کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای waves

دانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایت

آموزش آهنگسازی فارسی

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40

موضوع: دل و دست (با آهنگسازی و صدای محمد امیدوار تهرانی)

1. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    سپاس از شما 345 بار در 91 پست
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط artinviolin تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    بنده قصد داشتم دیگر هیچ پستی در تایپیک شما نزنم به چند دلیل
    اول اینکه صحبت کردن با امسال شما بی فایدس به قدری غرور دارید که پذیرش کوچکترین ایراد که ن حتی راهنمایی رو هم از طرف دیگران ندارید و زود جبهه میگیرید و دشمنان فرضی میسازید
    دوم اینکه من یا بقیه دوستان کلی وقت گذاشتیم کلی تایپ کردیم در تایپیک شما حال چه از دید شما مثبت و چ منفی اما به هرحال در وضعیتی که توی این انجمن دیگه کسی حال سر زدن به تایپیک دیگران و نداره ما کلی واسه شما وقت گذاشتیم بعد به جای تشکر به بنده منفی دادید البته اصلا اهمیتی نداره به تجربه شخصیم در مورد امسال شما اضافه شد
    سوم اینکه ظاهرا دروغ رو هم چاشنی کارتون میکنید و مظلومیت به خود میگیرید تا دیگران و با خود همسو کنید شما کجا توی تایپیک های من من رو تشویق دوستانه کردید؟؟؟؟؟؟
    بنده کلا 2الی3 تا کار توی انجمن دارم الان کنجکاو شدم از حرف شما باز چک کردم ک مطمئن بشم شما حتی پست تشکر هم زیره کارهای من ندارید چطور به عنوان یه هنرمند به خود اجازه میدید دروغ بگید؟؟؟ هرچند اون هم ذره ای برای من مهم نیست فقط خاستم بدونید ک حواسمون هست
    بیست سال موسیقی کار کردید یعنی تقرییبا از خیلی خواننده های مطرح الان با ثابقه ترید دلیل موفق نشدنتون و برید پیدا کنید
    اگر هم به قول خودتون واسه دل خودتون کار میکنید دیگه دلیلی نداره دیگران حتما از کار شما خوششون بیاد چرا اینقدر بهتون بر خورده که این عزیزان ازتون ایراد گرفتند
    همون اول باید میگفتید من واسه دل خودم میسازم ما هم همه میگفتیم دمت گرم خیلی عالیه اما تناقص در حرفها و رفتار شما موج میزنه
    این دوباره که میفرمایید امسال ماها در شورا نشستنه اند و به امسال شما ظلم میکنند اتفاقا برعکس به نظرم امسال شماها اونجا با افکار پوسیده ای نشسته اند که تحمل هیچ چیز غیر از حرف خودشون رو ندارند مثل شماها اگر قدرت سیاسی داشته باشد پوست از کله مخالف میکنند و هزاران انگ هم نصیبشون میکنند
    اخه برادر من یه کاری گذاشتی منو مهرزاد هم نظری دادیم مرتضی بنده خدا هم تشکر کرد شاید نه از متن بلکه از وقتی که ما گذاشتیم بعد شما واسه خودت قصه و داستان ساختی و اینکه کی تو جبهه کیه هست و کی نیست عجبا......
    عزیز من مشک ان است که خود ببوید نه انکه عطار بگوید
    کار شما اگر خوب باشه نظره ماها در یک انجمنی که امروزه اماره بازدید کنندگانش انگشت شمار شده تاثیری روش نداره برو ببین چندنفر اصلا گوش داده کارتو... ببینم اصلا چندنفر این پستهای طولانی رو خونده.... دلیلی نداره اینقدر بخاطر دوتا پست مخالف به خودتون فشار عصبی بیارید
    اتفاقا باید رک گفت
    صدا و سبک کار شما نهایتا در خوشبینانه ترین حالت با ارفاق منو یاده خواننده ای به اسم شاهکار میندازه
    خب حالا من حرف نا حقی گفتم که کارتون در سطح خوانندگان دهه 50 نیست؟ با این حرف با کامیون از روتون رد شدم؟ یعنی خودتون و اثارتون رو هم سطح اونها میدونید؟ بابا تروخدا بس کنید این غرور کاذب و کنار بزارید
    اخه چطور من به خودم بقبولونم که شمارو هم رده ابی و داریوش و غیره قرار بدم
    ستار و گوگوش و .... امروز طرفدارانشون ریزش کرده اند بله دلیل داره ولی ن به اون دلایلی که شما واسه خودت گفتی
    دلیلش اینه که 1 تعداد خوانندگان بینهایت زیاد شده با اهنگهای بروز تر صداهای جدیدتر سبکهای جدیدتر و اونها توی همون دوران هم نیستند حتی پس رفت داشته اند
    ملودیهای ضعیف ..شعرهای ضعیف .. تنظیم های ضعیف .. صداهای تکراری که گوش مردم دیگه خسته شده
    امسال معین اگر همچنان موفق هستند دلیلش اینه که هم بروز هستند و هم کارهاشون قویه و کاره الکی بیرون نمیدند
    گوگوش اومد کیو کیو بنگ بنگ خوند و کلی اهنگهای دورزاری دیگه خب معلومه مردم که تعارف ندارند با کسی
    ستار الان ده سالی میشه ک یه اهنگ خوب و دلچسب نخونده خب معلومه میره کنار یا کمرنگ میشه ای کاش در سطح همون کارهای 6.8 لوسانجلسی بخونه مثل کاشکی شاه بودم ... ولی نخونده
    موسیقی امروز اگر قرار به عنوان یه بیزینست حساب بشه باید طبق خاسته مردم و روز باشه اگر ن که همون باید واسه دل خوده هنرمند اجرا بشه
    مردم هرسال دکوراسیون خونشونو با مد روز عوض میکنند معلومه که نمیان 100 سال یه چیزو گوش بدند
    فکر میکنم این اخرین پست من باشه در این تایپیک البته اگر مجبور نشم باز جواب بدم
    درود بر شما.
    ابتدا اینکه سعی کنید از دایره ی احترام و ادب خارج نشوید. من به شخص شما هیچ توهینی نکردم اما شما مرا که سالها از شما بزرگتر هستم دروغگو خطاب کردید. محض یاداوری عرض می کنم آشنایی ما مربوط به سایت کیوبیس نیست بلکه قبلا در یکی از سایت های پرشین سینگرز و یا نت آهنگ (مطمئن نیستم کدام یک جستجو می کنم) با هم صحبت داشته ایم. لذا منظور من در این سایت نبود مگر اینکه شخص دیگری با همین آی دی شما در آن سایت ها فعال باشد. نکته ی دیگر اینکه بحث با شما بی فایده است چرا که با پیش زمینه و پیش فرض ذهنی وارد بحث شدید از اول هم نه لحن کلامتان دوستانه بود و نه پیش فرض ذهنیتان این که می گویید صحبت با امثال شما بی فایده است چون مغرورید از نظر منطقی یعنی شما به عنوان یک طرف در بحث من را مورد قضاوت قرار داده اید و با پیش فرض ذهنی (مغرور بودن من و امثال من) وادر گفتگو شدید. با همین پیش فرض پست اولتان را نوشتید پستی که هیچ نشانی از دوستی در آن نبود. این جمله ی شما در پست اولتان بود: نه تخریب شما برای ما (؟!) سودی دارد و نه موفقیت شما!!! در حالیکه اگر دیدگاه شما خیرخواهانه بود، اگر بنده را مثل خودتان از خانواده ی بزرگ موسیقی می دانستید، موفقیت من باید برای شمای نوعی خوشایند می بود! چون موفقیت هر کدام از ما یعنی موفقیت خانواده ی موسیقی و هنرایران زمین. اما برای شما سودی ندارد!!
    نکته ی دیگر لطفا انقدر منت بر سر بنده نگذارید که فلان صفحه مطلب نوشتید! ببخشید اگر شما دو ساعت وقت گذاشتید و مطلب نوشتید من هم 6 ماه وقت گذاشتم و این آهنگ را ساخته ام و به رایگان در اختیار شما قرار دادم! ممکن است بگویید: خوب ما که از تو نخواستیم کارت را اینجا بگذاری! آنگاه من هم خواهم گفت من هم از شما نخواستم که نظرتان را در اینجا بنویسید که منتش را بر سرم می گذارید! این چه حرفی است؟ زشت است بخدا! اینجا به قول دوست دیگرمان انجمن گفتمان (فاروم) است! هیچ کس برای وقتی که می گذارد منتی بر سر دیگری نمی گذارد.
    دوست عزیز! فرمودید:
    ((بیست سال موسیقی کار کردید یعنی تقرییبا از خیلی خواننده های مطرح الان با ثابقه(*سابقه) ترید دلیل موفق نشدنتون و برید پیدا کنید))

من معتقد نیستم که کارم موفق نیست من به شدت معتقدم اگر کارم رسما و با شرایط برابری به انتشار برسد موفقیت کسب خواهد کرد. به عبارتی بهتر: تعریف موفقیت از دیدگاه هر شخصی با شخص دیگر فرق می کند. موفقیت برای من این است که بعد از انتشار کارم مخاطبان هر چند محدودی که این صدا و این سبک کار را می پسندند با کارهایم آشنا شده و بعدا بتوانم برایشان کنسرت بگذارم و به این طریق به هم وطنانم خدمتی کرده باشم... همین! شما بخشی از صورت مساله را عمدا پاک می کنید: موفق نشدن من به دلیل عدم انتشار آثارم است نه اینکه انتشار پیدا کرده و بعد با استقبال روبرو نشده باشند. متوجه شدید مشکل کجاست؟

منفی که دادم به شما و شخصیت شما نبود! به نوشتار شما که با پیش فرض ذهنی مغرور بودن من نوشته بودید از همان اول بود. اینجا دنیای مجازی است. نظر شما و نوشته ی شما برای من ملاک است نه خود شما.
    در مورد شوراها! خیر اشتباه می فرمایید. بنده در بین هنرجویان آهنگسازی ام شخصی مانند مسعود یزدی را دارم با سبک موسیقی خاص خود. شخص دیگری دارم که موسیقی مقامی و محلی کار می کند و در جشنواره ی فجر بارها افتخار کسب کرده (گروه هرای) شخصی را دارم که راک می سازد شخصی را دارم که کلاسیک محض کار می کند اینها همه هنرجویان آهنگسازی بنده بوده و هستند. اگر من کسی بودم که قرار بود با افکارم پوست از کله ی دیگران (به قول ادبیات زیبای شما) بکنم چطور ممکن بود این افراد با این همه سلیقه ی متفاوت هنرآموز من تا انتها باقی بمانند؟ دوست عزیز من هیچگاه به خودم اجازه نمی دهم که دیدگاه های سلیقه ای خودم را وارد موسیقی کنم. اگر شما برای من قطعه ای بفرستید ممکن است در ژانر سنتی باشد (که من زیاد دوستش ندارم) اما اگر بخواهم انتقادی بکنم می روم به دنبال ایراد های تکنیکی نظیر اشتباه در حرکت های ملودیک یا میزان دقت ضرب سازها و ... هیچ گاه تا کنون در بررسی آثار دیگران در هیچ زمینه ای نظری بر مبنای سلیقه ام نداده ام. اگر نکته ای گفته ام صرفا بر مبنای نکات علمی بوده وگرنه به تعداد انسانها سلیقه وجود دارد و بسیار هم محترم است. (پس تناقضی نیست شما اشتباه برداشت کرده بودید)

فرموده اید:

((خب حالا من حرف نا حقی گفتم که کارتون در سطح خوانندگان دهه 50 نیست؟ با این حرف با کامیون از روتون رد شدم؟ یعنی خودتون و اثارتون رو هم سطح اونها میدونید؟ بابا تروخدا بس کنید این غرور کاذب و کنار بزارید
    اخه چطور من به خودم بقبولونم که شمارو هم رده ابی و داریوش و غیره قرار بدم))

خوب! من به سوال شما پاسخ می دهم منتها دقیق و علمی موافقید؟ تا انتهایش می مانید؟ بیایید یک کار قدیمی از آقای ابی را بررسی کنیم. نه با این پیش فرض که او ابی است! با این پیش فرض که او هم یکی از کاربران انجمن ماست و ناشناس است. تمام نکات مثبت و منفی آن را بنویسیم. بعد یک کار از بنده را نیز به همین روش بررسی کنیم. خوب؟ علمی و دقیق! با پارتی تور. با در نظر گرفتن تکنولوژی که آن زمان نبوده و الان هست با جمیع موارد و در حضور چشم همه ی کاربران! یک کار معمولی را انتخاب کنیم نه بهترین نمونه ی ممکن را چون طبیعتا آنجا کار به صورت تیمی بوده ارکستر حضور داشته و بزرگمردی مثل واروژان تنظیم می کرده. یک کار معمولی ابی را بررسی کنیم. خوب؟ بعد قضاوت کنیم. دقت کنید اینجا بحث غرور نیست دوست عزیز. کارهای آن دوران هم توسط انسان ها ساخته شده. هم نکات مثبت دارد به وفور هم منفی. حاضرید برای این بررسی؟ مثلا اگر اثبات شد که فلان تحریر آقای ابی فالش بوده و این را نشان دادیم آیا قبول می کنید که شما از روی تعصب دارید صحبت می کنید؟ یا اگر نشان دادیم فلان بیت از شعر با بی دقتی آهنگساز اصلا حذف شده و بعد از ضبط فهمیدند (بر طبق سخنان آقای شماعی زاده که آهنگ شکار ابی را ساخته بودند) قبول می کنید حرفتان بر اساس تعصب بوده؟

در مورد معیین عزیز فرمودید:

((امسال معین اگر همچنان موفق هستند دلیلش اینه که هم بروز هستند و هم کارهاشون قویه و کاره الکی بیرون نمیدند ))

خوب اشتباه می کنید. چرا؟ عرض می کنم! معیین عزیز از ابتدا در ژانر کاریشان هم کارهای سبک بود و هم آثار سنگین پس ایشان در حقیقت ژانر کاریشان را تغییر نداده اند. هنوز هم در کارنامه شان هم آثار سنگین هست و هم سبک. در ثانی بله متاسفانه ایشان هم کمی افت کرده اند و اگر به کنسرتشان رفته باشید (من رفته ام) مردم از ایشان آثار گذشته را درخواست می کنند نه مثلا کارهای جدیدشان را هرچند در آثار جدیدشان هم هنوز خیلی از کارها ارکسترال هستند به همان سبک قدیم و اشعار زیبا. اما آثاری که به سمت و سوی "کاملا"الکترونیک برده اند متاسفانه آنطور مورد استقبال نبوده (در کنسرتشان دیده ام به چشم)
    در انتها فرموده اید:
    ((موسیقی امروز اگر قرار به عنوان یه بیزینست (*بیزنس) حساب بشه باید طبق خاسته (*خواسته) مردم و روز باشه اگر ن که همون باید واسه دل خوده هنرمند اجرا بشه))

من با این حرف شما مخالفم. ببینید دوست عزیز ما در جامعه ای زندگی می کنیم که تبلیغات و رسانه در آن نقش کلیدی دارند خیلی ها رسانه را به عنوان هنر هشتم (بعد از سینما) می شناسند. دنیا متاسفانه دنیای تبلیغات و تلقینات رسانه ای است. رسانه هم شوربختانه دیگر فقط رادیو و تلویزیون و روزنامه نیست! مثلا تتلو هم رسانه دارد رسانه ای بسیار بزرگ و هر حرفش بازتابی گسترده پیدا می کند... مردم ما متاسفانه بسیار چشم به مد و رسانه دارند! این وسایل بازی جدید که در دست همه می بینید (اسپینر) نمونه ی خیلی خیلی واضحی است! با یک بربرینگ ساده مردم را فریب داده اند که آن را در دست بگیرید و بچرخانید که چی مثلا استرس شما کاسته خواهد شد!!! و همه (اکثریت) هم بدون تفکر می خرند... چالش آب یخ را بخاطر دارید؟ نمونه ی دیگری از تاثیر رسانه بود.... قبلش توتال کر یادتان هست؟ که بعد از تبلیغات فراوان در خانه ی هر کسی می رفتید یک توتال کر می دیدید!! اینها همه تاثیر غول رسانه است هم وطن عزیز! در حقیقت حتی آثار بنده نیز می تواند مورد اقبال عمومی قرار گیرد چنانچه رسانه ای در خور توجه داشته باشد. (مثل هر چیز دیگری) بحث این است که این آثار بایستی منتشر شوند تا بتوانند مخاطب پیدا کنند. مشکل در این قسمت است.

امیدوارم توضیحاتم را کامل بخوانید.

با تشکر

تعداد کل آرای این پست : 3
    تعداد آرای مثبت : 2
    #21 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 00:02

2. 2 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

3. # ADS
    مجری تبلیغات
    فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
    آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
    آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
    آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
    آموزش فارسی Ableton Live 9
    آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
    آموزش فارسی Cubase Elements 7

آموزش فارسی protools 10
    آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
    آموزش فارسی Studio one استودیو وان
    آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
    آموزش فارسی Guitar Pro 6
    آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
    آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
    آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
    آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
    آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
    آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
    آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
    آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
    آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
    آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
    آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
    آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
    آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
    آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
    آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
    آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
    آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano

4. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aleeresa تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    به نظرم برید اداره فرهنگ و ارشاد مجوز این قطعه رو بگیرید و بدید صدا و سیما پخش کنه. از خداشونم هست.
    چون جامعه هدف شما اصلاً به سایت های موزیک و نت... دسترسی ندارن. اگر کارهاتونو بشنون و باهاتون آشنا بشن پیگیر خواهند بود.
    درود بر شما ممنون از نظر شما.

متاسفانه اشتباه فکر می کنید (یا اینکه خیلی وقت هست نه از سی دی های مجوز دار وزارت ارشاد خریده اید، و نه صدا و سیما را تماشا کرده اید که چه موسیقی هایی را پخش می کنند). شما فکر می کنید بنده تا کنون به دفتر موسیقی وزارت ارشاد نرفته ام؟ بیش از صد بار این مسافرت را از شهر خودم به تهران به همین نیت انجام داده ام. می دانید پاسخشان چیست؟ می گویند بروید با یک شرکت قرارداد ببندید. شرکت ها هم اتفاقا اکثرا بیزنس من هستند و دلشان به حال من و شما و گوش مخاطب و حتی هنر موسیقی نمی سوزد. لذا آن شرکت ها با شنیدن آثارم می گویند: کار شما خوب است اما امروزی و جوانپسندانه نیست (همین دست صحبت هایی که دوستان ما در اینجا می گویند)

پس با کمال احترام؛ اما پیشنهاد شما امتحان شده و نتیجه نمی دهد.

با تشکر.

تعداد کل آرای این پست : 1
    تعداد آرای مثبت : 1
    #22 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 00:15

5. 3 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

6. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط F-Li تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    عرض ادب مجدد
    اولین اصل هنرمندی ُ. اخلاق ُ رفتار و گفتار مناسب و در شان این پست است... همچنین انتقاد پذیری...
    بسیار از آشنایی با شما خوشحال شدم و درس بزرگی گرفتم که مثل شما زندگی نکنم!
    در ضمن... من هیچکسی نیستم . یه شخص ناشناس هستم که صرفا برای شما چند خط نوشتم و خب ... نمیدونم،
    اما شما واقعا پاسخی که دادید واقعا لحن نامناسبی داشت و کاملا جبهه گرفتید
    اگر شما موسیقی دیگری بلد نیستید، و به این واسطه محبوب نمیشوید، ضعف شماست... خواه قبول کنید خواه نکنید.
    اگر علاقه به محبوب شدن ندارید، پس نشر آثار به چه دلیل است؟
    اگر نیاز به دیده شدن دارید ، چرا از روش های تبلیغاتی نوین استفاده نمیکنید؟؟؟ بلد نیستید؟ بسیار خوب... افرادی هستند که هزینه دریافت میکنند و این کار رو برای شما انجام میدن...
    اما تا زمانی که شما بخواید خودتونو گول بزنید، مطمئن باشید بیست سال که نه ، دویست سال دیگر هم راه به جایی نخواهید برد.
    "" در ضمن من کارتون رو هم گوش دادم که نظر دادم و نظر من سراسر در مورد کاری بود که شما انجام میدید. یک بار دیگه پیامی که نوشتم رو خوب بخونید. ( این پیام در زمانی تایپ شده که کار شما از هدفون بنده در حال پخش بود ) ""
    رفتار شما مورد پسند من نبود. ( جمله ای که دوست دارید بشنوید مثل " هنر شما مورد پسند من نبود " )
    و من الله توفیق آقای تهرانی.
    درود بر شما.
    در پست شما توهین به بنده هست: درس بزرگی از شما یاد گرفتم که مثل شما زندگی نکنم! ولی:
    در پست قبلی ام هیچ نشانی از توهین به شما و رفتار ناپسند نسبت به شما ندیدم. الان توضیح می دهم چرا:

ببینید شما در پست خود نوشتید که:

((کار خوب ساختن... نیاز به دریافت خوب داره... وقتی من نوعی نتونستم دریافت خوبی از اجتماعم داشته باشم، هیچوقت نمیتونم کار خوب بسازم. مثل همین که دریافت شما از الان نیست... از گذشته ای هست که واقعا رو به پایان هستش...))

شما در این قسمت از نوشتار پیشین خود "رسما" به قضاوت در مورد بنده پرداختید: (مثل همین که دریافت شما از الان نیست... از گذشته ای هست که واقعا رو به پایان هستش..) آنهم صرفا با شنیدن یک آهنگ آنهم به قول خودتان در حالیکه با هدفون پخش می شده و شما در حین شنیدن در حال نوشتن و تایپ در این جا بودید! خوب این قضاوت شماست: در حقیقت شما دارید به من این پیام را منتقل می کنید که: موسیقی باید برای مخاطب جذاب باشد و از این رو باید هنرمند سازنده ی اثر از جامعه ای که در آن زندگی می کند دریافت داشته باشد و شما (بنده) دریافتتان از گذشته است پس موسیقی تان برای مخاطب جذاب نیست.

این گزاره های فوق همه منطبق بر نوشتار شما و کاملا منطقی هستند. خوب من در پستم از شما محترمانه پرسیدم: شما (ِ نوعی) در چه جایگاهی هستید که معتقدید کار من چنانچه منتشر و تبلیغ شود توسط مخاطبان خاص این کار مورد استقبال قرار نمی گیرد؟ شما جامعه شناسید؟ شما نماد مردم جهان هستید؟ یا نماد مورد اطمینان جامعه ی آماری ایران؟؟ متوجه شدید؟ این که گفتم شما چه کسی هستید توهین به شما نیست. شما ادعا کردید دریافت من متعلق به جامعه ی امروز نیست و من خیلی ساده از شما پرسیدم: شما مگر جامعه شناسید که به خود حق می دهید تا از طرف کل جامعه نظر بنویسید؟

اینجا هیچ لحن توهین آمیزی به کار نرفت دوست عزیز و همشهری گرامی. دقت کنید شما می توانید به عنوان یک مخاطب از جانب خودتان صحبت کنید من هم همین طور. مشکل از جایی آغاز می شود که ما مبنا را بر این قرار می دهیم که همه بایستی با ما هم سلیقه و هم نظر و هم نگر باشند این دیدگاه مانع پیشرفت است. مثالی می زنم:
    اندی به عنوان یک خواننده طرفدار دارد. داریوش هم دارد. می رویم با طرفداران اندی در مورد آثار داریوش صحبت می کنیم: برخی ممکن است بگویند: این آثار به درد جامعه ی غمگین امروز نمی خورد جامعه ی امروز ایران که افسرده است نیازمند آهنگ های شاد با ریتم تند است و اندی بهترین است و داریوش انسان را به یاد قرض هایش می اندازد (ظاهر حرف منطقی و درست است) حال می رویم به سراغ مخاطبان و هواداران داریوش... ممکن است چنین نقدی به اندی داشته باشند: جامعه نیاز به تفکر و بیداری دارد لذا آهنگ های اندی که یک شادی زودگذر دارند بدون محتوی و بدون عمق تلقی می شوند و کاربردی در جامعه ی امروز ما ندارند (باز هم ظاهر حرف درست است) اما هر دو اظهار نظر به شدت سفسطه وار و غلط هستند! چرا؟ چون جامعه هم به این نیاز دارد و هم به آن! حرف من این است نه توهین به شما و دیگران می گویم: نظر شخصی خود را به جامعه تعمیم ندهید. همین!

در ادامه سوالات عمیقی پرسیدید که بسیار خوب بودند

پرسیده اید:

((اگر شما موسیقی دیگری بلد نیستید، و به این واسطه محبوب نمیشوید، ضعف شماست... خواه قبول کنید خواه نکنید.
    اگر علاقه به محبوب شدن ندارید، پس نشر آثار به چه دلیل است؟))

حرف اولتان در مورد بنده غلط است بخش اول جمله ی شما درست است اما نتیجه گیرتان غلط است. بله من موسیقی دیگری بلد نیستم اما اگر محبوبیت نیافته کارم به این واسطه نیست! بلکه "معتقدم" به این واسطه است که این آثار منتشر نشده. شما یک غذای خوب می پزید و بعد نمی گذارند غذای شما بر سر سفره برود! خوب کسی هم طبیعتا با غذای شما آشنا نخواهد شد دیگر!
    علاقه به محبوب شدن؟ دوست عزیز مگر شما هنرمند نیستید؟ معلوم است که یک هنرمند دوست دارد (و بلکه نیاز دارد) که کارش و اثرش دیده شود. این چه حرفی است؟ هر هنرمندی بعد از تولید یک کار ذوق و شوقش را دوست دارد به دیگران هدیه کند و از بازخوردهای ایشان انرژی و انگیزه بگیرد. این انکار شدنی نیست. اما در ادامه فرموده اید:

(( چرا از روش های تبلیغاتی نوین استفاده نمیکنید؟؟؟ بلد نیستید؟ بسیار خوب... افرادی هستند که هزینه دریافت میکنند و این کار رو برای شما انجام میدن...))

بله بلد نیستم این کار تخصص می خواهد و کار من نیست. من چنین سیاستی را ندارم. جدا افرادی هستند که هزینه دریافت می کنند و این کار را انجام می دهند؟ من تا کنون چنین افرادی را نیافته ام در طی این مدت. لطف می کنید چنانچه می شناسید در پیام خصوصی به بنده معرفی کنید؟ اگر این کار را بکنید بسیار ممنون خواهم شد چون این راه حل خوبی است.

منظور شما از این قسمت را نفهمیدم متاسفانه:

((اما تا زمانی که شما بخواید خودتونو گول بزنید، مطمئن باشید بیست سال که نه ، دویست سال دیگر هم راه به جایی نخواهید برد.))

در انتها نوشتید:

((رفتار شما مورد پسند من نبود. ( جمله ای که دوست دارید بشنوید مثل " هنر شما مورد پسند من نبود " ) ))

این دو جمله با هم متفاوت هستند. آیا رفتار من مورد پسند نبود؟ یا اثر بنده که شنیدید؟ یا هر دو؟

((و من الله توفیق آقای تهرانی.))

متوجه این قسمت نیز نشدم.

ممنون از توجه شما.

#23 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 00:40

7. 2 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

8. abdol آواتار ها
    abdol
    شماره کاربری
    18940
    کاربر نیمه فعال
    مرداد /۱۳۹۱
    Canada
    89
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی65
    6
    سپاس از شما 76 بار در 47 پست
    Follows
    0
    Following
    0

با درود و سپاس از دعوت. میکس کار شما خوب نیست.
    ۱- درام کیت کار خیلی بیجان هست و نیازمند mix بهتر هست. مثلا صدای تیمپنی های شما اصلا بیس کافی ندارد و یا شاید هم بیش از حد خیس هست و یا برای نتی فرکانس بالایی تنظیم شده . علاوه بر اون برخی جاها اجرای درامکیت شما توسط درامر کلن غیر ممکن هست.
    ۲- استرینگ سکشن کارتان ضعیف هست هم سمپلهای مصنوعی دارد، هم اینکه حجم ندارد و هم اجرای خوبی ندارد(لگاتو و ... موجود نیست یا خیلی ضعیف هست). ضمنا در بعضی جاها قابل شنیدن هم نیست . به نظر من تک لایه هست و هارمونی چهار بخشی یا ندارد یا همگی روی یک ساز تنظیم شده (البته مطمین نیستم). من خود اینکار رو روی ۵ لایه انجام میدهم. ویالون ۱، ویالون ۲ و ... حتما خودتان وارد هستید. به قولی صدای استرینگ سکشن شما Bold نیست و صلابت و کوبش لازم رو ندارد. همواره خوبه که یک یا چند تا صدای ویالون سولو رو با صدای پایین در استرینگ سکشن تان لایه کنید تا با تنظیم اونها کوبش صدای ویالون رو به استرینگ سکشن اضافه کنید.
    ۳- آرپژ ویبرافون مورد پسند من نیست.
    ۴- بیس لاین خوبی دارید ولی افکت گذاری مناسب ندارد. کار شما خیلی مونو هست و از افکتهایی که صداهای مونو رو expand میکنند یا کم استفاده کرده اید یا به درستی استفاده نکرده اید. بلندی یا ارتفاع صدای بیس خوب هست اشتباه نشود منظورم اکسپنشن اون کم هست.
    ۴- گیتار الکترونیک مصنوعی هست و به اندازه کافی صدا پردازش و افکت گذاری نشده.
    ۵- صدای وکال گویی در رنج فرکانسی خاصی بیش از حد EQ شده. یا فرکانسهای پایین بیش از حد کات شده اند.
    ۶- صدای گیتار اکوستیک میتونه کمتر باشد.

من کلن با تن صدای خواننده حال نکردم. خیلی شبیه مجریهای تلویزیونی هست. اما آهنگ ساخته شده خوب هست میکس کارتان خوب نیست.

#24 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 00:44

9. 2 کاربر زیر از abdol برای این پست سپاسگزاری کرده اند

10. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط wilad تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    شما خوب میخونید و درحد توقعتون که میگید از نتیجه کارتون ، جواب گرفتید پس جای ناراحتی و عصبانیت نداره
    کسانی مثل گوگوش و امثال هم جدا از دلایلی که گفتید و گفتند سیاست هم دستی تو دور شدن حسشون از دنیای گذشته داشت
    خود شما هم شاید محل زندگیتونو عوض کنید برید ایتالیا زندگی کنید و چنتا اپرا برید و موسیقی رو با رقص و نمایشش ببینید،اگه 15 سال جوون تر شید و بایه بطری نوشیدنی برید تو کنسرت راک و متال سر تکون بدید،اگه خانوادتون مثلا هنری نبود و هنرو نمیشناخت و پدرتون برای مثال مثل پدر من وسایل سنگین با کولش جابجا نمیکرد و وقت نداشت به موسیقی فکر کنه،یااگه یک بیزنس من بودید و یا سرمایه گذار موسیقی
    حتما دیدتون نسبت به الان متفاوت بود
    شک نکنید
    پس نمیتونیم به کسانی که کار شمارو نمیپسندن توهین کنیم یا بگیم فهم ندارن
    بله من فهم موسیقی ندارم
    ایکس فهم اقتصادی نداره
    متاسفانه تو جامعه ما اکثرا فهم سیاسی ندارن
    و هرررکسی بسته به محیط زندگیش و خانواده و عوامل بیرونی بایه چیزی از بچگی بیشتر اخت میشه که فهمش ازون بیشتره
    من اگه کار شمارو نمیپسندم شما از من ناامید نشو،کسی که موسیقی میشناسه بهت پوئن داده کافیه،ضمن اینکه موسیقی هم سلیقه ایه منی که صداتون بهم حسی نمیده زوری نمیشه که چون شما موسیقی اصولی کار میکنید تظاهر کنم خوشم میاد

خودتون بهتر از من میدونید که آدم ها احساسات لحظه ای دارن
    یه روز از خواب پامیشی انگار با دنیا سر جنگ داری،یه روز شادی،یه روز تم فلسفی میگیری...
    خب روزی که شادم دارم میرم سرکار توماشین آهنگی گوش میدم که شبش از خودم 10 بار عذرخواهی میکنم
    نه ترانه ای داره نه محتوایی،فقط هیجانات من روتکمیل میکنه.شاید یک اثر هنری نباشه،اما موزیکه

بنظرم شما کارهاتون رو مورد نقد دیگران قرار ندید آرامش بیشتری دارید
    همیشه اشاره میکنید به اینکه مورد کم لطفی قرار داده شدید و گله مند هستید شنونده ندارید،اما وقتی نظر شخصی کس دیگه ای رو درباره این موضوع میخونید ناراحت میشید
    خب شما که بدنبال شناخته شدن نیستید،تایید اساتیدی هم که گفتید رو کسب کردید،یک درصد از جامعه رو هم فقط میخواید،پس جای ناراحتی نداره

اومدن تو انجمن(جایی که یعنی نظر دادن وشنیدن و انتقاد و ..) یعنی قبول انواع رفتارها و نظرات حتی منفی حتی مخالف حتی بدون فایده،دقیقا مثل یک جامعه کوچیک بلکه با کیفیت بهتر
    مجبور نیستید با همه ملایم باشید نه
    اما حق به جانب هم نمیتونید باشید

متاسفانه کاری کردید موضوع نظرها عوض بشه و درباره کارتون نظری داده نمیشه
    میتونستید نظر مخالتونو که فکر میکنید اشتباهه بخونید و بگذرید...
    درود بر شما.

ممنونم از نظرتان اما متاسفانه نوشتار اولیه ی شما نیز همراه با پیشداوری و قضاوت های اشتباه است. (که منجر به نتیجه گیری اشتباه می شود).

اولین قضاوت اشتباه شما در این جمله ی شماست:

((پس نمیتونیم به کسانی که کار شمارو نمیپسندن توهین کنیم یا بگیم فهم ندارن))

من هرگز به کسانی که کارم را نمی پسندند نه توهین کردم و نه خدای نکرده گفته ام فهم ندارند! احتمالا شما هم در پیش فرض ذهنی تان من را یک انسان مغرور می دانید که اگر کسی کارم را نپسندد به او بگویم: تو نمی فهمی! اصلا چنین نیست. تا وقتی یک نفر بگوید: من کار تو را نمی پسندم و این نظر شخصی "من" است نه فقط این شخص لایق احترام است بلکه باید رویش را بوسید! مشکل این نبود دوست عزیز متاسفانه شما پست ها را کامل یا دقیق نخوانده اید. بنده انتقاد کردم که نظر شخصی را نمی توان به جامعه تعمیم داد! کجا در این جمله کسی یا نظر محترمش تحقیر شده یا خدای ناکرده نفهم خطاب گرفته؟ شما چه کسی را دارید نقد می کنید؟ بنده را یا شخصی را که خودتان در ذهنتان از بنده ساختید؟

قضاوت عجولانه و اشتباه دیگر شما در این قسمت نهفته است که روشن می کنم:

((همیشه اشاره میکنید به اینکه مورد کم لطفی قرار داده شدید و گله مند هستید شنونده ندارید،اما وقتی نظر شخصی کس دیگه ای رو درباره این موضوع میخونید ناراحت میشید))

خیر! چنین نیست این اولین کار من نیست و اولین بار هم نیست که مورد نقد قرار گرفته اثرم. اگر به آثار دیگرم رجوع کنید می بینید در همین سایت دوستی در مورد کار "خونه" بنده نوشته بودند فلان کلمه را خیلی با تاکید تلفظ کرده ای. بنده دوباره استودیو رفته و با وجود اینکه اثر میکس و مستر شده بود آن را باز خوانی کردم برای همان یک کلمه. پس قضاوت شما در مورد ناراحت شدن من از انتقاد اشتباه و نادرست است (لینک را خواهم فرستاد تا مستند صحبت کرده باشم) برای بار صد هزارم: مشکل جایی است که یک شخص نظر شخصی خودش را به جامعه تعمیم می دهد و می گوید کلا مردم دیگر این روزها این نوع آثار را دوست ندارند! این انتقاد است که جای شکایت و ناراحتی دارد نه نظر شخصی که شما فرمودید.

این هم لینکی که در مورد آهنگ "خونه" و انتقاد دوستی مطرح شده بود و پاسخ بنده به ایشان:

تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

درود بر شما و دوستان عزیز دیگرم در این سایت خوب.
    با توجه به انتقاد به جا و خوب شما دوست نازنینم کار را چندین مرحله به عقب بردم و برخی از واژه های "یعنی" را دوباره اجرا کردم.

بی نهایت از انتقاد خوب شما ممنونم و اگر لطف بفرمائید کار و نسخه ی جدید اثر را مجدد بشنوید بسیار بسیار خوشحال خواهم شد:
    در ادامه فرموده اید:

((خب شما که بدنبال شناخته شدن نیستید،تایید اساتیدی هم که گفتید رو کسب کردید،یک درصد از جامعه رو هم فقط میخواید،پس جای ناراحتی نداره))

جمله ای که در بالا نوشتید تلقی شما از دیدگاه و هدف بنده بوده و نه دیدگاه بنده. من می خواهم مثل هر هنرمند دیگری آثارم را منتشر کنم و برای همان افرادی که مخاطب و طرفدار این نوع موسیقی هستند اجرا بگذارم. فقط همین! کجای این جمله مبهم است بفرمایید تا روشن کنم.

در ضمن پدر بنده را نیز قضاوت کرده و اهل موسیقی دانسته بودید! نه تنها پدرم بلکه هیچ یک از اقوام دور و نزدیک بنده در کار موسیقی نبودند و اتفاقا خانواده نیز از ابتدا در طی 40 سال همواره مخالف موسیقی کار کردن بنده بودند و حتی پیانویی که اکنون دارم با آن تدریس می کنم با ذره به ذره ی درآمد ناچیز خودم تهیه کردم.

فرموده اید:

((اومدن تو انجمن(جایی که یعنی نظر دادن وشنیدن و انتقاد و ..) یعنی قبول انواع رفتارها و نظرات حتی منفی حتی مخالف حتی بدون فایده،دقیقا مثل یک جامعه کوچیک بلکه با کیفیت بهتر
    مجبور نیستید با همه ملایم باشید نه
    اما حق به جانب هم نمیتونید باشید))

کاملا می دانم فلسفه ی فاروم و انجمن بحث و گفتگو چیست. نه حق به جانب رفتار کردم نه مغرورانه و نه به قول شما ناراحت شدم! فقط از دوستان خواستم نظرات شخصی خود را به عنوان نظرات کل اجتماع و مردم معرفی نکنند و بگذارند در حیطه ی نظرات شخصی باقی بماند همین!

و در آخر:

((متاسفانه کاری کردید موضوع نظرها عوض بشه و درباره کارتون نظری داده نمیشه
    میتونستید نظر مخالتونو که فکر میکنید اشتباهه بخونید و بگذرید...))

من چنین کاری نکردم صفحه ی اول تاپیک تشریف ببرید و از پست اول بخوانید تا ببینید از اول هیچ یک از دوستان به این کار نپرداختند.

به غیر از نکات مطرح شده، با سایر نوشته های شما کاملا و صد در صد موافق بودم

با تشکر از شما

#25 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 01:07

11. 2 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

12. Yo3fM آواتار ها
    Yo3fM
    قهرمان پرتـاب گربـه قهرمان پرتاب به سوی مدرسه
    شماره کاربری
    99488
    کاربر پیـشرفته
    اردیبهشت /۱۳۹۴
    Tehran
    1,075
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی934
    2,964
    سپاس از شما 1,414 بار در 646 پست
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود بر شما.
    بله من موسیقی دیگری بلد نیستم اما اگر محبوبیت نیافته کارم به این واسطه نیست! بلکه "معتقدم" به این واسطه است که این آثار منتشر نشده. شما یک غذای خوب می پزید و بعد نمی گذارند غذای شما بر سر سفره برود! خوب کسی هم طبیعتا با غذای شما آشنا نخواهد شد دیگر!
    درود
    ضمن اینکه من تنظیم های شما رو میپسندم و به آثارتون احترام میذارم،
    ولی فکرمیکنم در حال حاضر در موسیقی داخل ایران، تبلیغات درصد خیلی کمتری توی محبوبیت داره. نمیگم بی اهمیته، ولی صددرصد قضیه نیست.
    الان این موزیکها و خواننده های دوزاری که میبینیم اینقد دارن بین مردم جولان و تاخت و تاز میکنن، خیلیاشون تبلیغات خاصی نداشتن، مگه همشون از صدا و سیما پخش شدن؟ اصلا خیلیاشون مجوز ندارن. من هرگز آثار شما رو با این جوجه فوکولی ها مقایسه نمیکنم. ولی ملاک انتخاب مردم کاملا عوض شده و با اطمینان میگم اُفت کرده.
    متاسفانه دوره ی موسیقی خوب دیگه تموم شده، دیگه مردم غرق این مزخرفای امروزی شدن. اگه الان هم معین و ابی و داریوشی هم مونده بخاطر هنر قدیمیشون هست و تنظیمهای واروژان و اوشال و آرکانت و بیات و ...
    این نسل که بگذره، اونها هم دیگه حذف میشن و فقط موزیکهای محبوب امروزی باقی می مونن بخاطر طرفدارای امروزیشون، و نسل جدید میاد با موسیقی بی ارزش تر.
    تو این دنیا هیچ چیزی در حال بهتر شدن نیست. حتی روابط انسانی، حتی تغذیه، حتی کتابها، و و و و و ...
    موسیقی پفک و مایع ظرفشویی نیست که تبلیغ بشه. دلیل محبوب شدن خواننده ای و یا هیت شدن موزیکی، الان ملاک های دیگه ای داره که من خودمم واقعا توش موندم. یه موزیکی که خیلی افتاده تو سر مردم رو بردارید تحلیل کنید ببینید واقعا چه چیزی توی اون بوده که اینجور شده، من هیچ نکته ی مثبتی پیدا نکردم.
    طرفدارای سبک شما هم بیست سال پیش که شروع کردید خیلی بیشتر بودن تا الان و هرچی بگذره کمتر میشن. در همین انجمن به اصطلاح موسیقی که همه موزیسین ها جمع شدن دور همدیگه، چند نفر موافق شما بودن؟ حالا همین نسبت رو در جامعه که خیلی بزرگتره و عمومشون هم در مورد موسیقی(اونم از نوع آثار خوب شما) کوچکترین تجربه و اطلاعی ندارن ببینید. طرفداراتون اون تعداد بسیار کمی هستن که خودشون هم مثل شما در صدد اجرای کنسرت و شنیده شدن هستن...

تعداد کل آرای این پست : 2
    ویرایش توسط Yo3fM : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 01:46
    #26 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 01:31

13. 4 کاربر زیر از Yo3fM برای این پست سپاسگزاری کرده اند

14. Mahan SBD آواتار ها
    Mahan SBD
    شماره کاربری
    71525
    کاربر پیـشرفته
    خرداد /۱۳۹۳
    Tehran
    1,772
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی3475
    5,586
    سپاس از شما 5,084 بار در 1,771 پست
    Follows
    2
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود دوستان هنرمندم...
    زمستان 1374 بود که شعر و ملودی اولیه ی این ترانه به ذهنم رسید و آن را بر روی نوار کاست ضبط کردم تا از یادم نرود و اکنون بعد از بیش از بیست سال تصمیم گرفتم تا آن را رسما آهنگسازی کنم... این هفتادمین اثری است که با صدای بنده ضبط می شود اما دریغا که تا کنون نتوانسته ام هیچ یک از آثارم را منتشر کنم و هیچ حمایتی در این همه سال از بنده نشد.... تشکر می کنم از آقای حسام علیزاده ی عزیز نوازنده ی گیتار این اثرهمچنین از تیم خوبی که در هنگام ضبط بر واژه به واژه ی اثر نظارت داشتند. آقای فرهاد هوشیار آقای علی امیدوار تهرانی و دوست عزیز دیگری که اسمشان الان در خاطرم نیست و بسیار به حس ترانه و شعر کمک کردند. امیدوارم دوستش داشته باشید و شما دوستان و یاران هنرمندم دل و دست من باشید برای ادامه ی این مسیر با نظرات خوبتان چراکه مرا دیگر امیدی نیست برای ادامه ی این زندگی...

Note Editor: Encore 5
    Daw: Cubase5
    Samples: Edirol Orkhestral Ediro Super Quarted Kontakt Real Guitar 2 and Hypersonic
    Mix and Mastering Tools:
    Fab Filter
    Elephent
    Studio:
    Mic: Behringer B2
    Sound Car and Mixer: Alesis Master Control
    Monitors: Alesis MK2
    Pre Amp: Behringer Mic2200

نام اثر: دل و دست
    سال تولید اولیه: 1374
    سال تولید نهایی: 1396
    ترانه سرا آهنگساز تنظیم کننده و خواننده: محمد امیدوار تهرانی
    نوازنده ی گیتار: حسام علیزاده

لینک های دانلود:
    با کیفیت عالی:
    تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

با کیفیت معمولی و حجم کمتر:

درود جناب امیدوار تهرانی عزیز؛
    بعد از مدت ها کاری از شما توی سایت شنیدم و تصمیم گرفتم ساده از کنارش رد نشم و نظرم رو بگم شاید بتونه کمکی بکنه به شما در ساخت قطعات بهتر و بهتر و بهتر و موفقیت روز افزون.

من نه گوش موسیقایی قوی ای دارم که بتونم بگم فلان وصل آکوردی بد بوده، فلان جا اینطوری بوده بده یا خوبه! چون واقعن من کارم و سبکم چیز دیگریست و در این سبک جز به عنوان یه میکس مَن یا سازنده موزیک های الکترونیک چیزی نمیتونم بگم!

و البته اینم اضافه کنم عقیده من بر اینه که هنر یه چیز انتزاعیه و خوب یا بدی توش وجود نداره؛ اگر من با کاری ارتباط برقرار نمیکنم مشکلی نیست، بحثی هم با سازنده ندارم! چون به سلیقه من نمیخوره و نمیتونه من رو جذب کنه! این از مشکل دار بودن موزیک نیست!

ترانه رو نظری نمیدم چون تخصصی در اون ندارم و نمیتونم نظری بدم، اما به عنوان شنونده من رو تونست از 10 نمره من رو به اندازه 6 تا 7 جذب کنه.
    ملودی هم تا حد زیادیش به عقیده من برای این کار و تنظیم خوبه و با هم ارتباط خوبی دارن.
    تنظیم هم به نظرم در سبک خودش خوبه و چیزی نیست من ازش ناراحت بشم! باحاله، قشنگ هم صدا میده و دوسش دارم. اما واقعن و شدیدن جای خالی ارکستر زنده حس میشه و اصلن حسی که باید مثلن گروه زهی به من بده رو نمیده.

اما برسیم به میکس:
    1- اولین چیزی که انتظار دارم در این کار خوب بشونم، شبیه سازی خوب اتاق ـه که خوب آن چنان که باید حس این که وسط یک سالن مثل سالن رودکی یا سالن وحدت نشستم و ارکستر داره روی استیج میزنه رو بهم نمیده.
    2- تمام سازها هچنین Vocal خیلی خیلی خیلی خشک ان ( در ادامه گزینه بالا).
    3- وکال، گروه زهی و حتا گیتار نایلون جا داره خیلی روشن تر صدا بده، خیلی کدره، وکال که واقعن جا داره air band ـش حداقل 5 دسیبل زیادتر شه.
    4- کلیت موزیک هم خیلی کدر صدا میده.
    5- بیس جنسش باحاله و توی موزیک خوب صدا میده و دوسش دارم.
    6- این سازی که از اول هست و فکر کنم bells هستش باحاله و پَن شدنش جذابه واسم توی کار و خوب صدا میده.
    7- در کلیت موزیک بازهم اون استریو ایمیج پهنی که من دوست دارم با این ارکستر کامل بشنونم رو بهم نمیده.

در کل موزیک برای شما به عنوان خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده و کمبود امکانات به نسبت خوب صدا میده، سازها سرجاشون صدا میدن بدون تداخلی، خوب بالانس شدن و میکسی ـه که از شنیدنش هنوزم لذت میبرم.

(ببخشید که همش نقاط منفی رو گفتم، دوست داشتم با انتقاد کمکی کرده باشم و به مسائلی که در اون تخصصی ندارم ورود پیدا نکنم)

ارادتمند شما با آرزوی موفقیت روز افزون.

#27 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 01:52

15. 3 کاربر زیر از Mahan SBD برای این پست سپاسگزاری کرده اند

16. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Yo3fM تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود
    ضمن اینکه من تنظیم های شما رو میپسندم و به آثارتون احترام میذارم،
    ولی فکرمیکنم در حال حاضر در موسیقی داخل ایران، تبلیغات درصد خیلی کمتری توی محبوبیت داره. نمیگم بی اهمیته، ولی صددرصد قضیه نیست.
    الان این موزیکها و خواننده های دوزاری که میبینیم اینقد دارن بین مردم جولان و تاخت و تاز میکنن، خیلیاشون تبلیغات خاصی نداشتن، مگه همشون از صدا و سیما پخش شدن؟ اصلا خیلیاشون مجوز ندارن. من هرگز آثار شما رو با این جوجه فوکولی ها مقایسه نمیکنم. ولی ملاک انتخاب مردم کاملا عوض شده و با اطمینان میگم اُفت کرده.
    متاسفانه دوره ی موسیقی خوب دیگه تموم شده، دیگه مردم غرق این مزخرفای امروزی شدن. اگه الان هم معین و ابی و داریوشی هم مونده بخاطر هنر قدیمیشون هست و تنظیمهای واروژان و اوشال و آرکانت و بیات و ...
    این نسل که بگذره، اونها هم دیگه حذف میشن و فقط موزیکهای محبوب امروزی باقی می مونن بخاطر طرفدارای امروزیشون، و نسل جدید میاد با موسیقی بی ارزش تر.
    تو این دنیا هیچ چیزی در حال بهتر شدن نیست. حتی روابط انسانی، حتی تغذیه، حتی کتابها، و و و و و ...
    موسیقی پفک و مایع ظرفشویی نیست که تبلیغ بشه. دلیل محبوب شدن خواننده ای و یا هیت شدن موزیکی، الان ملاک های دیگه ای داره که من خودمم واقعا توش موندم. یه موزیکی که خیلی افتاده تو سر مردم رو بردارید تحلیل کنید ببینید واقعا چه چیزی توی اون بوده که اینجور شده، من هیچ نکته ی مثبتی پیدا نکردم.
    طرفدارای سبک شما هم بیست سال پیش که شروع کردید خیلی بیشتر بودن تا الان و هرچی بگذره کمتر میشن. در همین انجمن به اصطلاح موسیقی که همه موزیسین ها جمع شدن دور همدیگه، چند نفر موافق شما بودن؟ حالا همین نسبت رو در جامعه که خیلی بزرگتره و عمومشون هم در مورد موسیقی(اونم از نوع آثار خوب شما) کوچکترین تجربه و اطلاعی ندارن ببینید. طرفداراتون اون تعداد بسیار کمی هستن که خودشون هم مثل شما در صدد اجرای کنسرت و شنیده شدن هستن...
    درود بر یوسف عزیزم ممنون از نظر شما

دوست خوبم اگر چه با اکثر حرف های شما موافقم اما در چند نکته اختلاف نظر داریم که عرض می کنم:

ببینید همان طوری که در جواب به دوست دیگرمان هم گفتم بحث رسانه امروز در قرن بیست و یکم خیلی خیلی فراتر از صدا و سیمایی است که شما نوشتید. بله خیلی از خوانندگان مطرح و جدید به رسانه ی صدای و سیما دسترسی ندارند. اما مفهوم رسانه در دنیای امروز دیگر صرفا رادیو تلویزیون و مجلات نیست و و به تبع این موضوع، مفهوم "تبلیغ" نیز صرفا تبلیغات چیبس و پفک در رسانه ی صدا و سیما نیست. دوست خوبم سایت هایی هستند مانند رادیو جوان یا حتی نمونه های کاملا داخلی و ایرانیزه شده ی آنها که اگر بخواهند می توانند یک شبه یک خواننده ی غیر مطرح را با چند بنر + چند شایعه و دروغ آنچنان مطرح کنند که حتی نمی توانید باورش کنید. حرفهای حامد همایون در مصاحبه اش را به یاد دارید؟ می گفت مدیر انتشارات آوای شرق (اگر اشتباه نکنم) با ما جلسات اتاق فکر منظم دارد. دوست خوبم این مدیر برنامه های مطرح خیلی خیلی خوب آموخته اند چگونه باید کسی مانند حامد همایون را مطرح کنند. بله تبلیغ کار موسیقی و یک خواننده شبیه تبلیغ پفک نیست اما راهکارهای بسیار بسیار حرفه ای و متاسفانه کثیفی دارد که در پشت پرده و بدور از چشمان من و شما انجام می شود. اینکه شما می بینید تتلو در "ظاهر" فاقد مجوز است اما براحتی می تواند با افراد بالامرتبه و کاندیداها دیدار کند فکر می کنید اتفاقی است؟ یعنی شما فکر می کنید به همان سادگی من هم می توانم کلیپی همچون ایشان با هزینه ی میلیاردی بسازم؟ دوست خوبم این طور نیست. هیچ خواننده ای در این بزنگاه مطرح نخواهد شد مگر اینکه "قرار باشد مطرح شود". در مورد افت سلیقه من مردم را مقصر نمی دانم. وقتی بر روی این سفره ی پر زرق و برق چیزی به جز چیبس و پفک نیست از مردم چه انتظاری باید داشت؟ شخصی که گرسنه است همان چیبس را با لذت می خورد. موسیقی هم غذای روح بشر است. وقتی می توان بر مردم خرده گرفت که ما همان طوری که از کارهای بیزنسی حمایت می کنیم از کارهای فاخر نیز حمایت کنیم آنگاه ببینیم کدام را انتخاب خواهند کرد. (این نظر من است و البته ممکن است غلط باشد ولی به شدت امیدوارم که در صورت انتشار آثار پر زحمت این آثار مخاطب پیدا خواهند کرد).

نکته ی آخر اینکه حرفهای شما درست است اما وظیفه ی من و شما به عنوان "هنرمند" در چنین شرایطی که به قول شما روز به روز در حال سقوط هستیم چیست؟ آیا ما هم باید بر بال این سقوط سوار شده و آنچیزی را بسازیم که اکثریت دوست دارند جتی اگر اشتباه است حتی اگر می دانیم که کار ما هم یک پله ی دیگر به این سقوط کمک می کند فقط به این دلیل که مطرح شویم (که مطرح هم نمی شویم!) ؟ یا نه! وظیفه ی ما این است که تا جای توان خویش بکوشیم و سطح کارهایمان را بالا ببریم و در ساخت بهترین ها با هم رقابت کنیم تا مردم گزینه های بهتری از پفک بر روی این سفره داشته باشند؟

من دومین راه را انتخاب می کنم. و البته به انتخاب بقیه ی دوستان احترام می گذارم فقط ای کاش که فرصت برابری در ارائه و انتشار آثار در هر دو دسته وجود داشته باشد.

با تشکر از شما یوسف عزیزم

#28 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 02:07

17. 3 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

18. alone_composer آواتار ها
    alone_composer
    شماره کاربری
    101381
    هنــرمنـد انجمن
    خرداد /۱۳۹۴
    107
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی257
    123
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahan SBD تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود جناب امیدوار تهرانی عزیز؛
    بعد از مدت ها کاری از شما توی سایت شنیدم و تصمیم گرفتم ساده از کنارش رد نشم و نظرم رو بگم شاید بتونه کمکی بکنه به شما در ساخت قطعات بهتر و بهتر و بهتر و موفقیت روز افزون.

من نه گوش موسیقایی قوی ای دارم که بتونم بگم فلان وصل آکوردی بد بوده، فلان جا اینطوری بوده بده یا خوبه! چون واقعن من کارم و سبکم چیز دیگریست و در این سبک جز به عنوان یه میکس مَن یا سازنده موزیک های الکترونیک چیزی نمیتونم بگم!

و البته اینم اضافه کنم عقیده من بر اینه که هنر یه چیز انتزاعیه و خوب یا بدی توش وجود نداره؛ اگر من با کاری ارتباط برقرار نمیکنم مشکلی نیست، بحثی هم با سازنده ندارم! چون به سلیقه من نمیخوره و نمیتونه من رو جذب کنه! این از مشکل دار بودن موزیک نیست!

ترانه رو نظری نمیدم چون تخصصی در اون ندارم و نمیتونم نظری بدم، اما به عنوان شنونده من رو تونست از 10 نمره من رو به اندازه 6 تا 7 جذب کنه.
    ملودی هم تا حد زیادیش به عقیده من برای این کار و تنظیم خوبه و با هم ارتباط خوبی دارن.
    تنظیم هم به نظرم در سبک خودش خوبه و چیزی نیست من ازش ناراحت بشم! باحاله، قشنگ هم صدا میده و دوسش دارم. اما واقعن و شدیدن جای خالی ارکستر زنده حس میشه و اصلن حسی که باید مثلن گروه زهی به من بده رو نمیده.

اما برسیم به میکس:
    1- اولین چیزی که انتظار دارم در این کار خوب بشونم، شبیه سازی خوب اتاق ـه که خوب آن چنان که باید حس این که وسط یک سالن مثل سالن رودکی یا سالن وحدت نشستم و ارکستر داره روی استیج میزنه رو بهم نمیده.
    2- تمام سازها هچنین Vocal خیلی خیلی خیلی خشک ان ( در ادامه گزینه بالا).
    3- وکال، گروه زهی و حتا گیتار نایلون جا داره خیلی روشن تر صدا بده، خیلی کدره، وکال که واقعن جا داره air band ـش حداقل 5 دسیبل زیادتر شه.
    4- کلیت موزیک هم خیلی کدر صدا میده.
    5- بیس جنسش باحاله و توی موزیک خوب صدا میده و دوسش دارم.
    6- این سازی که از اول هست و فکر کنم bells هستش باحاله و پَن شدنش جذابه واسم توی کار و خوب صدا میده.
    7- در کلیت موزیک بازهم اون استریو ایمیج پهنی که من دوست دارم با این ارکستر کامل بشنونم رو بهم نمیده.

در کل موزیک برای شما به عنوان خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده و کمبود امکانات به نسبت خوب صدا میده، سازها سرجاشون صدا میدن بدون تداخلی، خوب بالانس شدن و میکسی ـه که از شنیدنش هنوزم لذت میبرم.

(ببخشید که همش نقاط منفی رو گفتم، دوست داشتم با انتقاد کمکی کرده باشم و به مسائلی که در اون تخصصی ندارم ورود پیدا نکنم)

ارادتمند شما با آرزوی موفقیت روز افزون.
    درود بر شما ماهان عزیزم ممنونم از نظرات و انتقاد های منطقی و زیبای شما

کاش در مورد آواز هم نظرتان را می نوشتید دوست داشتم بدانم آیا از نظرتان خوب بوده یا نه.

نکته ی اول اینکه -همان طوری که در پست اول نوشتم- شعر و ملودی این اثر در سال 1374 به ذهن من رسید. راستش طبیعی است که هیچ فردی نمی تواند همه کار را با هم و به درستی انجام دهد. (به همان دلیلی که معتقدم ساخت موسیقی الکترونیک کار و تخصص من نیست) اما با این وجود بنده نمی توانستم در طی این همه سال و با هجوم این همه ایده (بمباران همه روزه ی ایده ها) بیکار بنشینم و حتی در اثری مانند "ایران من" به دلیل نبود گروه کر چهاربخشی مجبور شدم تمام بخش ها را با صدای خودم شبیه سازی کنم (حتی سوپرانو) و شما هم به درستی به کمبود امکانات اشاره کردید.
    دوست خوبم خوشحالم که به ترانه نمره ی خوبی دادید ولی بنده به هیچ عنوان ترانه سرا نیستم یعنی اگر کاری هم مثل این کار انجام داده ام بر اثر یک حس ناگهانی و عمیق بوده و به دوستان ترانه سرا جسارت نمی کنم بنده به هیچ عنوان خودم را ترانه سرا نمی دانم. کار اصلی بنده در زمینه ی موسیقی و حتی تدریس موسیقی (خوانندگی) است. و اگر چه دوره های پیانو و بعد هم هارمونی کنترپوان و ارکستراسیون را سالها آموزش دیده ام اما خودم نیز معتقدم که هیچ گاه نمی توانم آن طور که باید آهنگ بسازم و یا تنظیم کنم. تخصص اصلی بنده در زمینه ی خواندن است (برای همین نظر شما را در این زمینه نیز جویا شدم).

بله در حوزه ی میکس کاملا درست می فرمایید و خوب میکس و مستر نیز تخصص خودش را می خواهد هرچند در این آهنگ با توجه به ایده ی سال 1374 خیلی خیلی دلم می خواست که صدا ها تا جای ممکن تفکیک شده و حتی تا حدی خشک باشند که شفافیت زیادی داشته باشند به عنوان نمونه به صدای بلز (گلوکن اشپیل) و پنینگ آن اشاره فرمودید که خیلی سعی کردم با تفکیک حوزه ی فرکانسی سازها کاری کنم که شفاف و واضح شنیده شود در مورد گیتار الکتریک نیز کاملا به عمد صدا را به این صورت و خشک نشان دادم که شروع آن حسی ناگهانی داشته باشد در حقیقت نگاه من به سازها در یک کار این نیست که هر سازی عالی شنیده شود بلکه نگاهی است که یک کارگردان به بازیگرانش دارد. در یک فیلم همه بازیگر نقش اول نیستند در یک فیلم سیاهی لشکر هم وجود دارد و هم بسیار لازم است. نقش های فرعی هم هستند. استرینگ در این کار چهار بخشی در پارتی تور نوشته شده اما قرار نبوده که نقش اول باشد و به عمد صدایش نرم و حتی در برخی جاها گنگ است. البته این دیدگاه شخصی من به میکس این اثر است دوست خوبم قطعا این تخصص شماست و نظر شخصی من در این زمینه صد در صد درست نیست. فقط خواستم دلایلم را بنویسم.

از توجه شما سپاسگزارم

تعداد کل آرای این پست : 3
    تعداد آرای مثبت : 3
    #29 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 02:27

19. 3 کاربر زیر از alone_composer برای این پست سپاسگزاری کرده اند

20. artinviolin آواتار ها
    artinviolin
    شماره کاربری
    78187
    کاربر پیـشرفته
    شهریور /۱۳۹۳
    1,158
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی517
    1,113
    سپاس از شما 720 بار در 435 پست
    Follows
    0
    Following
    0

درود بر شما.
    ابتدا اینکه سعی کنید از دایره ی احترام و ادب خارج نشوید. من به شخص شما هیچ توهینی نکردم اما شما مرا که سالها از شما بزرگتر هستم دروغگو خطاب کردید. محض یاداوری عرض می کنم آشنایی ما مربوط به سایت کیوبیس نیست بلکه قبلا در یکی از سایت های پرشین سینگرز و یا نت آهنگ (مطمئن نیستم کدام یک جستجو می کنم) با هم صحبت داشته ایم. لذا منظور من در این سایت نبود مگر اینکه شخص دیگری با همین آی دی شما در آن سایت ها فعال باشد. نکته ی دیگر اینکه بحث با شما بی فایده است چرا که با پیش زمینه و پیش فرض ذهنی وارد بحث شدید از اول هم نه لحن کلامتان دوستانه بود و نه پیش فرض ذهنیتان این که می گویید صحبت با امثال شما بی فایده است چون مغرورید از نظر منطقی یعنی شما به عنوان یک طرف در بحث من را مورد قضاوت قرار داده اید و با پیش فرض ذهنی (مغرور بودن من و امثال من) وادر گفتگو شدید. با همین پیش فرض پست اولتان را نوشتید پستی که هیچ نشانی از دوستی در آن نبود. این جمله ی شما در پست اولتان بود: نه تخریب شما برای ما (؟!) سودی دارد و نه موفقیت شما!!! در حالیکه اگر دیدگاه شما خیرخواهانه بود، اگر بنده را مثل خودتان از خانواده ی بزرگ موسیقی می دانستید، موفقیت من باید برای شمای نوعی خوشایند می بود! چون موفقیت هر کدام از ما یعنی موفقیت خانواده ی موسیقی و هنرایران زمین. اما برای شما سودی ندارد!!
    نکته ی دیگر لطفا انقدر منت بر سر بنده نگذارید که فلان صفحه مطلب نوشتید! ببخشید اگر شما دو ساعت وقت گذاشتید و مطلب نوشتید من هم 6 ماه وقت گذاشتم و این آهنگ را ساخته ام و به رایگان در اختیار شما قرار دادم! ممکن است بگویید: خوب ما که از تو نخواستیم کارت را اینجا بگذاری! آنگاه من هم خواهم گفت من هم از شما نخواستم که نظرتان را در اینجا بنویسید که منتش را بر سرم می گذارید! این چه حرفی است؟ زشت است بخدا! اینجا به قول دوست دیگرمان انجمن گفتمان (فاروم) است! هیچ کس برای وقتی که می گذارد منتی بر سر دیگری نمی گذارد.
    دوست عزیز! فرمودید:
    ((بیست سال موسیقی کار کردید یعنی تقرییبا از خیلی خواننده های مطرح الان با ثابقه(*سابقه) ترید دلیل موفق نشدنتون و برید پیدا کنید))

من معتقد نیستم که کارم موفق نیست من به شدت معتقدم اگر کارم رسما و با شرایط برابری به انتشار برسد موفقیت کسب خواهد کرد. به عبارتی بهتر: تعریف موفقیت از دیدگاه هر شخصی با شخص دیگر فرق می کند. موفقیت برای من این است که بعد از انتشار کارم مخاطبان هر چند محدودی که این صدا و این سبک کار را می پسندند با کارهایم آشنا شده و بعدا بتوانم برایشان کنسرت بگذارم و به این طریق به هم وطنانم خدمتی کرده باشم... همین! شما بخشی از صورت مساله را عمدا پاک می کنید: موفق نشدن من به دلیل عدم انتشار آثارم است نه اینکه انتشار پیدا کرده و بعد با استقبال روبرو نشده باشند. متوجه شدید مشکل کجاست؟

منفی که دادم به شما و شخصیت شما نبود! به نوشتار شما که با پیش فرض ذهنی مغرور بودن من نوشته بودید از همان اول بود. اینجا دنیای مجازی است. نظر شما و نوشته ی شما برای من ملاک است نه خود شما.
    در مورد شوراها! خیر اشتباه می فرمایید. بنده در بین هنرجویان آهنگسازی ام شخصی مانند مسعود یزدی را دارم با سبک موسیقی خاص خود. شخص دیگری دارم که موسیقی مقامی و محلی کار می کند و در جشنواره ی فجر بارها افتخار کسب کرده (گروه هرای) شخصی را دارم که راک می سازد شخصی را دارم که کلاسیک محض کار می کند اینها همه هنرجویان آهنگسازی بنده بوده و هستند. اگر من کسی بودم که قرار بود با افکارم پوست از کله ی دیگران (به قول ادبیات زیبای شما) بکنم چطور ممکن بود این افراد با این همه سلیقه ی متفاوت هنرآموز من تا انتها باقی بمانند؟ دوست عزیز من هیچگاه به خودم اجازه نمی دهم که دیدگاه های سلیقه ای خودم را وارد موسیقی کنم. اگر شما برای من قطعه ای بفرستید ممکن است در ژانر سنتی باشد (که من زیاد دوستش ندارم) اما اگر بخواهم انتقادی بکنم می روم به دنبال ایراد های تکنیکی نظیر اشتباه در حرکت های ملودیک یا میزان دقت ضرب سازها و ... هیچ گاه تا کنون در بررسی آثار دیگران در هیچ زمینه ای نظری بر مبنای سلیقه ام نداده ام. اگر نکته ای گفته ام صرفا بر مبنای نکات علمی بوده وگرنه به تعداد انسانها سلیقه وجود دارد و بسیار هم محترم است. (پس تناقضی نیست شما اشتباه برداشت کرده بودید)

فرموده اید:

((خب حالا من حرف نا حقی گفتم که کارتون در سطح خوانندگان دهه 50 نیست؟ با این حرف با کامیون از روتون رد شدم؟ یعنی خودتون و اثارتون رو هم سطح اونها میدونید؟ بابا تروخدا بس کنید این غرور کاذب و کنار بزارید
    اخه چطور من به خودم بقبولونم که شمارو هم رده ابی و داریوش و غیره قرار بدم))

خوب! من به سوال شما پاسخ می دهم منتها دقیق و علمی موافقید؟ تا انتهایش می مانید؟ بیایید یک کار قدیمی از آقای ابی را بررسی کنیم. نه با این پیش فرض که او ابی است! با این پیش فرض که او هم یکی از کاربران انجمن ماست و ناشناس است. تمام نکات مثبت و منفی آن را بنویسیم. بعد یک کار از بنده را نیز به همین روش بررسی کنیم. خوب؟ علمی و دقیق! با پارتی تور. با در نظر گرفتن تکنولوژی که آن زمان نبوده و الان هست با جمیع موارد و در حضور چشم همه ی کاربران! یک کار معمولی را انتخاب کنیم نه بهترین نمونه ی ممکن را چون طبیعتا آنجا کار به صورت تیمی بوده ارکستر حضور داشته و بزرگمردی مثل واروژان تنظیم می کرده. یک کار معمولی ابی را بررسی کنیم. خوب؟ بعد قضاوت کنیم. دقت کنید اینجا بحث غرور نیست دوست عزیز. کارهای آن دوران هم توسط انسان ها ساخته شده. هم نکات مثبت دارد به وفور هم منفی. حاضرید برای این بررسی؟ مثلا اگر اثبات شد که فلان تحریر آقای ابی فالش بوده و این را نشان دادیم آیا قبول می کنید که شما از روی تعصب دارید صحبت می کنید؟ یا اگر نشان دادیم فلان بیت از شعر با بی دقتی آهنگساز اصلا حذف شده و بعد از ضبط فهمیدند (بر طبق سخنان آقای شماعی زاده که آهنگ شکار ابی را ساخته بودند) قبول می کنید حرفتان بر اساس تعصب بوده؟

در مورد معیین عزیز فرمودید:

((امسال معین اگر همچنان موفق هستند دلیلش اینه که هم بروز هستند و هم کارهاشون قویه و کاره الکی بیرون نمیدند ))

خوب اشتباه می کنید. چرا؟ عرض می کنم! معیین عزیز از ابتدا در ژانر کاریشان هم کارهای سبک بود و هم آثار سنگین پس ایشان در حقیقت ژانر کاریشان را تغییر نداده اند. هنوز هم در کارنامه شان هم آثار سنگین هست و هم سبک. در ثانی بله متاسفانه ایشان هم کمی افت کرده اند و اگر به کنسرتشان رفته باشید (من رفته ام) مردم از ایشان آثار گذشته را درخواست می کنند نه مثلا کارهای جدیدشان را هرچند در آثار جدیدشان هم هنوز خیلی از کارها ارکسترال هستند به همان سبک قدیم و اشعار زیبا. اما آثاری که به سمت و سوی "کاملا"الکترونیک برده اند متاسفانه آنطور مورد استقبال نبوده (در کنسرتشان دیده ام به چشم)
    در انتها فرموده اید:
    ((موسیقی امروز اگر قرار به عنوان یه بیزینست (*بیزنس) حساب بشه باید طبق خاسته (*خواسته) مردم و روز باشه اگر ن که همون باید واسه دل خوده هنرمند اجرا بشه))

من با این حرف شما مخالفم. ببینید دوست عزیز ما در جامعه ای زندگی می کنیم که تبلیغات و رسانه در آن نقش کلیدی دارند خیلی ها رسانه را به عنوان هنر هشتم (بعد از سینما) می شناسند. دنیا متاسفانه دنیای تبلیغات و تلقینات رسانه ای است. رسانه هم شوربختانه دیگر فقط رادیو و تلویزیون و روزنامه نیست! مثلا تتلو هم رسانه دارد رسانه ای بسیار بزرگ و هر حرفش بازتابی گسترده پیدا می کند... مردم ما متاسفانه بسیار چشم به مد و رسانه دارند! این وسایل بازی جدید که در دست همه می بینید (اسپینر) نمونه ی خیلی خیلی واضحی است! با یک بربرینگ ساده مردم را فریب داده اند که آن را در دست بگیرید و بچرخانید که چی مثلا استرس شما کاسته خواهد شد!!! و همه (اکثریت) هم بدون تفکر می خرند... چالش آب یخ را بخاطر دارید؟ نمونه ی دیگری از تاثیر رسانه بود.... قبلش توتال کر یادتان هست؟ که بعد از تبلیغات فراوان در خانه ی هر کسی می رفتید یک توتال کر می دیدید!! اینها همه تاثیر غول رسانه است هم وطن عزیز! در حقیقت حتی آثار بنده نیز می تواند مورد اقبال عمومی قرار گیرد چنانچه رسانه ای در خور توجه داشته باشد. (مثل هر چیز دیگری) بحث این است که این آثار بایستی منتشر شوند تا بتوانند مخاطب پیدا کنند. مشکل در این قسمت است.

امیدوارم توضیحاتم را کامل بخوانید.

با تشکر
    درود مجدد
    خب احساس میکنم الان اروم تر از قبل شدید و این خوبه....
    باور کنید قصد غرضی از اول در کار نبود بازم همون جمله رو تکرار میکنم تخریب شما سودی به حال من نداشته و ندارد
    دوست عزیزم ببین این مشکلاتی رو که شما گریبان گیرش هستید تقریبا اکثرمون تجربه کردیم و داریم حس میکنیم
    بنده بارها به قدری از جامعه اطرافم ناامید شدم کههزار بار به خودم گفتم چرا زندگیمو پای موسیقی تلف کردم و همون رشته درسیم ک عمران بود رو دنبال نکردم
    کمااینکه موسیقی شغل منه اما از اطرافیان خیلی اذیت شدم
    پس درک شما برای من خیلی راحته
    واقعا دلیل حرفهای من و دوستان در مورد شما بدون غرض بود من احساس درجا زدن در مورد شما کردم ضمن اینکه شاید شرایط خودم بدتر از شما باشه ک هست
    اما وقتی که پتانسیل یک موزیسن موفق بودن و دارید چرا اینقدر پافشاری میکنید در مواضعتون
    عزیز من مگه دوران هنری یک هنرمند اصلا چندساله؟
    اوج کاره یک هنرمند از 20 سالگی تا نهایت 50 سالگی هستش الباقی استثنا هستند که میشه حدوده 30 سال در خوشبینانه ترین حالت
    خب میبینیم فرصت کمه نباید زمان رو تلف کرد
    به ندرت داریم خواننده ای در سن 50 سالگی تازه معروف و محبوب بشه شاید هم نداشته ایم
    عمر امسال ماها در حال سپری شدنه در حالی که بهترین دوران زندگیمون با کمبودها و محدودیت ها و باند بازیها و...... تلف شده
    واقعا با سفسته راه به جایی نمیره اینکه هرکس نظری داد ما براش جوابی از استین در بیاریم و به خود هم ببالیم در اصل خودمون رو گول زدیم
    حالا باز شما رو سبکت و علایق شخصیت پافشاری کن اون به خودت مربوطه
    اما حقیقت بیرون در جامعه یه چیزه دیگس که باب میل من و شما هم نیست اما کاریش نمیشه کرد یا باید باهاش خودمون رو وقف بدیم یا باید بجنگیم که با 80 میلیون جنگیدن منطقی نیست
    متاسفانه درک موسیقیایی خیلی پایین اومده نسل جدید اهنگهایی رو که برای من و شما عشق هستند رو اصلا تحمل شنیدن یک لحظه اش رو هم ندارند و این یعنی فاجعه
    امسال معین اهنگهای به قول شما دوپس دوپس میخونند و اتفاقا این از سیاست کارشونه
    مردم همون ها رو در ماشین گوش میدند اما وقتی میرند کنسرت معین اهنگ اصفهان و واسشون اجرا میکنند
    بعدم باید قبول کرد یه وقتی خواننده های پاپ ما به تعداد انگشتهای دست هم نمیرسید اما الان اصلا قابل شمارش نیستند خب مصلما بازار رقابت سخت تر شده
    اونوقتها هرکس اهنگی میخوند همه گوش میکردند حتی اگر ضعیف و افتضاح بود هم همه میشنیدنش اما الان حق انتخابها بالا رفته خیلی ها اصلا دیگه تلویزیون هم نمیبینند سرشون همش تو گوشی و شبکه های اجتماعیه مگه شبانه روز چند ساعت که طرف 10 ساعتشو توی اینستا بچرخه
    از طرفی هم با این وضعیت راه برای کسایی که کار بلد هستند بازه یعنی الان شما یه کاره فوق العاده و همه کس پسند بزن مطمئنا زود پخش میشه بدون نیاز به اسپانسر خاص یا تلویزیون یا رادیو
    خب اینم خوبه ک
    قبلا هم عرض کردم به نظرم شما زیادی خودتو درگیر علم و قواعدش کردی مطمئنا باید رعایت بشوند اما در نهایت حس کاره شما مهم تر هستش
    احساس یه کار باید بالاتر از علمش باشه تا در دل نفوز کنه چرا اینقدر هرکاری رو دوسدارید علمی بررسی کنید
    واقعا اثار امسال ابی و داریوش و .... بخاطر تکنیک های کارشون یا تحریرها و .... زیبا نیستند
    خیر
    جنس صدا حس صدا و خوندن هم دخیل هستش
    خب شماعی زاده گفت شعر کسری داشت اما کار بین مردم ترکوند پس معلومه ک بازم مردم توجهی به شعر و کلمات و تحریر و غیره ندارند بلکه حس لحظه ای اون کار مهم بوده
    والا خب اگر میخواستند بشینند شعرو بررسی کنند و موشکافی کنند مطمئنا تو این 30 . 40 سال یکی پیدا میشد ک متوجه ایراد شعر بشه یا فلان تحریر بشه
    من خودم از خیلیهاشون شنیدم که کلمات و حتی بد و خارج از عرف ادا کرده اند حالا چه عمدی چه غیر عمدی اما همون هم زیبا به نظر رسیده
    بنده برای اسطوره ها احترام زیادی قائل هستم حال در هر صنفی و مطمئنا بدون ایراد نیستند چون به قول شما از اسمان نیامده اند
    ولی بزرگی این عزیزان زمانی مشخص میشه که کسی بخواد کارشون رو بررسی کنه و یا باز خوانی یا اجرای مجدد کنه
    مثالی میزنم
    در ویولن الان در حال حاضر بخاطر متودی اموزشی که وارد کشور شده و روشهای تدریس جدید هزاران نوازنده خیلی خیلی خوب داریم در سطح کشور
    که بعضیهاشون شاید در جهان هم شناخته شده باشند
    اساتید قدیمی مثل یاحقی و بدیعی و ملک و زندگانی و .... حتی بعضیهاشون استاد هم نداشته اند یا اگر هم داشته اند خیلی ابتدایی و محدود
    اما بدون اغراق از خیلی نوازندگان جدید که حتی بعضیهاشون توانایی نواختن مشکل ترین قطعات رو هم دارند شنیدم که خواسته اند ویولن ایرانی بزنند یا حتی مثلا فلان 4 مضراب فلان استاد رو بنوازند مثل خودش
    حتی قطعات ساده و یا اوازهای ساده رو با فاصله ای نجومی از اون اساتید نواخته اند که اصلا قابل مقایسه هم نیست خب مطمئنا نت همون نت قدرت اجرا بیشتر حتی
    اما چه چیزی درش کمبود هست؟ حسسسسسسسسسس
    اقای اصفهانی رو که واقعا خواننده قابلی هم هست دیدم در کنسرتی اهنگ معین رو خوند دیگه نمیگم چیزی... خودتون برید ببینید چه کرد
    وقتی متوجه بزرگی این عزیزان میشیم که کارشون رو اجرا کنیم اینکه من بشینم تحلیل کنم ابی تحریر فالش داشته اونم در زمانی که ن ملوداینی بوده ن اتوتینی و با شرایطی ک میدونم خیلی از این اثار ماندگار اون دوره شاید بزن و برویی هم بوده اند جوری که خیلی عجله ای کاری رو تنظیم کرده اند و خواننده ام اومده خونده و رفته با امکانات عصر حجری فک میکنم منطقی نباشه
    چشم اذر میگفت بالای هزار تا کار تنظیم کرده ام طوری که توی یه دوره فشرده ای روزی یه کار مثلا تنظیم میکرده
    خب حالا منو شما بشینیم مو رو از ماست بکشیم ک چی؟
    اونها توی اون دوره با اون امکانات و شرایط کار خودشون رو کرده اند
    الان نوبت نسل منو شماست که خودی نشون بده
    یه سبک نو یه ایده نو یه موزیک نو
    به هر حال دوست عزیز موفق باشی
    ببخشید اگر ناراحتت کردیم با نظراتمون
    امیدوارم به خاسته هات برسی و شرایط جوری ک دوس داری بشه
    ارزوی تندرستی

#30 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در ساعت 02:40

21. 2 کاربر زیر از artinviolin برای این پست سپاسگزاری کرده اند