کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای waves

دانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایت

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: جای خالی قسمت موزیسینهای لینوکس باز

1. sevadax6 آواتار ها
    sevadax6
    شماره کاربری
    70587
    کاربر فعال
    خرداد /۱۳۹۳
    100
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی77
    70
    سپاس از شما 82 بار در 30 پست
    Follows
    0
    Following
    0

پیش فرض جای خالی قسمت موزیسینهای لینوکس باز

سلام مدیران محترم
    به نظر شما آیا جای انجمنی (یا بخشی از انجمنی) که مربوط به موزیسینهای لینوکس باز باشه در این انجمن که به یک مرجع برای همه موزیسینهای ایران تبدیل شده خالی نیست؟
    من به شخصه کسی ام که بیشتر با اوبونتو کار میکنم ولی هیچ منبعی برای وی اس تی های لینوکسی پیدا نکردم. آیا واقعا کس دیگه ای اینجا نیست که لینوکس کار باشه؟

My System info:

CPU: intel Core i5, 3.10 GHz | RAM: 4*4 (16) GB DDR3 1600 | Mother Board: Asus H97-Pro | GPU: Nvidia Geforce GT730 |
    HDD: WD 1T + 3T , Sound Card: Line 6 UX2 | Linux Ubuntu 15.10 & Win7 x64 bit

و الحال این سه چیز باقیست: ایمان، امید، محبت، و بزرگتر از اینها محبت است
    #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ در ساعت 21:02

2. کاربران زیر از شما sevadax6 عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

3. # ADS
    مجری تبلیغات
    فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

صفر تا صد آموزش کیوبیس به زبان فارسی پک ۱
    صفر تا صد آموزش کیوبیس به زبان فارسی پک ۲
    آموزش فارسی تکنیکها و ترفندهای اف ال استودیو
    آموزش فارسی جامع میکس حرفه ای آهنگ با پلاگینهای ویوز waves
    آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ یک آهنگ از ابتدا تا انتها با پلاگینهای ویوز
    آموزش فارسی پلاگین اکولایزر فاب فیلتر FabFilter Pro-Q 2
    آموزش فارسی صفر تا صد استودیو وان Studio one

آموزش فارسی صفر تا صد آموزش ایبلتون لایو Ableton Live
    صفر تا صد آموزش فارسی مسترینگ با فاب فیلتر و ویوز
    آموزش فارسی صفر تا صد میکس و مسترینگ با ایزوتوپ
    آموزش فارسی و حرفه ای میکس وکال رپ
    آموزش فارسی تکنیکها و ترفندهای کیوبیس ۹ cubase
    آموزش فارسی گرم کردن وکال صدای خواننده با izotope nectar2 ایزوتوپ
    صفر تا صد آموزش فارسی پرو تولز – پک ۱

صفر تا صد آموزش فارسی پروتولز – پک ۲
    آموزش فارسی ساخت موسیقی متن فیلم توسط هانس زیمر
    آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
    آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
    آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
    آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
    آموزش فارسی ساخت ریتم ۶.۸ ایرانی ، بندری ، ترکی ، عربی
    کارگاه آموزش فارسی آکوردها،ملودی ،هارمونی و کنترپوان

کارگاه آموزشی میکس حرفه ای آهنگ با کیوبیس
    آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
    جعبه آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
    آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
    آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    جعبه آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

آموزش فارسی کامل سینتی سایزرهای massive- fm8- sylenth- prologe
    آموزش فارسی اصولی آهنگسازی با کامپیوتر
    آموزش فارسی ساخت ملودی بر اساس فواصل و گامها
    صفر تا صد آموزش فارسی ادوبی ادیشن Adobe Audition CC
    آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
    آموزش فارسی دی جی با نرم افزار TRAKTOR PRO
    حرفه ای ترین آموزش فارسی میکس و مسترینگ با فاب فیلتر Fab Filter
    ۲۶۰ الگوی ریتم آماده در سبکهای مختلف برای نرم افزارهای آهنگسازی

4. F-Li آواتار ها
    F-Li
    شماره کاربری
    26412
    مدیر بـازنشسته
    آذر /۱۳۹۱
    Mashhad
    1,954
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی3668
    2,579
    سپاس از شما 4,437 بار در 1,782 پست
    Follows
    1
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sevadax6 تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    سلام مدیران محترم
    به نظر شما آیا جای انجمنی (یا بخشی از انجمنی) که مربوط به موزیسینهای لینوکس باز باشه در این انجمن که به یک مرجع برای همه موزیسینهای ایران تبدیل شده خالی نیست؟
    من به شخصه کسی ام که بیشتر با اوبونتو کار میکنم ولی هیچ منبعی برای وی اس تی های لینوکسی پیدا نکردم. آیا واقعا کس دیگه ای اینجا نیست که لینوکس کار باشه؟
    ببینید دوست من
    شما و من میدونیم لینوکس سیستم عامل متن باز هست و یوزر هاش اغلب افراد حرفه ای در زمینه تکنولوژی برنامه نویسی و شبکه هستند
    و یک موزیسین نمیاد یه سیستم عامل متن باز نصب کنه. چون سیستم عامل ویندوز یک ابزار پیشرفته هست و عمومی، همه از همین سیستم استفاده میکنند.
    لپ تاپ ها، تبلت های قوی ، سیستم های PC و... به طوریکه 49 درصد سیستم عامل ها ویندوز 7 و 28 درصد ویندوز 10 و 8.1 هستن. خب تولید کننده ها هم میرن سمت همین سیستم به جای اینکه بچسبند به یوزر های انگشت شمار لینوکس در مقابل ویندوز. هیچوقت هزینه تیم توسعه دهنده رو برای یه درصد کم نمیدن.
    اینجاس که کسانی که از یونیکس لینوکس استفاده میکنند باید به سمت پلتفرم ویندوز بیان نه که تولید کننده ها براشون برنامه لینوکس بنویسن!!!
    وقتی بازار هدفشون توی ویندوزه هیچوقت سر خودشون رو برای لینوکس به درد نمیارن. من هم ندیدم وی اس تی یا سخت افزار خاصی نیاز به سیستم عامل لینوکس داشته باشه یا حداقل دارای Campatibility با لینوکس باشه. اکثر درایور ها برای ویندوز نوشته میشه و برای OSX هم پورت میشه!

تعداد کل آرای این پست : 1
    تعداد آرای مثبت : 1
    #2 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ در ساعت 22:34

5. 2 کاربر زیر از F-Li برای این پست سپاسگزاری کرده اند

6. sevadax6 آواتار ها
    sevadax6
    شماره کاربری
    70587
    کاربر فعال
    خرداد /۱۳۹۳
    100
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی77
    70
    سپاس از شما 82 بار در 30 پست
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط F-Li تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    ببینید دوست من
    شما و من میدونیم لینوکس سیستم عامل متن باز هست و یوزر هاش اغلب افراد حرفه ای در زمینه تکنولوژی برنامه نویسی و شبکه هستند
    و یک موزیسین نمیاد یه سیستم عامل متن باز نصب کنه. چون سیستم عامل ویندوز یک ابزار پیشرفته هست و عمومی، همه از همین سیستم استفاده میکنند.
    لپ تاپ ها، تبلت های قوی ، سیستم های PC و... به طوریکه 49 درصد سیستم عامل ها ویندوز 7 و 28 درصد ویندوز 10 و 8.1 هستن. خب تولید کننده ها هم میرن سمت همین سیستم به جای اینکه بچسبند به یوزر های انگشت شمار لینوکس در مقابل ویندوز. هیچوقت هزینه تیم توسعه دهنده رو برای یه درصد کم نمیدن.
    اینجاس که کسانی که از یونیکس لینوکس استفاده میکنند باید به سمت پلتفرم ویندوز بیان نه که تولید کننده ها براشون برنامه لینوکس بنویسن!!!
    وقتی بازار هدفشون توی ویندوزه هیچوقت سر خودشون رو برای لینوکس به درد نمیارن. من هم ندیدم وی اس تی یا سخت افزار خاصی نیاز به سیستم عامل لینوکس داشته باشه یا حداقل دارای Campatibility با لینوکس باشه. اکثر درایور ها برای ویندوز نوشته میشه و برای OSX هم پورت میشه!
    درسته که بیشتر نرم افزارهای پیشرفته در ویندوز هست اما لینوکس هم اینطور نیست که هیچی در این زمینه نداشته باشه! نرم افزارهایی مثل LMMS، Ardour، و امثال اینها هستن و البته وی اس تی هایی هم در سایتهای خارجی دیدم که زیاد باهاشون ور نرفتم که ببینم چطوریه و چجور کار میکنن.
    بهرحال میدونین کسی که لینوکس باز باشه میونه خوبی با ویندوز نداره! من به شخصه فقط به خاطر آهنگسازی هست که ویندوز رو از سیستمم پاک نمیکنم.
    ویندوز در کنار تمام نرم افزارهای پیشرفته ای که داره، باگ های بسیار پیشرفته (!!) ای هم داره و البته ویروسهای فوق پیشرفته! یه دفعه میبینی ویندوز هنگ میکنه و هر کاری که طی 3-4 ساعت انجام دادی میپره!
    و از طرف دیگه هم مک گرون هست و اون هم مشکلات خودش رو داره!
    بهرحال پیشنهاد بود

My System info:

CPU: intel Core i5, 3.10 GHz | RAM: 4*4 (16) GB DDR3 1600 | Mother Board: Asus H97-Pro | GPU: Nvidia Geforce GT730 |
    HDD: WD 1T + 3T , Sound Card: Line 6 UX2 | Linux Ubuntu 15.10 & Win7 x64 bit

و الحال این سه چیز باقیست: ایمان، امید، محبت، و بزرگتر از اینها محبت است
    #3 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ در ساعت 00:01

7. کاربران زیر از شما sevadax6 عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

8. Rasool Ent آواتار ها
    Rasool Ent
    شماره کاربری
    69216
    کاربر نیمه فعال
    اردیبهشت /۱۳۹۳
    کرمان
    54
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی42
    77
    سپاس از شما 39 بار در 28 پست
    Follows
    0
    Following
    0

سلام. من هم با استارتر عزیز موافقم. البته منظور استارتر این نیست که تولید کننده ها بیان واسه پلتفرم ما برنامه بنویسن. منظور اینه که یه بخش واسه امثال ماها باشه که دیگران بتونن ابزارهای لینوکسی که مربوط به موسیقی میشه رو معرفی کنن تا بقیه استفاده کنن. ممکنه مثلا من با lmms یه سری افکت درست کنم و بخوام به اشتراک بذارم. یه بستر لازم دارم دیگه. نه؟ منظور ایشون اینه که یه بخش درست بشه که کاربرای موزیسین لینوکسی بتونن ابزارها و سورس کارهاشون رو با همدیگه به اشتراک بذارن (مهم ترین اصل توی فلسفه.ی سیستم عامل های یونیکس بیس. معادل برنامه نویسیش رو ما گیت هاب مثال میزنیم)
    مسلما کسی که لینوکس داره، طرف ویندوز نمیره. چون حقشو خورده. مگه اینکه چاره ای نباشه که اونم من باز قبول ندارم. چاره ای نداشته باشم، استفاده نمی کنم. خیلی راحت
    در کل منم موافق این هستم که بخش هم واسه ابزارهای لینوکسی ایجاد بشه و همین کار باعث میشه کم کم دیگران ترغیب بشن که آموزش نرم افزار های لینوکسی رو در سایت قرار بدن و با کمک بقیه به توسعه ی اون ابزارها و ماژول هاشون کمک کنن.

#4 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 20:31

9. کاربران زیر از شما Rasool Ent عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

10. Violinist آواتار ها
    Violinist
    شماره کاربری
    22280
    مـعاونت کل
    مهر /۱۳۹۱
    Tehran
    4,347
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی13877
    9,502
    سپاس از شما 19,352 بار در 5,391 پست
    Follows
    3
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool Ent تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    سلام. من هم با استارتر عزیز موافقم. البته منظور استارتر این نیست که تولید کننده ها بیان واسه پلتفرم ما برنامه بنویسن. منظور اینه که یه بخش واسه امثال ماها باشه که دیگران بتونن ابزارهای لینوکسی که مربوط به موسیقی میشه رو معرفی کنن تا بقیه استفاده کنن. ممکنه مثلا من با lmms یه سری افکت درست کنم و بخوام به اشتراک بذارم. یه بستر لازم دارم دیگه. نه؟ منظور ایشون اینه که یه بخش درست بشه که کاربرای موزیسین لینوکسی بتونن ابزارها و سورس کارهاشون رو با همدیگه به اشتراک بذارن (مهم ترین اصل توی فلسفه.ی سیستم عامل های یونیکس بیس. معادل برنامه نویسیش رو ما گیت هاب مثال میزنیم)
    مسلما کسی که لینوکس داره، طرف ویندوز نمیره. چون حقشو خورده. مگه اینکه چاره ای نباشه که اونم من باز قبول ندارم. چاره ای نداشته باشم، استفاده نمی کنم. خیلی راحت
    در کل منم موافق این هستم که بخش هم واسه ابزارهای لینوکسی ایجاد بشه و همین کار باعث میشه کم کم دیگران ترغیب بشن که آموزش نرم افزار های لینوکسی رو در سایت قرار بدن و با کمک بقیه به توسعه ی اون ابزارها و ماژول هاشون کمک کنن.
    درود مجدد به شما
    برای اینکار نیاز به یک کاربر حرفه ای در زمینه ی لینوکس داریم که اون انجمن ِ مخصوص به لینوکس رو بگردونه و از همه لحاظ آپدیت نگه اش داره
    چون من خودم شخصن اطلاعات خاصی در مورد این پلتفورم ندارم
    سایر مدیرانمون هم میدونم که از لینوکس استفاده نمیکنن
    راه اندازی انجمن لینوکس کاری نداره و من در یک دقیقه میتونم ایجادش بکنم
    مهم آپدیت کردن و اداره کردنش هست

Music is my love
    Music is my life
    Music is my everything

iP شما همواره رصد میشود :

تدریس ِ حضوری و تخصصی ِ آهنگسازی و تنظیم در تمامه سبک ها و میکس و مستر در تهران پذیرفته میشود

صفحه اینستاگرام من
    mehrzad.mehregan

اکانت تلگرام من
    http://t.me/mehrmehrzad
    #5 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 20:37

11. 2 کاربر زیر از Violinist برای این پست سپاسگزاری کرده اند

12. Reza Dehghan آواتار ها
    Reza Dehghan
    شماره کاربری
    9877
    مدیر بـازنشسته
    بهمن /۱۳۹۰
    طـــهران
    4,742
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی5054
    4,798
    سپاس از شما 9,093 بار در 3,766 پست
    Follows
    1
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sevadax6 تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    سلام مدیران محترم
    نقل قول نوشته اصلی توسط F-Li تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    ببینید دوست من
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool Ent تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Violinist تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    درود مجدد به شما
    برای اینکار نیاز به یک کاربر حرفه ای در زمینه ی لینوکس داریم که اون انجمن ِ مخصوص به لینوکس رو بگردونه و از همه لحاظ آپدیت نگه اش داره
    چون من خودم شخصن اطلاعات خاصی در مورد این پلتفورم ندارم
    سایر مدیرانمون هم میدونم که از لینوکس استفاده نمیکنن
    راه اندازی انجمن لینوکس کاری نداره و من در یک دقیقه میتونم ایجادش بکنم
    مهم آپدیت کردن و اداره کردنش هست

سلام
    سیستم عامل لینوکس برای موسیقی طراحی نشده و بیشتر کاربرد های امنیت CEH,تست نفوذپذیری ، اسیب شناسی و شبکه و برنامه نویسی و تخصص هایی که توی زمینه فناوری رو دارن خیلی خوب جواب میده

اینکه شما میگید اوبونتو خب اوبونتو یک نسخه از گنو هستش که به نظرم یکم پیشرفته نسخه Mint ولی کاری با این ها ندارم
    شما بر آورد کن ببین چند درصد از تنظیم کننده های ایران حتی سیروان خسروی ، کوشان حداد و نامبر وان های ایران از سیستم عامل لینوکس اون هم نسخه های مختلف که خب با مطالعه می فهمید که اصلا نیازی نیست برای بحث موسیقی واردش بشید
    نسخه هایی مثل :
    Kali Linux
    BackBox
    Samurai web security framwork
    Bugtraq
    Deft و .... خیلی از نسخه های دیگه که حتی با دیدن منو ها و کارکردن با Gui متوجه میشیم که مناسب نیست .
    شما فرض کن یه تنظیم کننده بیاد برای اینکه با لینوکس کار کنه بالاخره از این سیستم عامل داره برای تنظیم و کلا سیستم عاملی که به عنوان سیستم عامل پیشفرض روزمرگیش استفاده کنه بیاد دستورات Shell بزنه
    محتویات فایلی رو ببینه :
    cat /etc/filename

چون واقعا از لحاظ فنی و تکنیکی بخواییم حساب کنیم این سیستم عامل مناسب این کار نیست ، میتونین با جستجو توی رفرنس های خارجی این رو ببینید
    حتی هر نسخه ای از این سیستم عامل سایت مخصوص خودشون رو دارن که راحت تر و مجزا ر توضیح داده شده در موردشون.

نسخه هایی مثل اوبونتو ، مینت و ... رابط گرافیکی خیلی ساده و کاربر پسند تر داره و اکثر کاربرای ویندوزی هم با چند بار کار کردن میتونن مسلط بشن چیز سختی نداره

اینجا به غیر از این مسائل میرسیم به نرم افزارها نمونه های خیلی زیادی وجود داره مثل Krita جایگزین فتوشاپ و ...

به هر حال خلاصه وضعیت خیلی ساده و رون در این مورد رو که به ذهنم میرسید رو خدمتتون عرض کردم .
    ولی در مورد سیستم عامل مک برای انجمن موافق هستم و خیلی راحت می تونم بگم 70-80 درصد موزیسین های خوب نه اینایی که توهم تنظیم رو دارن ، از این سیستم عامل استفاده می کنن و به نظرم خیلی بهتر هم میشه در این مورد اکتیو بود حالا مدیران یا کاربران یا بچه هایی که دستی توی این سیستم عامل دارن

یا علی

حتی وقتی خیلی دوری ....
    من کنارتم همیشه ...
    #6 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 21:08

13. Rasool Ent آواتار ها
    Rasool Ent
    شماره کاربری
    69216
    کاربر نیمه فعال
    اردیبهشت /۱۳۹۳
    کرمان
    54
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی42
    77
    Follows
    0
    Following
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Dehghan تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    سیستم عامل لینوکس برای موسیقی طراحی نشده
    درسته. طراحی نشده ولی من همین الانشم دارم با Audacity روی صدا کار میکنم و با LMMS میشه خیلی عالی آهنگسازی کار کرد و با Musescore هم میشه خیلی خوب نت نویسی کرد و ... ابزار کار برای موسیقی توی لینوکس فت و فراوونه و خیلیا استفاده می کنن. دلیل نمیشه چون ایرانیا پول نمیدن نرم افزار بخرن و نرم افزار های ۲−۳ میلیونی رو غیرقانونی استفاده می کنن، پس باقی مردم دنیا هم از این برنامه های لینوکسی استفاده نمی کنن. شما توزیع اوبونتو استادیو رو نگاه کن. این توزیع تمام ابزارهای یک موزیسین رو داخل خودش داره. همین طور ابزارهای یک گرافیست و یک تدوین گر و ... تمام چیزایی که مربوط به شاخه. ی مولتی مدیا بشه. از خانواده ی اوبونتو هست و با میزکار XFCE (دقیقا مثل زوبونتو) ارائه میشه. شما بخوای اوبونتو استودیو رو با معادل ویندوزی و مکیش مقایسه کنی، کمِ کمش ۴۰ میلیون باید پول بدی. در صورتی که توی اوبونتو استودیو همه چیز رایگانه. درسته یه عده ای میگن ما تو ایرانیم و این چیزا غیرقانونی نیست و ... ولی من عرضم بین المللیه نه فقط ایران. لینوکسیای داخل ایران هم مثل کشورای پیشرفته فکر میکنن و از ابزارهای کپی رایتی در صورت موافقت با کپی رایت استفاده و در صورت مخالفت اصلا استفاده نمی کنن و از جایگزین های آزاد و متن باز که ۹۹ درصد رایگان هم هستن استفاده می کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Dehghan تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    اینکه شما میگید اوبونتو خب اوبونتو یک نسخه از گنو هستش که به نظرم یکم پیشرفته نسخه Mint
    قابل توجه اینکه Mint نسخه ای ویندوز مانند از توزیع اوبونتو هست. اوبونتو توزیع پایه حساب میشه برای مینت. همین جور که Debian پایه ی توزیع اوبونتو هست.

چند درصد از تنظیم کننده های ایران حتی سیروان خسروی ، کوشان حداد و نامبر وان های ایران از سیستم عامل لینوکس
    کسی نگفت که این اساتید باید از لینوکس استفاده کنن. ولی دلیل هم نمیشه که کسی روی پلتفرم لینوکس کار نکنه. یعنی چون مثلا فلانی که آهنگسازه و لینوکس استفاده نمی کنه، حرفه ای تر از کسیه که آهنگسازه و لینوکس استفاده می کنه؟ شما موسیقی کار شده روی انیمیشن های بنیاد بلندر رو نگاه کن که با برنامه های لینوکسی ساخته شدن.
    تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
    این Track ها رایگان و آزاد منتشر شدن و هرکسی میتونه ازشون استفاده کنه (غیر از استفاده ی مادی)
    این کاملا اشتباهه که فکر کنیم لینوکس به درد موسیقی نمی خوره. چون ثابت شده که میخوره.

نسخه هایی مثل : Kali Linux BackBox
    متاسفانه ذهنیت شما محدود به توزیع های تست نفوذ و هک هست در صورتی که لینوکس کاران حرفه ای حتی این توزیع ها رو قبول ندارن و توزیع های حرفه ای تری مثل دبیان و اوبونتو یا آرچ برای کار و زندگیشون انتخاب می کنن.

شما فرض کن یه تنظیم کننده بیاد برای اینکه با لینوکس کار کنه بالاخره از این سیستم عامل داره برای تنظیم و کلا سیستم عاملی که به عنوان سیستم عامل پیشفرض روزمرگیش استفاده کنه بیاد دستورات Shell بزنه محتویات فایلی رو ببینه : cat /etc/filename
    و بازم ذهنیت اشتباهی دارید که فکر می کنید توزیع های لینوکسی مثل ms-doc هستن و کاربر باید شل کار کنه. درسته. من آدمی ام که همیشه داخل شل کارام رو انجام میدم. ولی ما در سال ۲۰۱۶ هستیم. محیط های گرافیکی لینوکسی (اعم از unity,kde,gnome,xfce و...) هستن که محیط مک و ویندوز در برابرشون هیچ حرفی برای گفتن نداره و در مقایسه با این محیط ها اصلا محیط ویندوز و مک کاربردی به شمار نمیرن. پس یه آهنگ ساز و تنظیم کننده خیلی راحت می تونه با توزیع های لینوکسی و با محیط های جذاب کار کنه. کما اینکه من برای تنظیم صدا و ... از audacity استفاده میکنم که گرافیکی هست. تمام برنامه های موسیقی لینوکسی، گرافیکی هستن. چه نرم افزار آهنگسازی باشه چه مجازی سازِ ساز باشه. چه تیونر باشه. چه نت نویسی و تنظیم باشه و .... همه و همه نسخه های گرافیکی دارن که هر کسی انگلیسی بلد باشه میتونه باهاشون کار کنه.

اینجا به غیر از این مسائل میرسیم به نرم افزارها نمونه های خیلی زیادی وجود داره مثل Krita جایگزین فتوشاپ و ...
    منظورتون چیه؟ منظورتون اینه که این برنامه های جایگزین بدرد نمیخورن؟ شما لوگوی گوگل رو حساب کن از دهه ی قبل از ۲۰۰۰ و بعد از ۲۰۰۰. این لوگو رو با نرم افزار لینوکسی gimp طراحی کردن. لوگویی که دست کم ۱۰۰۰ بار جلوی چشمتون اومده و رفته. یا حرفه ای ترین گرافیست ها از این gimp که حجمشم زیر ۵۰ مگابایته استفاده میکنن. برنامه های موسیقی لینوکسی هم تمام و کمال هرکاری رو انجام میدن. فقط کاربر باید کار با نرم افزار هارو یاد بگیره و براش وقت بذاره
    تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

#7 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 21:43

14. کاربران زیر از شما Rasool Ent عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

15. Reza Dehghan آواتار ها
    Reza Dehghan
    شماره کاربری
    9877
    مدیر بـازنشسته
    بهمن /۱۳۹۰
    طـــهران
    4,742
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی5054
    4,798
    Follows
    1
    Following
    0

درسته. طراحی نشده ولی من همین الانشم دارم با Audacity روی صدا کار میکنم و با LMMS میشه خیلی عالی آهنگسازی کار کرد و با Musescore هم میشه خیلی خوب نت نویسی کرد و ... ابزار کار برای موسیقی توی لینوکس فت و فراوونه و خیلیا استفاده می کنن. دلیل نمیشه چون ایرانیا پول نمیدن نرم افزار بخرن و نرم افزار های ۲−۳ میلیونی رو غیرقانونی استفاده می کنن، پس باقی مردم دنیا هم از این برنامه های لینوکسی استفاده نمی کنن. شما توزیع اوبونتو استادیو رو نگاه کن. این توزیع تمام ابزارهای یک موزیسین رو داخل خودش داره. همین طور ابزارهای یک گرافیست و یک تدوین گر و ... تمام چیزایی که مربوط به شاخه. ی مولتی مدیا بشه. از خانواده ی اوبونتو هست و با میزکار XFCE (دقیقا مثل زوبونتو) ارائه میشه. شما بخوای اوبونتو استودیو رو با معادل ویندوزی و مکیش مقایسه کنی، کمِ کمش ۴۰ میلیون باید پول بدی. در صورتی که توی اوبونتو استودیو همه چیز رایگانه. درسته یه عده ای میگن ما تو ایرانیم و این چیزا غیرقانونی نیست و ... ولی من عرضم بین المللیه نه فقط ایران. لینوکسیای داخل ایران هم مثل کشورای پیشرفته فکر میکنن و از ابزارهای کپی رایتی در صورت موافقت با کپی رایت استفاده و در صورت مخالفت اصلا استفاده نمی کنن و از جایگزین های آزاد و متن باز که ۹۹ درصد رایگان هم هستن استفاده می کنن
    درست ولی اینکه توی رایگان بودن یک سری از ابزارها و نسخه های لینوکس شکی باشه نیست .
    نسخه اوبونتو رو که شما میگی من درموردش شکی ندارم و یک مدتی کار کردم با این سیستم عامل ولی شما همین الان جو سایت رو ببینید به نظر شما چند درصد از بچه های کیوبیس با ابونتو کار کردن ؟
    یا اصلا لینوکس اون هم در حد قابل قبول نه اینکه روی Vmware و ..
    از 100% باور کنید 20درصد نهایت خیلی باشه 40 درصد که نیست ...
    خیلی از بچه ها مشکلات اساسی توی موسیقی دارن تا اینکه بخوان در مورد سیستم عاملشون تصمیم بگیرن .
    وقتی یکی حتی نمی تونه یه ریتم رو درست و حسابی و اونطوری که هست توی daw پیاده کنه به نظرتون دغدغه اش میشه سیستم عامل ؟

قابل توجه اینکه Mint نسخه ای ویندوز مانند از توزیع اوبونتو هست. اوبونتو توزیع پایه حساب میشه برای مینت. همین جور که Debian پایه ی توزیع اوبونتو هست.
    بله نسخه شبه ویندوز هست ولی اوبونتو یا مینت تحت داس یا بوت نیستن ویندوزی هستن که من بخاطر این گفتم

کسی نگفت که این اساتید باید از لینوکس استفاده کنن. ولی دلیل هم نمیشه که کسی روی پلتفرم لینوکس کار نکنه. یعنی چون مثلا فلانی که آهنگسازه و لینوکس استفاده نمی کنه، حرفه ای تر از کسیه که آهنگسازه و لینوکس استفاده می کنه؟ شما موسیقی کار شده روی انیمیشن های بنیاد بلندر رو نگاه کن که با برنامه های لینوکسی ساخته شدن. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید این Track ها رایگان و آزاد منتشر شدن و هرکسی میتونه ازشون استفاده کنه (غیر از استفاده ی مادی) این کاملا اشتباهه که فکر کنیم لینوکس به درد موسیقی نمی خوره. چون ثابت شده که میخوره.

ببین دوست من ، من انکار نکردم که نمیشه یا نشد داریم . من گفتم مناسب نیست چون جوی که توی سایت داریم نمیطلبه .
    اصلا به حرف من شما توجه نکن . یه نگاه کلی به وضعیت سایت و کارها ، رفتارها و .... بنداز ببین اصلا با اکتیو شدن همچین انجمنی پیشرفتی حاصل میشه ؟
    خودتون براورد کنید که چند درصد پلتفرم اصلیشون می کنن و میان سمتش ؟
    اصلا روی پلتفرم هایی که در حال حاضر دارن ازشون کار می کنن و کار می کشن چققدر موفق بودن ؟
    حالا اینکه خود شخص شما دنبالش بودی و کار کردی و ابزارها رو میشناسی توی لینوکس اوبنتو و ... بحثی در این نیست
    ولی قبل از هرکاری باید جوانب و خیلی چیز ها رو مدنظر باشه
    شاید خودش رو بکشه 20 نفر بیان سمت این انجمن و اکتیو باشن
    من خودم به شخصه خیلی دوست دارم این اتفاق بیوفته چون هر چی باشه امنیت لینوکس خیلی بالاتر از مایکروسافت در پیته .

متاسفانه ذهنیت شما محدود به توزیع های تست نفوذ و هک هست در صورتی که لینوکس کاران حرفه ای حتی این توزیع ها رو قبول ندارن و توزیع های حرفه ای تری مثل دبیان و اوبونتو یا آرچ برای کار و زندگیشون انتخاب می کنن.

نه دوست عزیز من محدود نیست ذهنم و چیزهایی رو که یادم بود رو گفتم !!!
    تعصبی روی شاخه ای نبود خیلی راحت چیز هایی رو که یادم بود رو عرض کردم

و بازم ذهنیت اشتباهی دارید که فکر می کنید توزیع های لینوکسی مثل ms-doc هستن و کاربر باید شل کار کنه. درسته. من آدمی ام که همیشه داخل شل کارام رو انجام میدم. ولی ما در سال ۲۰۱۶ هستیم. محیط های گرافیکی لینوکسی (اعم از unity,kde,gnome,xfce و...) هستن که محیط مک و ویندوز در برابرشون هیچ حرفی برای گفتن نداره و در مقایسه با این محیط ها اصلا محیط ویندوز و مک کاربردی به شمار نمیرن. پس یه آهنگ ساز و تنظیم کننده خیلی راحت می تونه با توزیع های لینوکسی و با محیط های جذاب کار کنه. کما اینکه من برای تنظیم صدا و ... از audacity استفاده میکنم که گرافیکی هست. تمام برنامه های موسیقی لینوکسی، گرافیکی هستن. چه نرم افزار آهنگسازی باشه چه مجازی سازِ ساز باشه. چه تیونر باشه. چه نت نویسی و تنظیم باشه و .... همه و همه نسخه های گرافیکی دارن که هر کسی انگلیسی بلد باشه میتونه باهاشون کار کنه.

برادر عزیز دوست من ، مهربان ، شما فکر می کنید ما اطلاعات نداریم یا فقط از لینوکس داس تو ذهنیتمونه در حالیکه خیر اینطوریا هم که شما تصور دارین نیست .
    اتفاقا هر چی جلوتر میریم بله گرافیک و کاربرپسند بودن توی اولویت ها قرار میگیره
    ولی باید حدااقل و حداکثر کاربرانی که سمت این سیستم عامل میرن رو در نظر گرفت که بالاتر هم گفتم
    ببینین چند درصد موفق بودن توی ویندوز ؟
    اصلا ببین شما توی ویندوز چه گلی به سر زدن که توی این بزنن ؟
    کسی موفق هست که توی ابزاری که دم دست داره بهترین ها رو خروجی کنه و در نهایت با ابزارهای جدید توقع این هست بهترین تر ها رو ارائه بده .

منظورتون چیه؟ منظورتون اینه که این برنامه های جایگزین بدرد نمیخورن؟ شما لوگوی گوگل رو حساب کن از دهه ی قبل از ۲۰۰۰ و بعد از ۲۰۰۰. این لوگو رو با نرم افزار لینوکسی gimp طراحی کردن. لوگویی که دست کم ۱۰۰۰ بار جلوی چشمتون اومده و رفته. یا حرفه ای ترین گرافیست ها از این gimp که حجمشم زیر ۵۰ مگابایته استفاده میکنن. برنامه های موسیقی لینوکسی هم تمام و کمال هرکاری رو انجام میدن. فقط کاربر باید کار با نرم افزار هارو یاد بگیره و براش وقت بذاره

نه من نگفتم به درد نمی خورن !
    یکم بهتر بخونین شاید بهتر متوجه بشید .
    خلاصه کلام اینکه :

من مخالف این نیستم و خیلیم موافقم ولی ب شرط اینکه قبل از هر چیزی باید خیلی از موارد رو در نظر گرفت
    اینکه کاربران با سیستم عامل جاری چقدر خوب پیش رفتن ؟
    اصلا این انجمن بودنش در بین این همه کاربر چقدر واجب یا غیر واجب هست و و و ...

نهادینه کردن و داشتن مقدماتی برای ورود به لینوکس و این داستان لازمه هر چیزی هست تا اول شناخت باشه فقط به صرف موسیقی نه کلا !
    بعد از دید موسیقی نگاه کنیم.
    موفق باشید

حتی وقتی خیلی دوری ....
    من کنارتم همیشه ...
    #8 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 22:57

16. کاربران زیر از شما Reza Dehghan عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

17. Rasool Ent آواتار ها
    Rasool Ent
    شماره کاربری
    69216
    کاربر نیمه فعال
    اردیبهشت /۱۳۹۳
    کرمان
    54
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی42
    77
    Follows
    0
    Following
    0

نسخه اوبونتو رو که شما میگی من درموردش شکی ندارم و یک مدتی کار کردم با این سیستم عامل ولی شما همین الان جو سایت رو ببینید به نظر شما چند درصد از بچه های کیوبیس با ابونتو کار کردن ؟
    ببینین بحث این نیست که ما بخواهیم دیگران بیان لینوکسی بشن. نه اصلاً. من توی این سه سالی که لینوکسی شدم و طبق تجربه ای که از معاشرت با کاربران ویندوز دارم (خودمم ۷ سال ویندوز داشتم قبل از لینوکس) به این نتیجه رسیدم که کلا کاربر ویندوز رو نباید به سمت لینوکس سوق داد. اون کاربر خودش هر زمان درک بالایی از محیط اطرافش پیدا کرد، خود به خود میاد. به ما مربوط نیست کلا.
    ما نمیگیم کیوبیسی ها لینوکسی بشن. ما میگیم یه بخش کوچک باشه که بین این همه ابزار ویندوزی، حالا یه دو نفر هم ابزار لینوکسی معرفی کنن و یه تاپیک جامع باشه برای ابزارهای لینوکسی که راحت بشه بهش دست پیدا کرد. از اونجایی که این انجمن خیلی بازدید کننده زیاد داره و واقعا هم معروف و مشهور و حرفه ای هست، یه همچین بخشی جاش خالیه. یه تاپیک باشه که به فرض من بیام چارتا فایل سورس LMMS بذارم توش. یا فلانی بیاد چندتا ابزار معرفی کنه. یا یکی ببینه همچین بخشی داریم و بیاد آموزش بذاره و ...
    تا وقتی بستر آماده نباشه، فعالیتی هم صورت نمیگیره.

دو چیز رو شفاف کنم و بحث تموم بشه:
    ۱) منظور ما از این تاپیک همونی بود که توی جمله. ی بالا گفتم. یعنی ما دوست داریم بخشی باشه که بتونیم داخلش فعالیت کنیم. نه انجمنی کامل که کلی دنگ و فنگ داره. میخواهیم یه بخش توی این انجمن مخصوص به ابزارهای لینوکسی باشه که حتی این ابزارهاواسه ویندوز هم هستن. مثل همین Audacity که واسه ویندوز هم توسعه ش دادن.
    ۲) اینکه من چجوری راجع به اطلاعات و دانش شما قضاوت کردم، براساس حرفایی بود که زدید. اگه اطلاعاتتون بالاس، پس منو ببخشید.
    تقصیر شما نیست. منم مقصر نیستم. از بس با آدمای مختلف کل کل داشتم (حتی لینوکسی هاش) این چیزا پیش میاد.

#9 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 23:16

18. کاربران زیر از شما Rasool Ent عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند

19. Reza Dehghan آواتار ها
    Reza Dehghan
    شماره کاربری
    9877
    مدیر بـازنشسته
    بهمن /۱۳۹۰
    طـــهران
    4,742
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی5054
    4,798
    Follows
    1
    Following
    0

ببینین بحث این نیست که ما بخواهیم دیگران بیان لینوکسی بشن. نه اصلاً. من توی این سه سالی که لینوکسی شدم و طبق تجربه ای که از معاشرت با کاربران ویندوز دارم (خودمم ۷ سال ویندوز داشتم قبل از لینوکس) به این نتیجه رسیدم که کلا کاربر ویندوز رو نباید به سمت لینوکس سوق داد. اون کاربر خودش هر زمان درک بالایی از محیط اطرافش پیدا کرد، خود به خود میاد. به ما مربوط نیست کلا.
    ما نمیگیم کیوبیسی ها لینوکسی بشن. ما میگیم یه بخش کوچک باشه که بین این همه ابزار ویندوزی، حالا یه دو نفر هم ابزار لینوکسی معرفی کنن و یه تاپیک جامع باشه برای ابزارهای لینوکسی که راحت بشه بهش دست پیدا کرد. از اونجایی که این انجمن خیلی بازدید کننده زیاد داره و واقعا هم معروف و مشهور و حرفه ای هست، یه همچین بخشی جاش خالیه. یه تاپیک باشه که به فرض من بیام چارتا فایل سورس LMMS بذارم توش. یا فلانی بیاد چندتا ابزار معرفی کنه. یا یکی ببینه همچین بخشی داریم و بیاد آموزش بذاره و ...
    تا وقتی بستر آماده نباشه، فعالیتی هم صورت نمیگیره.

دو چیز رو شفاف کنم و بحث تموم بشه:
    ۱) منظور ما از این تاپیک همونی بود که توی جمله. ی بالا گفتم. یعنی ما دوست داریم بخشی باشه که بتونیم داخلش فعالیت کنیم. نه انجمنی کامل که کلی دنگ و فنگ داره. میخواهیم یه بخش توی این انجمن مخصوص به ابزارهای لینوکسی باشه که حتی این ابزارهاواسه ویندوز هم هستن. مثل همین Audacity که واسه ویندوز هم توسعه ش دادن.
    ۲) اینکه من چجوری راجع به اطلاعات و دانش شما قضاوت کردم، براساس حرفایی بود که زدید. اگه اطلاعاتتون بالاس، پس منو ببخشید.
    امیدوارم این اتفاق پیش بیوفته که سیستم عامل های قوی و استاندارد به جای ویندوز های مزخرف بیاد و جایگزین Default سیستم ها بشه
    حتمن لزومی نداره اوبونتو باشه کلا می گم !
    انجمن موسیقی هست و ایشالا که هر بحثی که میشه در مورد موسیقی میشه خیلی هم خوب میشه !
    خود من هم استقبال می کنم !

تقصیر شما نیست. منم مقصر نیستم. از بس با آدمای مختلف کل کل داشتم (حتی لینوکسی هاش) این چیزا پیش میاد.
    من مشکلی با شخصی یا کسی ندارم و خیلی دوست داشتم نظرم رو بگم .
    کل کل که برای ما نیست .

موفق و سربلند باشید

حتی وقتی خیلی دوری ....
    من کنارتم همیشه ...
    #10 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت 23:24

20. کاربران زیر از شما Reza Dehghan عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند