای و شخصی. نکته ی بعدی اینکه من نه 4 آهنگ بلکه 70 آهنگ خوانده ام و این آثار در طی بیست سال گذشته ساخته و اجرا شده اند. دلیل ندارد که اگر کاری در این انجمن می فرستم الزاما همین آخرین کاری باشد که تولید کرده ام که شما دنبال تفاوت در آثارم می گردید.

نکته ی دیگر اینکه چرا انقدر دنبال تفاوت هستید؟ چه چیزی در نسل جوان ما باعث شده که انقدر ناپایدار و عجول باشند و مدام ناراضی و همش به دنبال تفاوت!! دوست عزیز قرار نیست یک خواننده هر کارش با کار بعدی اش متفاوت باشد. مگر زیبایی گل سرخ هر سال تغییر می کند؟ آیا گل سرخ برای اینکه در نظر شما زیبا بماند باید خودش را مدام آپدیت کند؟ خیر برای گل سرخ اصلا مهم نیست که من یا شمای نوعی دوستش داریم یا نه! او زیباست در ذات خویش زیباست. از صدها سال به همین صورت بوده و به همین صورت خواهد ماند. ممکن است شما گل سرخ را دوست نداشته باشید خوب می روید به دنبال گل محمدی و یک نفر دیگر هم می رود به دنبال گل سرخ! پس هیچ الزامی نیست که همه ی افرادی که موسیقی قدیمی دوست دارند کار مرا حتما و صد در صد دوست داشته باشند. کمااینکه در همان قدیم داریوش می خواند، شماعی زاده هم می خواند هیچ کدام هم شبیه به هم نمی خوانند. من به عنوان نمونه از صدای شماعی زاده متنفر هستم آیا می توانم تعمیم بدهم و بگویم همه باید از صدای او متنفر باشند؟؟؟

این اولین باری نیست که این بحث ها را می نویسم... هر بار به خودم می گویم دیگر بس است اما متاسفم که در جامعه ای زندگی می کنم که آنقدر سیاه و بد است که از حتی همکار خودم کسی که هم خانواده ی من است کسی که مثل من موسیقی کار می کند هم باید ضربه بخورم! وقتی یک نفر زحمت می کشد و ما می دانیم و می فهمیم به جای کمک یا حداقل سکوت ما هم یک مشت نثارش می کنیم چیزی به جز "مرگ" یار و یاور حقیقی انسان نخواهد بود.

پاینده باشید
    سلام مجدد جناب امیدوار
    ای وای...... همون برداشتی ک انتظار داشتم از حرفهام شد متاسفانه فقط بعد منفی حرفهای دیگران رو برداشت میکنید
    برادر من بحثی در کار نیست که قرار باشه حتما هم به نتیجه برسه خیر بنده عرض کردم نظر دوستانه که امیدوار بودم کمکی هم بکنه اما بگذریم...
    بله بنده متاسفانه موزیکهایی ک ازم منتشر شده با روحیات و سلیقه خودم متفاوته چون ک بنده شاخه مورد علاقه ام در ضمینه موسیقی ن موسیقی پاپ و کلاسیک که بلکه موسیقی اصیل و دستگاهی ایرانیه ک شامل سولو نوازیها و ردیف نوازی هستش هست
    پس ببینید این موزیکی ک از من شنیدید چقدر فاصله روحیاتی داره با اصل موضوع
    اما دقیقا به همون دلیل به شما پیشنهاد دادم ک کمی اپدیت بشوید حال منظور از اپدیت موزیکهای بی محتوای امروزی نیست
    استاد معین از دهه 60 ک کارشون رو شروع کردند تا الان ایا به روز نشدند؟
    ایا موزیک بی محتوا اجرا میکنند؟ اصلا میشد که با همون تنظیم های اون زمان ادامه بدهند اگر اینجور میبود نمونه هزاران خواننده فراموش شده شده بودند
    ما باید اینو بپذیریم که چه بخواهیم و چه نخواهیم مردم روبه جلو در حرکتند و هنرمندان نمیتونند در یک جا ساکن بمانند
    چرا مثال گل میزنید؟ چرا مثال صنعت فیلم و سینما رو نمیزنید؟ یا صنعت خودرو یا الباقی....
    موسیقی یک بیزینست و یک صنعت هستش نمیشه با یک چیزه طبیعی مقایسه بشه.
    ایا کسی از بلبل و قناری انتظار اپدیت شدن داره؟
    در جایی که صحبت از احساس و درکه احساسی میشود شما از دره علم و تکنیک وارد میشوید اما در جایی که صحبت از بروز بودن با تکنیکها و علم تنظیم امروزی و صنعت موسیقی روز میشود گل و بنفشه مثال میزنید
    عجبا
    باز هم رک میگم خدمتتون هرچند ک ناراحت میشوید اما از قبیل هنرمندان مثل شما برخورد داشته ام فراوان
    متاسفانه دوره خود پیله تنیده اید و دوست ندارید خارج از اون رو ببینید و البته کمی غرور هم شما رو احاطه کرده ک دوست دارید بیشتر تعریف و تمجید بشنوید تا حرف منفی کما اینکه با تعریف کردن هیچ تغییری حاصل نخواهد شد شاید این صحبتهای امروز ما باعث تغییر روند کاری و موفقیت های بیشتر براتون بشود و خداشاهده غیر از این چیزی نمیخوام
    اساتیدی رو مثال زدید که شمارو تایید کرده اند اما از این موضوع غافلید که این بزرگان نوابغ و مفاخر 5 دهه قبل هستند و حدودا 4 دهه هستش ک هیچ کاره موفقی از این بزرگان بیرون نیومده و تمام اثار جاودانشون به همون زمانها برمیگرده استاد روحانی اخرین البوم موفقش کار با لیلا فروهر بوده ک حدوده 25 سال پیش اجرا شده
    دقیقا ما هم این رو عرض کردیم که شما در 5 دهه قبل سیر میفرمایید ضمن اینکه اگر قرار است طبق تایید اون عزیزان ادامه دهید لااقل سعی کنید موزیکهای همسطح اونها داشته باشید تا جاودانه شنوند و در دل مردم بماند ضمنا بنده نگفتم شما تقلید کنید از چشم اذر و غیره خیر دقیقا منظورم همسطح بودن کار بود ن تقلید ولی خب شما جوری ک دوست دارید برداشت میکنید البته حرفهای بنده رو
    این عزیزانی که شما مثال زدید و هم دوره های این بزرگان ملودیهایی ک ساخته اند اشعاری ک استفاده کرده اند و همچنین مجموعه اثارشون جز اتار ملی ما هستند

بله هیچ کس منکر خوب خوندن شما نیست موزیک شما هیچ مشکل هارمونیک و تنظیم نداره
    شما ژوست و کوک و دقیق میخونید
    اما دوست عزیز این ها 50 درصد راهه یک خوانندس 50 درصدش میمونه به جنس و حس صدا
    منه شنونده هیچ وقت نمیام وقتی صدای یک خواننده رو گوش میدهم تحریراشو بشمارم یا ویبره های صداشو برسی کنم یا کشش ها و اوج خوندن و اینکه چقدر میتونه نتهای بالا بخونه و به تکنیکهای سلفژ و علم خوندن چقدر مسلطه...... خیر
    در نهایت باید اون صدا به روح و جسمم نفوض کنه همون سیخ شدن مویی که شما به سخره گرفتید
    بله در نهایت احساس موسیقیایی یک کار برای شنونده مهمه ن اینکه چقدر هارمونی داره یا چقدر کنترپوان درش هست
    نغماتی داریم ک به همون صورت نغمه گونه هزاران ساله بین مردم زمزمه میشه مطمئنا بخاطر علم و هارمونیش نیست اتفاقا ساده ترین کارها ماندگار میشنوند حداقل برای ما ایرانیها اینطوره
    ضمنا من هیچ جامعه ای رو ملزم نکردم که موزیک شمارو دوست داشته باشند یا دوست نداشته باشند دوست عزیز با حرف من ودیگران قطره دریا نمیشود و همچنین دریا قطره
    متاسفانه در این چند پست که در این تایپیک زده شد تنها کسی که نسبت به کار شما موضع گرفت و دیگران رو متهم به موضع گیری کرد خوده شما بودید
    بنده در پست قبل هم گفتم ک پیشرفت و یا پسرفت شما سودی ن به حال من که هیچ کس نداره و قصد ما فقط کمک است
    و حرف اخر....
    باز هم خودتون بهتر میدانید میتونید به همین منوال ادامه دهید یا اینکه تحولی ایجاد کنید اون دیگه با شماست
    بنده انشالله بار دیگر که اهنگی در این سایت یا جای دیگر از شما گذاشته شد باز هم
    گوش خواهم کرد به امید تغییر و موفقیت های بیشتر
    نشته هامو مرور نکردم اگر غلط املایی داره یا جمله ای پس و پیش و نامربوط درش بود شرمنده

#9 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ در ساعت 07:25

19. 4 کاربر زیر از artinviolin برای این پست سپاسگزاری کرده اند

20. Violinist آواتار ها
    Violinist
    شماره کاربری
    22280
    مـعاونت کل
    مهر /۱۳۹۱
    Tehran
    4,347
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی13877
    9,502
    Follows
    3
    Following
    0

جناب blacky عزیز دلم بسیار برای سادگی خودم میسوزه... خیلی خیلی به حضور شما امیدوار بودم. ممنون از موضع گیریهاتون و اینکه شما هم نشون دادید چقدر در سراب زندگی می کنیم.... مرسی دوستان دست مریضاد افتخار می کنم که دوستانی چون شما دارم...
    برادر تهرانی عزیز
    باور کنید چندین بار نوشته های این تاپیک را خواندم و بدون اغراق ، هیچ جمله ای نیافتم که درونش کسی زبانم لال قصد تخریب شما را داشته باشد .
    بنده ، مرتضی ( Blacky ) و آرتین ، هر سه همدیگر را میشناسیم و با اخلاق و روحیات هم آشنا هستیم و هر سه مان هم دقیقن همان سبک موزیکی را که شما دوست دارید را دوست داریم و علاقه ای هم به موزیک های مصرفی امروزی که چند هفته ای بقول معروف هیت میشوند و به سرعت هم از یاد میروند نداریم .
    اما چون شما شناخت کمتری از ما دارید ، بنابراین برداشت سو تفاهمانه ای داشته اید .
    پیش خودتان یک لحظه فکر کنید ،
    منی که وقتم پُر است و برای انجام امور فنی سایت هم چند وقتی است که تایم کافی ندارم ، چرا باید بیایم نزدیک به دو ساعت زمان برای نوشتن یک متن طولانی برایتان صرف کنم ؟
    چرا برای سایر کارهایی که در سایت قرار میدهند متن طولانی نمینویسم ؟!
    اگه یادتان باشد چندین بار در آثار قبلی تان متن های فنی و تخصصی هم در مورد موزیکتان نوشته ام .
    تعریف هایی که از کار قبلیان کردم را بخاطر دارید که ؟
    همانکه در مورد سولوی گیتار هم صحبت کرده بودم .
    بنابراین مطمئن باشید که تمامه صحبت ها فقط از سَر رفاقت و دوستی است .
    کسی در توانایی و علم و دانش بالای شما شکی ندارد .
    در هیچ کجای صحبت هایم هم نمیتوانید همچین جمله ای را پیدا کنید که من شما و کارتان را ضعیف خطاب کرده باشم !
    اگه به من باشد که کل جامعه را مجاب میکنم فقط پاواروتی ، بوچلی و سلن دیون گوش کنند !
    هر چند همان بوچلی و سلن دیون را هم که کارهای اخیرشان راه میشنوم ، میبینم که در ارکستر کارهایشان از المان های موزیک الکترونیک هم استفاده کرده اند و چقدر هم زیبا است این کارهایشان .
    شما مثال گل سرخ را زدید .
    بنده هم مثال باغی را میزنم که میشود در خاکش انواع اقسام میوه ها را کاشت و بجای اینکه مثلن فقط از سیب خوردن لذت برد ، میشود در کنارش از خوردنِ زردآلو ، هلو ، گیلاس ، گلابی و غیره هم لذت برد !
    صدای شما همان خاک حاصل خیزی است که میشود رویش ، علاوه بر تنظیم های ارکسترال و سیمفونیک ، تنظیم های امروزی تر و با چاشنی الکترونیک هم کاشت و برداشت کرد .
    باغ و خاک ( بخوانید محمد امیدوار با همان ملودی و هارمونی مختص خودش ) همان باغ است ، اما محصولاتش متفاوت تر شده و سلایق بیشتری را در بر میگیرد و جذب میکند .
    بقول خودتان بیست سال است که خون دل خورده اید و هفتاد کار در این فرم ارکستر ساخته و تنظیم کرده اید ، اما نتیجه ی خوشایندتان را نگرفته اید .
    ( هرچند موزیک ارکسترال واقعی ، موزیکی است که تمامه ارکستر واقعن با ساز زنده و نوازنده ی واقعی نواخته و ضبط شده باشد .
    نه اینکه یک نفر به تنهایی با میدی کنترلر و ماوسِ کامپیوتر تمامه سازهای یک ارکستر پنجاه نفره را زده باشد ! )
    ایراد را هم قطعن سطحِ پایینِ شعور موسیقاییِ جامعه و اسپانسرها دانسته اید !
    خُب یکبار هم شما نرمش بخرج دهید و فرم تنظیم هایتان را به روز تر کنید .
    شاید اصلن گره گشای شما همین مورد باشد .
    با آپدیت کردنِ فرم تنظیم هایتان دیگر نگرانِ فقدانِ ساز زنده هم نخواهید بود !
    زیرا سازهای سینتی سایزری نمونه ی واقعی و زنده ندارند و کسی دیگر نمیگوید چرا ارکسترِ کارتان به واسطه ی استفاده بانک های کانتکت ( بجای استفاده از سازهای زنده ) روح و حس ندارد !
    هفتاد بار روی آن طرز فکر و ایدئولوژی پافشاری کردید ،
    یکبار هم نیم نگاهی به تنظیم های امروزی تر و استفاده از عناصر موزیک الکترونیک داشته باشید .
    اطرافیان خودم خیلی ها را میبینم که سالهاست موزیک میسازند و میخوانند .
    همیشه هم گله از این دارند که حقشان خورده شده و به جایگاهشان نرسیده اند .
    و اتفاقن برخی از آنها واقعن کارشان خوب است و از خیلی از معروف ها بهتر هستند .
    به اینها باید گفت ، یکبار هم به این فکر کنید که شاید ایراد از خود شما باشد و یک اشتباه و کم کاری دارید در روند رو به رشد و در امور کارهایتان .
    در هر صورت یک پیشنهادی بود که دادم .
    نظر شخصی هم نیست .
    چیزی است که داریم در جامعه میبینم .
    داریم میبینم که با تنظیم الکترونیک و الکترو/آکوستیکال هم میشود آثار ماندگار و بقول معروف آواز کلاسیک و اُپرایی خواند و کنتوپوآنِ لایه ای و هارمونی غنی و پیچیده را پیاده کرد .
    میشود از این طریق شنونده های عام را با موزیک های علمی و اصولی و هنری آشتی داد و آنها را به شنیدنِ ملودی ها و هارمونی های غنی و عمیق مجاب کرد .
    نمونه اش خانم " لیندزی استرینگ " که تخصصش ویلون کلاسیک است ،
    اما آمد ملودی های کلاسیک را با سولوی ویلن بر روی تنظیم های الکترونیک ( مخصوصن داب استپ ) نواخت ،
    و الان شنونده های عامی که قبل اگر آن ملودی را با یک ارکستر سمفونیک می.شنیدند یک ثانیه هم تحمل.ش نمیکردند ، با ذوق و شوق زیاد این کارها را گوش میدهند و لذت میبرند .
    این خانم به جای اینکه بگوید ( به من چه که مردم موزیک کلاسیک را نمیفهند ، من کار خودم را میکنم و آنها هم بروند با آن موزیک های بی محتوای خودشان خوش باشند ! )
    دلش برای مخاطبی که قدرت فهم موزیک خوب را ندارد سوخت و با سبک و سیاقِ خودشان این نوع موزیک و ملودی خوب را برایشان و برای فهمشان قابل شنیدن و فهمیدن کرد .
    در این باره دگر عرضی ندارم .

Music is my love
    Music is my life
    Music is my everything

صفحه اینستاگرام من
    mehrzad.mehregan

اکانت تلگرام من
    #10 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ در ساعت 10:49

21. 5 کاربر زیر از Violinist برای این پست سپاسگزاری کرده اند